Vyvolání přirozeného porodu po 8 let starém císaři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 17:12
Vyvolání přirozeného porodu po 8 let starém císaři

Dobry den maminky, chtela jsem se vas zeptat. Rodila jsem v r 2010 akutnim sc (kvuli 14ti dennimu prenaseni a zkazene plodove vode). Porod byl vyvolan. Ted cekam druhe dite, jsem 38+4, rodit budu v Motole, ale doktori mi vyráží dech. Chci rodit prirozene, jsem maminka 40+ ;), no nikdo si nechce vzit toto na triko a pri kazde kontrole mi doslova nuti sc. Dnes me pan doktor uz uplne rozbrecel, mimi se drzi a rekl, ze kdyz neporodim do terminu, tak na nejake vyvolani porodu, at zapomenu, ze jdu rovnou na cisare. Zacinam panikarit. Nevite, jestli jde na posledni chvili zmenit porodnice? Nemate nektera kontakt na doktora, ktery by prirozeny porod podporil a venoval se mi? Je toto vubec normalni? Rozparat a zasit bricho umi kazdej, mam pocit, ze porodni lekari vymizeli. A je vubec pravda, ze se po sc nemuze dalsi porod vyvolat? Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stonožka12
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 4 inzeráty 19.09.18 17:19

A zdůvodnili Vám to nějak lékaři? U někoho je třeba slabá jizva po sc a hrozilo by protržení… asi bych se ptala na důvod jejich rozhodnutí.
Pokud by žádný nebyl, je spousta maminek, které po sc rodily přirozeně. Jak je to s vyvoláním nevím. Při takovém přístupu bych ale okamžitě změnila porodnici, taky bych nechtěla, aby mi zbytečně někdo znova páral břicho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 17:22

Zkuste Neratovice, tam podporuji prirozeny porod po sc a ptala bych se primo primare (Stanislav Martan), ale netusim jak to maji s porodem po 40…

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 19.09.18 17:27

Můžete zkusit Příbram, tam to hodně podporují a já tam naopak teď měla opačný problém-nechtělo se jim moc do druhého císaře, chtěli zkoušet přirozeně. Po dálnici z Prahy jste tam za chvíli.

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 19.09.18 17:30

Mám to samé, císař z dvodu předchozí sekce a vyvolání ani náhodou už od 38tt mě tím straší. Jiný doktor v té samé nemocnici mi zase vyvolání navrhnul, ale nedoporučil, hrozí ruptura dělohy. Nakonec jsem zatím nešla ani na císaře a vyčkávám. Jinde se po sekci vyvolává, tak nevím, asi je císař pro ně výhodnější :nevim: Moje kamarádka rodila vyvolávaně po sekci po devíti letech :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 17:31
@stonožka12 píše:
A zdůvodnili Vám to nějak lékaři? U někoho je třeba slabá jizva po sc a hrozilo by protržení… asi bych se ptala na důvod jejich rozhodnutí.
Pokud by žádný nebyl, je spousta maminek, které po sc rodily přirozeně. Jak je to s vyvoláním nevím. Při takovém přístupu bych ale okamžitě změnila porodnici, taky bych nechtěla, aby mi zbytečně někdo znova páral břicho.

Zdůvodňují to tím, že první porod byl sc a věkem -je mi 43, ale vsechny vysledky a ultrazvuky jizvy a vaha miminka je ok. Podle me se do toho nikomu nechce, vzit si na triko porod “stare matky”

TRG
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 19.09.18 17:36

V Příbrami jsem to zažila. Maminka, co byla se mnou na pokoji měla doma dítě po císaři necelý rok a půl staré a chválili ji, že chtěla druhé rodit přirozeně. Měla taky všechno po prvním porodu OK, jen jí teda nebylo 40.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 17:39

Rodila jsem v Neratovicích ve 41 letech, ale měla jsem připlacenou vlastní porodní asistentku (maximálně doporučuji, možná to ještě stihneš) a navíc už to byl můj druhý přirozený porod po císaři.
Jinak ano, vyvolávat po císaři se nedoporučuje ani bych do toho nešla. Přenášela jsem a nakonec porodila normálně, i když už mi taky hrozili sc.
Do Motola už nikdy, jestli chceš hezký přístup k přirozenému porodu, běž určitě jinam, a i tak to bude náročné, aby vše klaplo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 17:45

Dobry den, já tam rodila vloni, první mimi, je mi teda 35 a vyvolávalo se, šla jsem téměř 42tt. Průběh byl velmi dobry, na to co se tady da najít ohledně vyvolavanych porodu, bych řekla ze až skvělý, ale k věci: 1) s kterým z doktoru jste mluvila? Rozmlouvaji Vám to jen “mladasove” nebo i někdo ze zkušených kapacit? Co jsem tak měla možnost vloni pozorovat, tak zkušení lékaři (napr MUDr Mrstinova) císaře neindikuji jentak, naopak spíše jsou pro normální porody… proto bych čekala ze budou mít pádný důvod (možná se obávají komplikaci?) a 2) říká se, ze u vyvoleného porodu Vám ihned nastoupí velké kontrakce, ze to není přirozené, jede to hned z 0 na 100%, tak jestli třeba není obava abyste to po sekci ustala… Každopádně přeju at Vám to dopadne dobre, v Motole nebo jinde :mavam:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 19.09.18 17:46

Vyvolavat po predchozim sc by se opravdu nemelo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 17:49

Zajimave. Ja jsem 2 roky po SC a taky v Motole. Navic mam tehu cukrovku a ted mi i docela ulitavaji hodnoty po jidle.. Nemuzu prenaset.

A nechteji mi udelat dalsi SC :nevim: . A ja ji chci.. Asi je to od doktora co narazis..

Helca83
Kecalka 347 příspěvků 19.09.18 17:49

Z toho, co tu píšou ostatní maminky, mi vychází, ze se Vám asi snažili naznačit, ze když budete přenášet, musíte mít sekci a ze tedy není lepší ji naplánovat rovnou :nevim:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6275 příspěvků 19.09.18 18:04

A není úplně jedno jak se dítě narodí? Proč kvůli tomu dělat takový scény? Rodila jsem sekcí i přirozeně a ve finále je důležitá jediná věc, a to zdravé miminko a zdravá matka.

Lekninka91
Extra třída :D 10422 příspěvků 19.09.18 18:20

Já jsem na pokoji měla paní, které vyvolávali porod po císaři, ale vyvolávali ji pomaleji než mně. Začli nám porod vyvolávat zároveň preindukcí v úterý na noc, já jsem porodila ve středu odpoledne po dvou dalších tabletách během dopoledne, ona porodila až v sobotu večer :nevim: dávali jí jen tablety na noc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 18:21

@Helca83
Ale pani chce vyvolavat a ne sekci :nevim:

@Janli Zcela souhlasim :palec: . Ale ja bych teda radsi tu sekci :oops: .

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >