Vyvolaný porod Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veroniiikaaa
Kecalka 325 příspěvků 05.08.18 16:06
Vyvolaný porod Brno

Ahoj maminky,
chci se zeptat těch, které mají zkušenosti a hlavně jaké s vyvolaným porodem?
Já mam ve středu nastoupit a jediné co mi doktorka řekla že mi zavedou čipek a bude se čekat…to mě moc neuklidnilo.. Vím že každá to máme jinak ale zajímají mě zkušenosti.
Moc děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mamule42
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 05.08.18 16:12

@Veroniiikaaa Do které porodnice jdeš

luccifera
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 05.08.18 16:13

Zavedli mi ve dve tabletku, za hodinku jeste pulku, rozjely se slabounke bolesti, pichli me na chvilku na monitor a mezitim jsem si povidala s muzem. Celou dobu to nebylo nic strasneho, bylo domluvene, ze kolem osme mi prdnou plodovku a pak me zase pichli na monitor, to uz bolesti zesilily, nyly neprijemne, ale nic, co se oznacuje jako bolest, ze ktere se lozi po zdech :D no pak me zkontrolovala dr, ze se hezky otviram, ale da mi oxytocin na urychleni - to jsem ji pozadala, at jeste pocka, pokud porod postupuje a tak mi vyhovela. Kolem desate dorazil manzel a tak jsem se nalozila do vany a vydychavala. Nekdy pred pulnoci jsem citila tlak na konecnik, zavolala se dr a na tri, ctyri razy byla mala venku:) samotny porod byl dle dr rychly a v pohode. Pak byl problem s odloucenim placenty, ale to je pry celkem mimoradne. Za mne - nemuzu si stezovat, ve chvili, kdy jsem si rikala, ze uz to teda neni nic moc, tak to bylo finale a porod :lol:

Veroniiikaaa
Kecalka 325 příspěvků 05.08.18 16:21

@mamule42 na Obilňak.
@luccifera a to jsi nastoupila az večer nebo rano ? Ja mam asi spíš obavy že nastoupím rano a večer budu stale 2v1

mamule42
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 05.08.18 16:29

@Veroniiikaaa A na obilnák musíš nebo sis to vybrala,já rodila 3× u miloušu,jednou Bohunice-blééé,1× obilnák,hodně záleží jak to budeš snášet,jestli je mimčo trochu nachystaný,jak dlouho přenášíš,pokud je to první bude to delší,trochu se rozepiš

luccifera
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 05.08.18 16:30

@Veroniiikaaa mela jsem tehotenskou cholestazu a byla jsem tyden v nemocnici, po rannich odberech pribehla ve 12 doktorka, jestli jsem uz obedvala. Protoze jsem uz byla po jidle, cekalo se do dvou. Jak je to primo s nastupem az na porod, to nevim.

Veroniiikaaa
Kecalka 325 příspěvků 05.08.18 16:40

@mamule42 ja si Obilnak vybrala ze chci rodit tam,protoze jsem cetla spoustu recenzi a i kamaradky co tam rodily byly spokojene, vic nez v Bohunicich.
Jsem prvorodicka a dnes prenasim uz 9den, ikdyz dle monitoru a vseho je mala v poradku a ma cca 3000g tak mi naplanovala doktorka porod na stredu. A jedine co mi rekla,ze nejsem jeste otevrena ani na 2 prsty, me tyto informace nic moc nerikaji :? :nevim: asi bych potrebovala vedet vic…ikdyz rikala ze je vse jak ma byt, jen se prckovi nechce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 17:00

@Veroniiikaaa na obilnaku jsem rodila. Vyvolávaný porod. Porodní cesty jsem neměla připravené. Takže, nejprve aplikace dilapamu.to jsou takové trubičky na roztažení porodních cest. Na druhý den je mudr. vytáhl. Pak tabletky. Dilapam zavedený ve čtvrtek odpoledne. Dítko se narodilo v pondělí akutní sekcí. Za celou dobu jsem se otevřela max na dva prsty. kontrakce jsem pak už mela po 5 minutách. Ale to, že já jsem porodila sekcí nic neznamená. Byly tam holky, co se po dilapamu otevřely a porodily. Z porodnice odcházely domu s miminkem a já tam pořád funela. Snad budeš ten druhý případ.držím palce.

mamule42
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 05.08.18 17:03

@Veroniiikaaa No 9 dní je dost,tak bud máš šanci že se to do středy rozjede samo,vím že je horko,ale zkus sex,to podpoří dělohu,jinak pokud nebudeš mít žádné problémy,tak tě pozvou ráno asi na 7 h,připojí na monitor,sepíšou papíry,zavedou tabletu a předají porodní asistence.Ta tě zavede na pokoj,asi ti zavede kanilu a budeš čekat až začne tableta zabírat,to budeš cítit slabé kontrakce,většinou se dává za 2 hodiny druhá,pokud se bude dobře rozevírat děložní hrdlo a budeš otevřená na 5 cm,tak dostaneš klistýr a píchnou ti vodu,a to už bude horší kontrakce dost zesílí,a bude záležet na tom jak rychle se budeš otvírat,jsi prvorodička tak počítej že že tam do večera budeš,ale každá jsme jiná,múže to trvat déle nebo rychleji.

Veroniiikaaa
Kecalka 325 příspěvků 05.08.18 17:23

@Anonymní moc děkuji, snad budu ten druhy pripad…A dekuji za Tvoji zkusenost.
@mamule42 presne jak to pises tam mi to dnes takhle doktorka na kontrole rekla… ze na 7hod mame prijit a bude monitor,prijem a nejaky ten vyvolavaci cipek.
Ja prave zkousim vsechno, jsem hodne aktivni cele tehu… ted hlavne dlouhé prochazky, schody, plavani, uklizim, sex jsme take zkouseli. Jediné co asi nedam horkou vanu bych se uvarila :)
Jeste si rikam ze dk stredy muze byt cokoli a treba to pujde samo. Ale ja ani poslicky necítím.. jen obcas a nejcasteji vecer tlak na spodek,ktery prodycham a zas pohoda :nevim:

Fazulina
Závislačka 3695 příspěvků 05.08.18 17:38
@Anonymní píše:
@Veroniiikaaa na obilnaku jsem rodila. Vyvolávaný porod. Porodní cesty jsem neměla připravené. Takže, nejprve aplikace dilapamu.to jsou takové trubičky na roztažení porodních cest. Na druhý den je mudr. vytáhl. Pak tabletky. Dilapam zavedený ve čtvrtek odpoledne. Dítko se narodilo v pondělí akutní sekcí. Za celou dobu jsem se otevřela max na dva prsty. kontrakce jsem pak už mela po 5 minutách. Ale to, že já jsem porodila sekcí nic neznamená. Byly tam holky, co se po dilapamu otevřely a porodily. Z porodnice odcházely domu s miminkem a já tam pořád funela. Snad budeš ten druhý případ.držím palce.

U mě jakoby přes kopírák. Akorát Dilapam v pondělí dopoledne a dcerka se narodila ve středu odpoledne. U mě ale byla situace jiná, měla jsem preeklampsii a porod byl vyvolávaný 14 dní před termínem. Dcerka v děloze již delší dobu nerostla, nemělo smysl otálet. Měla problémy s ozvami při stazích, takže zvolili sekci. Já osobně jsem ráda, sekci jsem si přála. Takže za mě super a Obliňák můžu jedině vychválit…

Russet
Extra třída :D 11702 příspěvků 05.08.18 17:47
@Veroniiikaaa píše:
Ahoj maminky,
chci se zeptat těch, které mají zkušenosti a hlavně jaké s vyvolaným porodem?
Já mam ve středu nastoupit a jediné co mi doktorka řekla že mi zavedou čipek a bude se čekat…to mě moc neuklidnilo.. Vím že každá to máme jinak ale zajímají mě zkušenosti.
Moc děkuji

Zavedli mi 3. NIC. Druhý den jeden a konečně se děloha trochu vzpamatovala. Bolesti jsou ostré, horší než bez vyvolání. Kamarádka dostala jednu a manžel sotva stihnul dojet na porod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 17:55

@Fazulina v mém případě, to mimino taky nezvládalo. Navíc. První porod byl plánovaná sekce a jizva už dost bolela. V to pondělí se ta jizva už lékařům nelíbila. Navíc tam bylo hodně jiných komplikací. Takže ta sekce byla za minutu 12, voda byla zakalená, dítko se jí nalokalo, já měla na jizvě prý už mikrotrhlinky, takže dle operatéra by normální porod dobre nedopadl.

Ale @Veroniiikaaa buď v klidu. Já tam byla jediný exot. Všechny tam porodily dříve než já. I ty, co přišly po mě. :zed: si pamatuju, jak tam přišla holčina na vyvolání a říká, snad to budu mít rychlý. A já už vyloženě nasr… jí říkám, no to teda ne. Teď jsem na řadě já.

Veroniiikaaa
Kecalka 325 příspěvků 05.08.18 20:05

@Anonymní to je asi vic tedynejakych vyvolavacu… me Dr. Rikala ze po zavedeni toho vyvolavaku jsou vetsinou kontrakce do 2hodin a pokud ne tak davaji hned druhou davku ktera zabere 100%
Ale kamaradce taky vyvolavali ( v Ostrave tim Dilapam ) a po 18hodinach kdy mela kontrakce a stale se neotvirala tak akutni cisar a byla 2dny na jipe :,( To je to čeho se asi nejvic boji… jak muze clovwk ovlivnitzda se bude a nebo nebude otvirat :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 22:19

@Veroniiikaaa nijak. Buďto to půjde-nebo ne. Hlavně se nestresuj předem. On ani ten císař není tak strašný. Hlavní je výsledek. Zdravé mimčo a máma. Neboj. A co ty víš, do termínu máš času dost, třeba se porod rozjede sám

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >