Vyvolávání porodu kvůli váze miminka 40+0

213
29.1.16 18:41

vyvolavani porodu kvuli vaze miminka 40+0

Ahoj holky, zajimaly by me vase zkusenosti a nazory…
Dneska jsem 39+0, byla jsem v porodnici na mojitorech, vsechno ok, jen vaha miminka se odhaduje na 3,8 kg… Doktor nebyl vubec sdilny, nic mi nerekl, nez jsem se stihla zeptat, tak me vylifroval z ordinacky… Mluvil neco o tom, ze jsem otevrena tesne pro prst (?). Z toho nejspis usoudil, ze do terminu neporodim, mimi je velke a budeme porod vyvolavat. Dal mi cas do patku, pak mam prijit a zacneme vyvolavat. Nemam tehu cukrovku, miminko snad taky ok, nebo aspon nerikal nic, ze by nebylo… Tak nevim, je to normalno postup? Mam sanci do patku pporodit s takovym nalezem? :( kazdy den beru pupalku, piju malinik, masiruju hraz. Sexujeme s manzou tak normalne, s tim brichem to moc nejde. :D Skacu na mici, chodim na prochazky se psem… Da se tomu pomoct jinak? :(

Jsem prvorodicka a ze vseho dost zmatena, tak budu rada zaa kazdy vas poznatek.

Dekuji! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8924
29.1.16 18:46

Ja myslim, ze kvuli vaze je zbytecne vyvolavat, ja mela v terminu vahu odhadovanou kolem 4kg a do vyvolavani se nikdo nehrnul. Jinak bylo vse ok, taky jsem byla pro prst. Nakonec se to rozjelo asi tyden po terminu samo ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58663
29.1.16 18:48

@lenorecka nedala bych se, přijde mi to zcela zbytečné. Mi vyvolávat nechtěli a v tomto tt měl kluk už přes 4 kg :think: na vyvolávačku jsem šla až 41+4 tt :think: asi takhle - pokud to není zralé, tak se můžeš na hlavu stavět (já to samé) a porod se nespustí. Pokud jsou ok ozvy a pod, přijde mi vyvolávání přes 41 tt naprosto zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
29.1.16 18:49

Ahoj, do pátku je to týden, porodit můžeš určitě i sama každým dnem, si myslím… Moc ti to přeju. Doktor asi nic moc :? co do empatie a chování k pacientce. Jinak váhové odhady jsou opravdu jen odhady, může to být pravda a nemusí…Hlavně se tím nenech vystresovat! Přeju happyend :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1520
29.1.16 18:58

Ahoj,

Já jsem měla v 38+1 odhad 3900 gramu, nechali mne vcelku až do 40+5, kdy byl odhad 4350 gramu a začali vyvolávat, porod by se sám nerozeběhl, nález pouze na prst. Po 3 Hamiltonech a tabletkách se to sice rozeběhlo, ale nakonec to skončilo akutním císařem pro nepoměr velikosti mimina (hlavičky) a mou pánví. Měla jsem sice pánev rozměrově OK, ale mimčo (hlavička) bylo tak velké, že by se samo ven nedostalo. Nakonec porodní váha 4430 gramů. Dneska už bych si to zpětně od 39tt pohlídala a požádala o lepší sledování kvůli váze i rozměru hlavičky (větší obvod hlavičky byl vidět i na UTZ) a klidně požádala o dřívější vyvolání (aby hlavička mohla projít) No, uvidíš, co ti řeknou na konci 40tt, každopádně požaduj od lékaře veškeré informace - nejlépe by byl i další nezávislý názor druhého lékaře, ale otázkou je, zda to vůbec lze (v kadaňské porodnici mi to umožnili - obě doktorky se shodli na urychleném vyvolání kvůli váze - nakonec se to ale stejně nestihlo - viz popis výše - museli by mi prý porod vyvolat nejpozději o týden dříve, aby z toho nebyl ten císař)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Maddi-Jane
29.1.16 18:59

Já měla odhad 3440 g a vyvolávali 8 dní před termínem, měla jsem sice cukrovku, ale dobře kompenzovanou, jen na dietě, vše ok, a stejně mě nenechali déle právě prý kvůli váze miminka…nebo tak, nechali by mě, ale musela bych podepisovat papíry, že kdyby něco, je to moje zodpovědnost…což jsem si netroufla…takže maximálně tě můžou nechat podepsat něco jako revers…ale abych tě uklidnila, ten porod byl nakonec celkem dobrej, i když bolel moc, ale koho nebolí :), a byl rychlej, dcera měla 3480g a abych řekla pravdu, bylo to tak akorát, nedokážu si představit na poprvé rodit větší dítě…

• Citovat
  • Upravit
11406
29.1.16 19:25

Vůbec bych na takovou hovadinu nepřistoupila. Odhady jsou pořád jen odhady, navíc na vyšší váze není vůbec nic špatného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
29.1.16 19:26

@lenorecka Tak do toho bych nesla. A to hlavne z duvodu, ze oni hmotnost ditete nevi.Je to jen odhad, ktery vyplivne pocitac, kdyz se zadaji rozmery namerene na UZ.Me rikali, ze miminko bude takove male a drobne a melo naprosty prumer 50 cm a 3,2 kg A me dve kamaradky rodily takto: jedna odhad 4 kg, realne 2,8 kg. Druha odhad 3 kg, realne pres 4 kg. Takze tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
29.1.16 19:41

Ja nemam zkusenost, ale…holky, co ji radite, ze je to blbost a tak. Jak vite, jakou ma panev? Nekdo muze porodit v pohode 4 kilovy dite, jina ho neporodi. Odhad je jedna vec, nemusi byt presny, ale to znamena, ze taky muze mit dite vic a druha vec je velikost panve, jestli by vetsi dite prirozene porodila. Nejlepsi by byl nazor jeste jineho doktora. Treba sceho gyndare a pak v porodnici, kde budes rodit.
Preju ti, at je to prirozeny. Nestresuj se, do patka plno casu. Ja jeden den nalez zadnej (cipek zavreny, ale odchazela teda uz zatka, v porodce, ze se nic nedeje) a druhy den jsem porodila. Muze to byt ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
29.1.16 19:47

@lenorecka Každý prožije vyvolávaný porod jinak. Já jsem příklad toho, že ani poprvé ani podruhé to nebylo hrozný. Oba porody jsem měla vyvolané až po termínu, oba kluci měli skoro 4 a půl. Jeden porod trval 8 hodin druhý 4 a oba byly v pohodě. Neboj se! Ať už to přijde samo nebo budou vyvolávat, tak to bude dobrý :kytka: To že dítě má přes 4 kila neznamená, že se rodí hůř. I 2 kilová miminka můžou dát pořádně zabrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
29.1.16 19:47

Proč sem pořád rvete pánev? Ono je to z 99 ti % o doktorech. Něco určí a rozhodnou se, narvou do holky chemii, teda no nenachystaného těla na porod a pak je z toho logicky sekce. @lenorecka Nešla bych do toho. Odhad váhy je orientační a upřímně-není nad přirozený porod. Při vyvolání zažiješ peklo a nejspíš i s akutní sekcí. Zjisti sama info, proč pan doktor chce vyvolávat a podle toho se zařid´. Odmítnout máš právo. Do vyvolání tě nikdo nutit nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
29.1.16 19:52

@lenorecka ze zkušenosti bych si vyvolávat nenechala, zvlášť takhle „bezdůvodně“. Odhad je jen odhad. Mně ho nikdo nedělal, o když moje PA věděla, že nás čeká velké miminko. Strach z velkého miminka tě může zbytečně ochromit. Kolikrát se hůř rodí ta malá mimca. Já porodila kluka 4850 g bez následného siti. Ale ten vyvolavany porod..pro mě největší bolest v životě. A to už jsem cosi zažila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
29.1.16 19:53

@lenorecka
Nešla bych do toho, protože ta váha je dooost orientační, dokonce plus mínus půl kila, takže mimčo zdaleka mít tolik nemusí… Nebo je taky težší :mrgreen:
Né, ale i kdyby, vyvolávali by ti ve 40. týdnu? To i kdyby jsi rodila až ve 42., tak si myslím, že mimčo za ty dva týdny už nijak fatálně nepřibere, čtyřkilové dítě se dá normálně porodit.. i 4,20 kg :mrgreen: Jedině pokud to má nějaký vážnější důvod skrz tu cukrovku :nevim: Do toho nevidím, ani u jednoho syna jsem ji neměla, tak o tom moc nevím.
Co se týká rad - choď do schodů, umej okna, vysmejči barák, večer horkou vanu, decku červenýho, hupni na to s manželem a třeba pojedete :D :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5177
29.1.16 20:03

Tak u mě první šlo samo, u obou na KO v porodce otevřená těsně pro prst…u první mi prskla voda den před termínem, u druhého 40+5 jsem šla a vyvolávačku při cukrovce. ba porody srovnatelné co do bolesti, první 13h od prasknut vody, druhý nakonec začal píchnutím plodovky, protože zátěžový test nedopadl dobře a trval od píchnutí vody 5,5h…ale taky jsem strašně nechtěla vyvolávat, ud ruhého už jo, tam jsem se bála větší porodní váhy a věděla jsem, do čeho jdu, takže ten můj přístup už byl jiný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
29.1.16 20:07

Ja bych si domluvila cisare, vyvolání tak beztak často skončí a plánovány je min rizikový nez akutní a 4kiloveho pucka bych taky rodit nechtela (mala mela 3900).

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama