Vyvolávaný porod kvůli váze dítěte a cukrovce

74
7.9.20 12:53

Vyvolávaný porod kvůli váze dítěte a cukrovce

Ahoj dámy, ráda bych se zeptala jestli má někdo konkrétní zkušenost. Nyní jsem 34+4tt. Mám zkrácený čípek s funelingem a jsem tudíž hlídaná. Navíc mám těhu cukrovku, léčenou na noc inzulinem. Před týdnem jsme měli odhad miminka už přes 3kg a Dr. mi sdělili, že pokud porod nepřijde sám, tak malého i tak vyvolají dříve. Že už teď je větší odhad o 3 týdny a kor kvůli cukrovce. Nechali si mě v nemocnici. Napíchali mi kortikoidy na dozrání plic miminka a ve čtvrtek mě čeká další kontrola, kde budou opět přeměřovat atd.
Má někdo takovou zkušenost? Že ho vyvolávali kolem 37tt kvůli velikosti dítěte a cukrovce?
Děkuji za vaše reakce ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
870
7.9.20 14:06

@Mayunka6 zkušenost s cukrovkou nemám, ale s vyvolávaný porodem ano. A chci Tě jen uklidnit, že doktoři vědí co dělají. Není se čeho bát. Buď ráda, že tě sledují a „problém“ řeší. Vyvolávaný porod není nic hrozného. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
7.9.20 17:48

@roba18 děkuji za reakci. Každopádně strach já ani tak nemám. Spíš mě zajímají zkušenosti s tímhle dřívějším porodem. Všude na dizkuzich jsem našla, jak vyvolávají porod kolem termínu, ale ne takhle o ty 3-4 týdny dříve 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
7.9.20 18:55

@Mayunka6 hele ber to taky že když by k tomu nebyl důvod, tak to dělat nebudou. Porod ve 34tt už je pro dítě v pořádku. Neboj. :kytka: ale třeba se ještě někdo ozve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.20 20:33

@Mayunka6 Já měla rodila 36+0 a zase teda naopak kvůli malé váze. Ale rodila jsem císařem, protože jsem nebyla vůbec otevřená, takže vyvolávání by nešlo. Syn byl až na tu malou váhu v pořádku, tenhle týden už je OK. Byla jsem v nemocnici od 34+6 a ani jsem nedostala nic na plíce, takže v tomhle asi jsi ve výhodě. Co se vyvolávání porodu týče, tak to je o připravenosti porodnich cest a o štěstí (teda podle mne). Já třeba u dalšího dítěte byla 39tt, dítě nacpane úplně dole, ale stejně se porod vyvolat nepodařil (i když si teda myslím, že to bylo spíš o lékařské nedockavosti a pohodlnosti).

• Citovat
  • Nahlásit
178
7.9.20 21:51

Mě vyvolávali 37+3, ale taky kvůli malé váze. Od 37+0 se dítě považuje za donošené, od 38+0 se porod považuje za porod v termínu. A myslím, že ty kortikoidy na dozrání se dávají jen do určitého termínu, já se dočetla 34+6. Ale to je nějaké doporučení, asi si to každý lékař uvazi dle svého úmyslu.

A jinak, jak jsem psala, šlo o nízkou váhu, v mensi porodnici mě delegovali do krajské, že asi bude potřeba novorozenecké JIP.. V ten den 3 doktoři odhadli 2 100g a za 8 h se narodil chlapeček s 2600g, takže na ten týden váha v normálu, JIP nebylo potřeba, byl zcela zdráv :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
8.9.20 07:12

Děkuji za odpovědi. Jsem z toho všeho taková zmatená. Včera mi na pohotovosti řekli, že už i dokonce mám kvůli cukrovce více plodové vody, tak uvidíme co k tomu řeknou ještě ve čtvrtek v rizikové poradně.. Včera celé odpo nebyly cítit pohyby. V nemocnici byl malý taky docela dost klidný (nikdy nebývá cítila jsem ho porad) ale prý po těch kortikoidech to tak bývá, ale jen pár dni, tak má člověk pak akorát zas strach.. Doufám, že už něco začnu cítit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
8.9.20 08:31

@Mayunka6 úplně vím, jak se cítíš. Já byla v 28tt hospitalizovaná skrz podezření na předčasný porod. Strašně moc informací, o o kterých člověk neví, co si o nich myslet. To samé v den porodu, ty váhové odhady, podezření na vývojové vady, poklesy ozev.. Všechno u nás dopadlo dobře. Věř sobě i miminku :kytka:

Mně se vlastně nakonec ulevilo, když mi řekli, že jdeme rodit. Každý týden jsem v poradnách poslouchala, jak je malý malý a že to není dobrý.. Ale popravdě.. I teď po 10 měsících si z té situace ještě pobrečím, byl to velký psychický zápřah.. Ale pro ty naše drobotiny všechno :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 09:31

@Mayunka6 Tak ono jestli má přes tři kila, tak tam bude mít čím dál méně místa a bude se méně hýbat. Tím to nechci nějak bagatelizovat, ale u mne to byl u druhého dítěte strašně velký rozdíl v cítění v pohybu, jakmile váha miminka překročila tři kila.

• Citovat
  • Nahlásit
74
8.9.20 09:38

@Polnik přesně tak, já už teď jsem v RP dvakrát do týdne a neustále poslouchám, že je to cukrovkou a tak.. Takže taky.. Už se těším až to přijde. Jen jsem se teď rozhodla pro jinou porodnici, tak jsem zvědavá jaký názor na to všechno budou mít tam.. Každopádně děkuji za uklidnění. Ale začíná to byt fakt stres, jak malého skoro vůbec. Spis teď vůbec necítím. Opravdu si myslím, že se mi porodem ulevi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama