Vyvolanie ovulácie - skúsenosti snažiliek a tehuliek

24
14.4.04 15:56

Vyvolanie ovulácie - skúsenosti snažiliek a tehuliek

Ahoj snažilky, tehulky, mamičky a ostatný zvedavci!
Musím priznať že táto stránka je ohromná a dá sa tu získať veľa informácií.
ja sa snažím s priateľom splodiť nášho potomka už od 9/2003. Prdtým som brala 5 roov HA a ked som juz vy:,–(ila tak sa mi MS nedostavila spontánne iba vdaka agolutinu na ktorý chodím skoro každý mesiac. :roll:
Teraz som začala chodiž po lekároch a pred 3 týždňami mi môj lekár predpísal clomhexal na vyvolanie ovulácie. A preto by ma zaujímali všetky informácie z vašich skúseností s jeho užívaním. Ako dlho ste ho brali a či Vám vôbec zabral a otehotneli ste. Už som z toho úplne na nerv a potešili by ma vaše reakcie na môj príspevok.
Dopredu Vám ďakujem a prajem Vám všedtkým krásny zvyšok dňa. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

308
14.4.04 17:27

ppp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
15.4.04 11:38

Ahoj Maris,
já jsem clomhexal brala pro vyvolání ovulace. Jelikož jsem si k tomu ještě měřila BT, tak se zjistilo, že tableta denně na mě nezabírá a pan doktor mi zvedl dávku na 2 tablety. Žádné vedlejší příznaky jsem nepozorovala, nic. Jako bych žádné léky nebrala. Otěhotněla jsem po pátém měsíci užívání ( bez rozdílu dávek).
Ale taky v 9tt potratila. Ale to zřejmě souviselo s autonehodou.....
K tomu jsem ale cvičila Mojžíšovou ( vřele doporučuji - je fakt skvělá), byla speciální bylinkové čajek a jezdila ne rekondiční masaže:-)))
Strašná spousta času, ale povedlo se to !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
15.4.04 15:37

Ahoj Maris.
I když jsem HA nebrala tak dlouho jako Ty, mám podobné zkušenosti. Poprvé jsem brala HA kvůli nepravidelnému cyklu (1/2 roku), po vysazení jsem do tří měsíců neotěhotněla. Další tři měsíce jsem měřila b.t. a tak se přišlo na chybějící ovulaci. Dostala jsem tenkrát Gravosan (stejná účinná látka jako v Clomhexalu). Ten měsíc na to už bylo pozdě a tak jsem ho začala brát až následující měsíc a hned jsem otěhotněla. Teď jsme chtěli druhé miminko, jen doby byly trochu delší. HA 2 roky, „volný průběh“ jsem tomu nechávali skoro 4/3 roku (manžel poměrně vážně onemocněl a tak nebyla ta správná nálada „něco s tím dělat“) Následovalo několik (desítek) cca 40 negativních Ovu-testů. Potom jsem dostala Clomhexal po jedné tabletě, ale za 3 měsíce byl jen jednou pozitivní. Další dávka na 3 měsíce byla po dvou tabletách. Ovu-testy byly pozitivní, jen ta druhá čárka na T-testu se jaksi někde flákala. Měsíc pauza, další dávka po dvou na tři měsíce. Další možnost (prý) už jen umělé… No, a druhý měsíc jsem se vztekala, že všechny prášky fungují čím dál tím hůř, už ani na HA na srovnání cyklu (10 x do měsíce) se člověk nemůže spolehnout, dřív se zpoždění protahovalo, ale rozumně (1 - 3 dny) a teď?! Už 7 dní a nic. Od té doby nic. Už 6 měcíců žádná MS. Druhá čárka si totiž konečně dala říct…
Buď trpělivá, a hlavně NEMYSLI NA TO! Ono se to řekne, já vím, nám se to povedlo po 22 měsících ve chvíli, kdy jsem si řekla, že NECHCI červencové dítě. Termín porodu mám 11.7. :D (Jsem alergička, stále se to zhoršuje, v červenci mívám největší probémy a nějak jsem se s tím zatím nesrovnala, i když větší problémy už 3. rok) Medvídě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama