Vyvolání porodu v porodnici

Nicolll
11.4.10 12:45

Vyvolání porodu v porodnici

Ahoj holky, mám otázku ohledně vyvolání porodu v porodnici.Byla jsem 12 dní hospitalizována v porodnici pro vysoký tlak 176/116 a zkoušeli mi vyvolat porod pomocí tabletky.Celkem jsem dostala 3 a vůbec nic, tedy kromě toho, že mi odešla hlenová zátka se porod bohužel vůbec nerozjel.Jediný, co se mi změnilo v papírech bylo z CS 0 na CS 5.Na víkend mě pustili domů, v úterý budu přesně 40+0, tak se jestli do té doby se porod sám nerozjede, tak opět vyvolávání, tentokrát už poslední a jestli se ani to nepiovede, tak císař. :cry: Máte zkušenosti s tím, že se Vám ani po těch tabletách na vyvolání porod nerozjel?Jsem opravdu zoufalá, malýmu se zřejmě ven opravdu nechce… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29049
11.4.10 12:51

Ahoj.Mě se pokoušeli vyvolávat první porod pár dní před termínem,nešlo to ani po několika tabletkách,nechali mě pár dní v nemocnici a v noci před termínem porodu podle PM se mi porod rozeběhl sám.

Mě porod vyvolávali k vůli mé srdeční vadě.Jinak bylo vše v pořádku.Neměla jsem vysoký tlak ani špatnou polohu plodu.Proto mi nedávali oxytocinové infuze,nic takového.
Ten poslední den se už nelíbila křivka na monitoru.
Na druhý den ráno bylo naplánováno ukončení těhotenství,kdyby to nešlo,i císařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
11.4.10 12:56

Ahojky - mně porod vyvolávali, protože jsem byla 8 dní po termínu…tabletky nezabraly vůbec, bolesti se rozjely až když mi píchli vodu. Hodně štěstí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Nicolll
11.4.10 13:08

Mně taky dali jen 3 tabletky a po nich se tedy kromě slabších mentruačních bolestí a toho, že mi odešla hlenová zátka nic nedělo.A můžu se zeptat na ty oxytocinové infuze?Ty se taky dávají na vyvolání, protože to mi ani nezkoušeli…Já mám bohužel vysoký tlak, na který beru teď už 6 prášků denně a malej podle UTZ nepřibírá, tak jak by měl a je menší.Přála bych si, aby si řekl sám, až se mu bude chtít na svět, ale bohužel mě nechjí čekat asi už jen do úterý. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
439
11.4.10 13:15

ahoj Já byla týden po termínu a malej byl hodně velkej tak my porod vyvolávali. Tablety a injekce.Trvalo to 5 dní. Teprve v pátek se to trochu pohlo k večeru (asi i díky panu doktorovi, trochu tomu pomohl) a nakonec se malej narodil v sobotu. Bohužel císařem, protože mám úzkou pánev a on byl moc velkej. :mrgreen: škoda že na to nepřišli dřív, mohla jsem si odpustit těch 8 hodin na sále :lol:, ale hlavně že nakonec se to povedlo :potlesk:
Tak držím palečky :dance: Nikoll

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13325
11.4.10 13:44

nicoll, pokud máš vysoký tlak a malý nepřibírá, tak by bylo pro něj nebezpečné, kdyby se čekalo až se mu opravdu zachce. ber to tak, že prostě budete spolu dřív. mě dávali oxytocin při porodu, když se mi zastavovaly kontrakce. je to hormon, který vyvolává kontrakce dělohy. ono je otázka, jestli se při tom tvém vysokém tlaku mohou dávat. a uvidíš, třeba se junior umoudří a vykoukne dneska nebo zítra ;-) CS 5 je už dost vysoké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
11.4.10 16:58

Ahoj,já měla 8 dní po termínu,porod mi vyvolávali,ale eni po třech tabletách nic.
Pak mi praskla voda a zase nic.Žádné bolesti,prostě nic,nakonec mi jej po 24 hodinách bez plodovky vzali císařem,ale to už jsem byla strachy o něj bez sebe.
Nakone vše dobře dopadlo,přeju klidný porod a hooooodně zdravíčka.
Taky se mu od mámy z bříška nechtělo.Vnemocnici jsem byla 3 dny,než se narodil a furt tablety a pak kapáky a stejně nic.No někdy to tak bývá. :mavam: :mavam: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15466
11.4.10 18:07
Nicolll píše:
Mně taky dali jen 3 tabletky a po nich se tedy kromě slabších mentruačních bolestí a toho, že mi odešla hlenová zátka nic nedělo.A můžu se zeptat na ty oxytocinové infuze?Ty se taky dávají na vyvolání, protože to mi ani nezkoušeli…Já mám bohužel vysoký tlak, na který beru teď už 6 prášků denně a malej podle UTZ nepřibírá, tak jak by měl a je menší.Přála bych si, aby si řekl sám, až se mu bude chtít na svět, ale bohužel mě nechjí čekat asi už jen do úterý. :cry:

Oxytocin se dává až když jsou porodní cesty připravené (začne se aspoň něco dít). Kdyby se dávali dřív, tak vyvolají stahy dělohy, ale kdyby jsi nebyla otevřená, tak to ohrozí tebe i mimi. Uvidíš, třeba si to malý do úterý rozmyslí a ještě tě překvapí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
11.4.10 19:24

Mně taky taky vyvolávali. Voda mi praskla v 24.prosince ve 2 v noci a odrodila jsem až na druhý den 7 večer a to jsem dostala taky dvě tablety, bolesti byli, voda odtečená jen trošišku mi ještěě odtékala v průběhu 24.prosince, otevřená jsem byla jenom na 3 prsty. Protože jsem měla i křížové bolesti, tak mi dali epidural - ale nevyžádaný, oni sami rozhodli, prý to násilím vyvolají, pak jenom krev, takové velké tlaky, ale jako nebolelo to, malý šel stejně jinak než měl, tak jsem skončila na císaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9121
11.4.10 20:41

Já měla vyvolávané oba porody, první kvůli krvácení po vyšetření a nic moc monitoru, dostala jsem rovnou oxytocin, ovšem trvalo to 12! hodin neskutečných bolestí, no možná ani takové nebyly ale nemohla jsem se hýbat, při kapačkách musíš být stále na monitoru a mě v jiné poloze než v leže na zádech nebrala sonda ozvy, takže jsem si to docela užila :evil:
Podruhé jsem dostala tabletku navečer, do rána jsem měla kontrakce ale hlavně do zad, k otvírání to nebylo, jen změknul čípek, pak mi ráno píchli vodu a do 45 minut byla malá na světě :lol: měla jsem dvě tři hodně silné kontrakce, málem jsem porodila na záchodě po klystýru :oops: na sál jsem dobíhala už s hlavičkou mezi nohama :lol:

Držím palce, a´t máš už co nejdřív v náručí svoje miminko :wink: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052
11.4.10 22:44

Ahoj Nicol, taky jsem měla vyvolávaný porod, dostala jsem 2 tablerky a nic, až mi pak doktor praskl vodu, a dostala jsem kapačku porod se rozjel a za 3,5 hodiny byla Klárka na světě

sice nejsem žádný odborník, ale postup lékařů co píšeš se mi zdá divný, nevím proč by měly jít rovnou k císaři?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nicolll
12.4.10 08:10

Bylo mi řečeno, že 5 tabletek je strop a jestli se to nepovede rozjet a nezačnu se otvírat, tak pak následuje císař.Jen nevim proč mi taky nepíchli vodu, hrdlo mám prostupné…Je to asi o přístupu každé porodnice, každopádně na to, abych hledala jinou porodnici je už pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
10052
12.4.10 08:25

ale určitě bych nepřistoupila na císaře pokud ti tu vodu nezkusili prasknout, je to divné takhle lehce vzdát porod, hned naordinovat císaře, to byl mělo být až nejkrajnější řešení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nicolll
12.4.10 10:08

Uvidim, co mi zítra řeknou, každopádně se s nima pokusim nějak domluvit, tlak se mi po těch práškách ustálil, tak snad to půjde i bez císaře.Ještě se zeptám, musí být nějaký konkrétní nález, aby se mohla prasknout ta voda?Myslím tím, jako být třeba otevřená na tolik a tolik cm?Já mám těď pouze hrdlo prostupné a otevřeno na prst.

• Nahlásit
  • Citovat
10052
12.4.10 14:09

myslim nemusí dělá se to takovou jehlicí takže ta tam vejde v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie