Vyvolávaný porod na Obilňáku

268
2.7.13 09:35

Vyvolávaný porod na Obilňáku

Ahojte, zítra mě čeká nástup na preindukci na Obilňák. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste to někdo absolvoval, jak to probíhá? Doktor říkal, že dostanu něco na přípravu porodních cest a budu odpočívat…zajímá mě hlavně, kde budu ležet, na šestinedělí? A kdy bude moci být manžel se mnou, hned jak druhý den ráno začnou vyvolávat?

Děkuju za odpovědi, první porod jsem měla přirozený, tak jsem dost vyklepaná z toho vyvolávání, navíc jsem jen 40+2, ale mám ulcerozní kolitidu a chtějí kvůli ní porod vyvolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29440
2.7.13 10:12

Já teda nerodila na Obilňáku, ale u Miloušů, ale preindukcí jsem si taky prošla. prošla jsem si klasickým monitorem, pak mi zavedli kanylu s pumpou, ta pomalu dávkovala oxytocin a dělal se další monitor, aby se vědělo, jak a jestli děloha i mimčo reagují. Všechno bylo OK, takže pak mi zavedli k hrdlu Prostin na otevření a zkrácení čípku a čekalo se. Do hodiny jsem teda dostala kontrakce a malej se narodil do tří od zavedení oné tablety. Nevím, jak je to na Obilňáku, u Miloušů jsem byla na šestinedělí, manžel se měl volat, až budu skutečně rodit, což Ti nikdo neřekne, kdy to bude. U nás to nabralo tak rychlé fofry, že to málem ani nestihnul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
2.7.13 10:28

Děkuju za info…toho se právě bojím, že jak tam manžela nenechají od začátku, tak budu trpět sama a pak to sotva stihne, no uvidíme…a tu preindukci ti dělali ten samý den jako samotnou indukci? mě řekli že až druhý den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5428
2.7.13 10:32

Já na Obilňáku rodila před 9 měsíci, také vyvolávačka.
Ležela jsem se 3 maminama na hekárně, tam za tebou manžel nesmí. Jakmile jsem po tabletě dostala bolesti a kontrakce byli pravidelné, dali mě na porodní box, kam semnou manžel už mohl. Tabletu mi zavedli v 8h ráno ( v 9h další ) + oxytocin a malej se narodil v 17:55h, bohužel akutním císařem.

Hodně štěstí pro vás pro oba.-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
2.7.13 10:41

No…přesně toho císaře se bojim, achjo…a to jsi měla celý den bolesti už hodně? a císař pro neotvírání? a můžu se zeptat proč vyvolávali? děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5428
2.7.13 10:50

@Jania ráno v 4:30h mi doma praskla voda, ale neměla jsem žádné bolesti, nic.. v porodnici mi dali na výběr, buď mi porod vyvolají nebo se mimi narodí samo do cca 24h, já byla pro vyvolání, chtěla jsem to mít už za sebou. Taže mě dali na tu hekárnu asi do 8h, pak mi zavedli tabletu a šla jsem z hekárny na porodní box. Protože nejsme z Brna, tak manžel čekal na chodbě co se bude dít.. na té hekárně jsem byla něco přes hodinu, na box už mohl semnou. Bez něj bych to nezvládla! teda asi zvládla, ale byl mi neskutečnou podporou!
Do těch 12h se to dalo zvládnout, hodně mi pomáhala sprcha, pak už to bylo hodně bolestivý, pořád čekali, zda malej sestoupí nebo ne. Už kolem 13h mi řekli, že to bude možná na císař, ale pořád byli pro přirozený porod..
Byla jsem otevřená na 9, ale malej stále nesestupoval, nakonec ke mě zavolali primáře a ten rozhodnul pro akutní císař, malej už měl i špatné ozvy. Do teď nechápu, proč čekali tak dlouho, když už po poledni tušili, že to přirozeně nepůjde..
Tak jsem si to tam hold do 18h odtrpěla no.. Tomášek byl veliký, měl 4650g a 54cm.

Ale nechci tě strašit, každý porod je jiný :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
2.7.13 10:51

@Jania Ano, protože já jsem se hned po té první tabletě rozrodila. Právě jsem nastupovala v úterý odpoledne a podle plánu jsem měla porodit až během středy: že to nebude tak rychlé, že dostanu potom na noc další tabletu, ve středu ráno třetí + oxytocin… atd., ale mrně to vzalo hopem a narodilo se ještě v to úterý večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
2.7.13 10:57

@Janina1982 uff…no tak to jsi měla přesně ten porod, jakýho se bojím…to je děsný! A jinak čekáme taky Tomáška:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
2.7.13 10:59

@gabi.design a ty jsi zase měla porod v kterej doufám:)

děkuju vám holky za info, snad to nějak zvládnu, jsem hroznej posera a i když byl první porod objektivně v pohodě, pro mě to bylo peklo:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5428
2.7.13 11:07

@Jania Tomášek ti to jistě vynahradí, stejně jako ten náš :hug:
Trvalo mi pár měsíců, než jsem se z toho oklepala, ale dneska už vím, že druhé mimi chci, snad se příští rok zadaří :-)

Hodně štěstí a dej vědět! :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat