Vyvolávání porodu ve 40tt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.1.22 20:15

Vyvolávání porodu ve 40tt

Ahoj holky.
Potřebuji asi jen uklidnit, protože v mém okolí je jen jedna paní s vyvolávaným porodem a udělala mi z toho trauma.

Příští týden jdu ve 40tt vyvolávat.
Je to můj první porod a všude čtu, jak je u prvních porodů vyvolávání dlouhé a bolestivé.

Myslela jsem, že je to individuální, tak jako u klasického porodu, ale spíše to vidím, že v 90% je to vážně horší.

Je to opravdu tak zlé, jak všude píšou?
Už týden z toho nespím :zed:

Omlouvám se za anonym, ale nechci, aby někdo věděl, že jdeme vyvolávat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2296
14.1.22 20:17

A to je nutné vyvolávat? Nemůžeš počkat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 20:21
@mamule42 píše:
A to je nutné vyvolávat? Nemůžeš počkat?

Bohužel malá už má 2 týdny stejný odhad váhy.
Takže jsem raději kývla na vyvolání, než aby se jí něco stalo :(

• Citovat
  • Nahlásit
2105
14.1.22 20:22

To je jako nějaká ostuda? :nevim:
Já myslím že spíš jde o to aby byli mimčo zdravé a je jedno jestli porod proběhne sám nebo je vyvolaný či přišlo na svět císařem :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2491
14.1.22 20:23

Moje kamaradka mela vyvolavany porod a hrozne si ho chvalila. Do 4h byla mala venku. Rikala, ze dalsi porod by si nechala klidne opet vyvolat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 20:24
@JiříkMazlík píše:
To je jako nějaká ostuda? :nevim:
Já myslím že spíš jde o to aby byli mimčo zdravé a je jedno jestli porod proběhne sám nebo je vyvolaný či přišlo na svět císařem :zed:

Anonym není kvůli ostudě, ale protože tu mám kamarádky a už teď jsem ve stresu, když mi všichni píšou jestli už rodím, jestli jsem pořád 2v1 atd…
Je to na ženu tlak, což asi muž nepochopí.

• Citovat
  • Nahlásit
2105
14.1.22 20:30
@Anonymní píše:
Anonym není kvůli ostudě, ale protože tu mám kamarádky a už teď jsem ve stresu, když mi všichni píšou jestli už rodím, jestli jsem pořád 2v1 atd…
Je to na ženu tlak, což asi muž nepochopí.

Odhoď nachvili sociální sítě a telefon a bude ti o mnoho lépe :kytka:
Stres nikdy není dobrý a už vůbec ne v těhotenství ;)
Držím palce ať to dobře dopadne :hug:
Upřímně řečeno dneska fakt platí „co se doma uvaří to se doma sní“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
14.1.22 20:33
@Anonymní píše:
Takže jsem raději kývla na vyvolání, než aby se jí něco stalo :(

Seš ve stresu, takže se uklidni. Nebudu ti lhát, že to nebude horší než normální. Může i nemusí. Ale pochopitelně můžeš utlumit bolesti. Já využívala entonox, a bylo to snesitelné. Jsi prvorodička tak to bude delší. Určitě to zvládneš, já kromě prvního jsem měla všechno vyvolávaný, a zvládla jsem to. A první i když byl přirozený tak trval 12 hodin, ostatní byli daleko rychlejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1397
14.1.22 20:56

Hlavně nečti ani neposlouchej žádné hororové příběhy. Ano, nebude to příjemné, ale dáš to. Když to bude moc dlouhé, nech si píchnout epidurál, jestli to půjde. Vážně pomáhá. Taky bych doporučila jako podporu otvírání nějaký pohyb (chůze, cvičení na balonu…), není dobré jen ležet a čekat (to byla moje chyba). Taky jsem měla vyvolávaný porod a teď po skoro dvou letech si ho skoro nepamatuju. Žádné trauma z něj nemám - prostě porod, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
14.1.22 21:02
@Anonymní píše:
Takže jsem raději kývla na vyvolání, než aby se jí něco stalo :(

Odhady váhy ke konci těhotenství jsou ještě méně přesné než třeba o měsíc dříve. Průtoky jsou v pořádku?

Když budeš mít hrůzu z toho, že to bude hrůza, tak to hrůza bude. Takže se zkus nějak pozitivně naladit. Stejně jako někdo zmiňoval výše, u vyvolavaneho porodu mi pomohl pohyb a ke konci epidural.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
14.1.22 21:17

Co mám v bližším okolí holky po vyvolání, tak prý rychlovka. Mi vyvolávali 18h a nakonec se jelo na sál na akutní SC 🤷🏻‍♀️ Je to prostě asi jiné u každé ženy, neboj se, těš se na vaše miminko. Hlavně, ať jste v pořádku ty aj maličké a snaž se zachovat klidnou hlavu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
14.1.22 21:20

Zvládneš to jako my ostatni :-)
Ja sice nemela vyvolavany porod ale pri prvnim porodu jsem malem umrela mela jsem namale a svete div se i pres to vsechno mi ted na ruce usina uz druhy syn. Momentalne ma za 2 dny 5 mesicu s se svym dvouletym braskou mi kazdy den delaji jen samou radost. A nejaky porod?? Na ty uz jsem zapomnela.
Rikej si ze ted uz ti stejne nějaký nervy nepomuzou. Snaz se myslet na to, ze to bude par hodin bolet ale na konci budes mit ten maly uzlicek u sebe a poprve uvidis to stesti.. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
14.1.22 21:32

Rodila jsem jen vyvolávaně, takže nemám srovnání s normálním. Jako pohodička to nebyla, ale šla bych do toho znova. Akorát bych si lépe pohlídala, aby mi stihli dát epidural. Ale každá má průběh jiný.

Až ti dají mimčo, zapomeneš na vše, hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2936
14.1.22 21:44

Vyvolavane porody casteji konci sekci. Zkusila bych babske rady. Hodne pohybu, umyt okna, nahoru na zebrik, dolu a znovu, zkus meditovat, pozadej o Hamiltona, prosexuj cely vikend.
Pokud je dite v poradku a jediny problem je odhad vahy, vyvolavat bych nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
14.1.22 21:58

Mam za sebou 4 porody. Prvni a treti byly vyvolavane, druhy a ctvrty nevyvolavane. Za me vyvolavany neni horsi nez nevyvolavany. U me plati, ze kazdy dalsi je kratsi, zato bolestivejsi, bez ohledu na vyvolavani. Urcite bych sla znovu do vyvolani, bez debat. Hlavne se toho neboj, tim si to muzes zhorsit, proste ver, ze to bude ok. Epidural urcite pomuze, mne ho mohli dat az ke konci prvniho, u dalsich to neslo vubec. A mel opravdu super efekt. A nebran se protrhnuti plodovych obalu. Jeste na zrychleni otevirani doporucuji homeopatika Belladonna, samozrejme po dohode s porodnikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat