Vyvolání porodu ve 38. týdnu těhotenství

16.6.15 12:03

Vyvolani porodu ve 38 tt

Ahoj holky, ve ctvrtek mne ceka vyvolani porodu. Je to driv, nez bych cekala, ale musi se k tomu pristoupit. Muzete mi napsat vase zkusenosti, jak to probiha? Jak dlouho to trvalo atd? diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

941
16.6.15 12:10

Ahoj já měla vyvolávané porody oba dva. První trval 3,23min, druhý byl rychlejší, ten trval 1,43min. vždy bráno od prasknutí plodové vody. Před prasknutím jsem měla bolesti jako při menses. :palec: :palec: :palec: Porody vyvolávané vždy 38+3tt kvůli nedostatečného množství plodové vody. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.15 12:12

@Mona2010 neblazni! tak rychle???mne prave v nemocnici rikaji, ze nejdrive musi pripravit cipek a pak vyvolat porod. Ze klido i dva dny :roll: mam z toho hruzu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5573
16.6.15 12:12

Ahoj,
oba porody jsem měla vyvolávané přesně 38tt. Ráno mi zavedli tabletu a pak už jsem jen čekala kdy to začne. U prvního mi po dvou hodinách zavedli další, do té doby se nic nedělo v klidu jsem si četla. Pak po podání druhé tablety asi do půl hodiny přišly kontrakce asi po hodině mě píchali vodu po další hodině jsem si řekla o epidurál a pak po půl hodině od píchnutí epidurálu jsem šla rodit. Takže od začátku kontrakcí byla malá za tři hodiny na světě. U druhého taktéž vyvolávaného v tom samém týdnu probíhalo vše stejně akorát o hodinu delší. Takže já si na vyvolávané porody nemůžu stěžovat. Přeji ať máš takový průběh jako jsem měla já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9905
16.6.15 12:21

Me s dcerou dali cca v 11:00h. tabletku, po poledni mi praskli vodu a dcera se narodila ve 14 :00 h. na 3 zatlaceni s vahou 3600g. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
16.6.15 12:22

@Katibald
Ahoj, neboj se toho, není čeho:)
Mě praskla voda v 7 ráno, hned jsme jeli do porodnice, ale nerozjeli se mi žádné bolesti, tak mě nechali čekat do 12, pak mě odvezli na porodní box, asi ve 2 jsem dostala tabletu na vyvolání - nic, ve 4 jsem dostala druhou, taky nic.. Tak mi kolem 6 dali oxytocin a rovnou i epidural:) A v půl 12 byl malej na světě:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
16.6.15 12:29

Ve čtvrtek v 8 ráno první tableta, pátek v 7 ráno druhá tableta, sobota ráno třetí tableta, pak píchání plodovky, někde mezi tím Hamilton a porod císařem sobota 16:17.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
16.6.15 12:31

@Vickee
bože můj, tohle nikdy nepochopím.. Kde jsi rodila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12163
16.6.15 12:36

@Katibald tak ja tedy rodila v UK.. Ale porod vyvolavany uz 37+1. Porodila jsem az 37+4. Narocne to bylo hlavne psychicky (mela jsem strasny strach o miminko, protoze posledni tehotenstvi nedopadlo dobre. Proto take to vyvolani tak brzo tentokrat). Zacali tim, ze mi dali neco na otevreni cipku. Takove jakesi telisko, co pomalicku vylucuje hormony a muze spustit porod klidne az druhy den. S tim se trosku pocitalo, ze druhy den budu alespon na 2 cm a budou moc prasknout vodu. To nevyslo, tak se cekalo a treti den mi zacali zavadet klasicky uz gel. Po nem nalez minimalni, pak zavedli dalsi a pak se to uz rozjizdelo. Ne ale dostatecne rychle a protoze jsme obe (ja i miminko) mely vysoky tep, tak i pres zacinajici porod nasadili oxytocin a praskli vodu. Kdyz jsem mela bolesti uz silene a kontrakce sotva jedna zacala a druha skoncila, tak mi porod nezastavovali, ale jen snizili davku oxitocinu tak, aby se porod udrzel, ale kontrakce byly trosku snesitelnejsi. S oxitocinem zacali kolem 2 rano, vodu praskli ve 3 a ja porodila v 10 rano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
16.6.15 12:37

@Katibald není se čeho bát.. mi vyvolávali 41+4 tt, ve 12 jsem dostala tabletu, naskočily bolesti po 3 minutách, druhý den ráno na 3 cm otevřená, pak jsem si nechala dát epi (byla jsem strašně utahaná), poté během půl hodiny 10 cm a porod. Malej byl velkej, nesestoupil jak měl, proto to trvalo tak dlouho. Prostě se držel jak klíště :lol: Ale jako holky, co byly se mnou na vyvolání, měly většinou porod do večera za sebou a naprosto v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
16.6.15 12:43

@Lejaa Apolinář. Mezi tím někde proběhl i oxytocin, kontrakce od první tablety téměř ihned až do porodu. Epidural mi zabíral na 30min, dostala jsem 2×, pak už císař. A to plánovali, že počkáme ještě do neděle, já už brečela, že když s tím začli, ať už mi udělají císaře.

Edit: Nakonec zjistili, že bych přirozeně stejně neodrodila, protože všemi těmi jejich pokusy se stalo jen to, že se malý otočil a lezl ven místo hlavou krkem.

Ale je pravda že všechny holky co jsem tam potkala na vyvolávačku, tak nejpozději v noci odrodily.

Příspěvek upraven 16.06.15 v 12:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.15 12:44

vyvolávačky

Dobrý den, pokud vyvolávačky zaberou, jde to prý rychle, ale já je dostávala skoro 3 dny, kontrakce po 3,5 minutách a výsledek? Akutní císařský řez pro nepostupující porod, bolesti jako blázen a já se ne a ne otevřít. Dají tabletku dovnitř, to nebolí a čeká se a čeká a když nic, tak dají další a zase se čeká a pak do třetice. Ale kontrakce jsou velmi intenzivní. Já měla velmi bolestivé kontrakce po šesti hodinách od první vyvolávačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
16.6.15 12:46

Osobně si myslím, že spíš pomáhají vyvolávačky kvůli problémům (málo plodovky, atd.), než kvůli délce těhotenství (já šla 41+0).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
16.6.15 12:53

@Katibald já u první dostala tabletu, po tabletě do 30min bolesti - po 3-4min, silné, žádný jako menzes :zed: :lol: no a porodila jsem po 25h a 3 kapačkách oxytocinu.
A druhý taky tableta, taky hned bolesti, taky silné, pak praskli vodu, oxytociny „jen“ 2 a všehovšudy 12hodin.
Kamarádka porodila za 3hodiny od zavedení tablety.
Druhá kamarádka byla na vyvolání jinde a tam byla tuším 3dny - každý den tableta. Ale abych tě uklidnila, ty 3dny neměla bolesti žádné - říkala, že jen lehký tlak v podbřišku. Pak jí 4.den praskli vodu a asi za 2hodiny byl malej na světě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1439
16.6.15 13:05

@Katibald Taky mi vyvolávali porod v 38 tt. Ráno v 8 tableta, bolesti po pár minutách, ale bez otvírání. Lékařem okolo 2 odpoledne prasknuta voda, pak se to teda rozjelo, dcera byla v 5 odpoledne venku. Druhý přirozený porod byl teda úplně něco jiného, za hodinu od příjezdu do nemocnice byla malá na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama