Vyvolávaný porod - Vaše příběhy

Anonymní
1.4.20 11:17

Vyvolavany porod - vase pribehy

Ahoj,

holky ktera jste mela vyvolavany porod? Jak to nakonec dopadlo? V mem okoli (i co jsem tak koukala na youtube) temer vzdy vyvolavany porod koncil cisarem. Teda kdyz byl vyvolavany ve fazi, ze se samo nic nedelo. Ja uz prenasim a furt jsem zavrena a proste vubec nic. Hrozi mi vyvolavacka, ale bojim se toho, ze to stejne skonci u cisare. Podle me to telo ma nejaky duvod, ze se porod nespusti. Ale mozna mam jenom blbe myslenky a pujde to dobre. :nevim: ps: anonym, protoze nechci, aby si tuhle diskuzi cetli znami, co tu mam…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
1.4.20 11:25

Mam za sebou dva vyvolávane porody a oba skončily přirozene, hezky a poměrně rychle. Jak píšeš, byla jsem přesně ve stavu ze “samo se nic nedělo”, nepomohl ani Hamilton, a nechtěla jsem riskovat delší přenášení, než je doporučeno. Druhy dost bolel a nikdy jsem nezažila takovou tu klasickou přípravu, kdy hodiny čekáš, chodíš, atd atd, ale když si tělo samo nedá říct, co naděláš. Jasně, někdo muže argumentovat ze by bylo bývalo lepší počkat, ale nikdo nevíme, jak by to dopadlo a taky se mohlo něco pokazit, ke konci se zhoršuje funkce placenty. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
1.4.20 11:26

Vyvolaný porod jsem teda měla už před deseti lety, po domluvě s lékařkou v 39tt. Žádná zdravotní komplikace, ale chtěla jsem ji mít u porodu, tak jsme se domluvili na termín její služby. V 8 jsem nastoupila a ve 13 hod byla malá na světě. Porod bez problémů. Já bych rodila hned. Když mi spadla dřevěná kostka na palec u nohy, bylo to horší. :kytka: Přeju ať vše dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1394
1.4.20 11:28

Vyvolávaný 10 dní po termínu. Okolo 8 mi dali tabletku. Asi v 10 slabé kontrakce ve 12 na sál. Píchli mi vodu. Nějakým prosvěcováním zjistili, že je zelená. V 15:15 se dcera narodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
1.4.20 11:28

Přenášela jsem a byla zavřená na zámek a naprosto nepřipravená. Vyvolávaný porod pak byl sice dlouhý a náročný, ale porodila jsem přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24770
1.4.20 11:30
@Anonymní píše:
Ahoj,holky ktera jste mela vyvolavany porod? Jak to nakonec dopadlo? V mem okoli (i co jsem tak koukala na youtube) temer vzdy vyvolavany porod koncil cisarem. Teda kdyz byl vyvolavany ve fazi, ze se samo nic nedelo. Ja uz prenasim a furt jsem zavrena a proste vubec nic. Hrozi mi vyvolavacka, ale bojim se toho, ze to stejne skonci u cisare. Podle me to telo ma nejaky duvod, ze se porod nespusti. Ale mozna mam jenom blbe myslenky a pujde to dobre. :nevim: ps: anonym, protoze nechci, aby si tuhle diskuzi cetli znami, co tu mam…

Mně ho vyvolávali po dva dny. Druhý den se mi konečně něco rozjelo. Skončilo to císařem pro kefalopelvický nepoměr. Nejspíš by sám neprošel :nevim: Padaly mu ozvy, nebyla jsem úplně otevřená. Dalo se to přežít. Nečekala jsem to, jako prvorodička jsem doufala, že to bude prima zážitek, ale dopadlo to takhle. Syn je zdravý, jen na začátku měl horší Apgar skóre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 11:32

Kamaradka mela vyvolavany porod v Nymburce tusim ve 38.tt,a rodila prirozene. Dite bylo ale dost velke a mela rupturu 3. nebo 4. stupne. Myslim si, ze by byvala radeji sla na cisar nez tohle :think:

• Nahlásit
  • Citovat
179
1.4.20 11:40

Taky jsem mela vyvolavany 41+6 a skoncilo to normalne prirozene, ikdyz to byl konec panevni. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12753
1.4.20 11:41

3× vyvolávaný, 3× vaginální. První na termín kvůli cukrovce, druhé dva týden po termínu. První 12h, druhý 4,5h a třetí necelé 4h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
1.4.20 11:42

Já oba porody vyvolávaný kvůli špatným jaterním testům. První porod 37+0, přirozenej rychlej, stačila jedna tableta a od prvních kontrakcí byl za 13 hodin venku. Druhej porod 38+0 a dva dny jsem na vyvoláváni neregovala. Třetí den jsem dostala v 9 ráno tabletu v 11 začali kontrakce a ve 2 byl malej na světě. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 11:43

Já jsem taky měla vyvolávaný, protože jsem byla zamčena na 10 západů. První den nejdříve jedna tableta. Nic se nedělo, ležela jsem ve vířivce a luštila křížovky. Pak mi dali druhou tabletu a zase vířivka a mírně kontrakce, ale neotvirala jsem se. Druhý den mi dali další tabletu a asi nějakou silnější, protože brzo začli kontrakce a během chvilky jsem je měla po 2 minutách. Otevřená na 3 cm. Pak malé začali padat ozvy. Dr. mi navrhl císaře s tím, že můžeme ještě 1-2h počkat, ale že si myslí, že přirozeně neporodim. Při císaři zjistili, že malá má pupeční šňůru silně omotanou kolem krku. Takže pokud bych porodila přirozeně, tak by se malá přidusila ( s následky) nebo udusila :,(. V mém případě příroda věděla, co dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.4.20 11:56

1× vyvolávány kvůli těh. cukrovce a byl vaginalni.
Hamilton v patek 23.11., hlenova zatka 25.11. dopoledne, v po 26.11 nástup do porodnice v 15hodin. V 16 už jsem mela v sobe balónek, o půlnoci vypadl, otevrela jsem se o 1cm, celkem na 2cm. V út 27.11 ráno v 6 tableta, v 7 mi praskli vodu, v 8 přijel chlap, že pry dopoledne už to bude. No nic, další tableta kolem 10, oxytocin od cca 12 do 14 v kapacce, po dokapani přestaly všechny kontrakce. Byla jsem na cca 7cm, malá se ani nehla, nechali mě být a na přírodě. Cca v 17 hodin prisel operater, že pokud nic tak se udělá cř. No urval branku nebo co a řekl at zkusím tlačit pri další kontrakci. Mala nebyla ani v porodnich cestach a byla to posledni šance před řezem. Nějak se to povedlo a v 17:35 27.11 jsem porodila přirozeně. Ale bylo to dlouhé peklo.

• Nahlásit
  • Citovat
3441
1.4.20 12:02

Taky jsem měla vyvolávaný porod po 9 dnech přenášení, taky se nic nedělo, nechystalo a porodila jsem přirozeně ;) zavedli mi jednu tabletu a za čtvrt hoďky jsem to začala cítit, postupně se to stupnovalo, jak už to tak bývá, no a pak jsem teda asi 6 hodin měla křížový kontrakce půl minuty bolest, půl minuty klid, tak to bylo dost drsný… Ale jinak všechno dopadlo dobře, malá to zvládla krásně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
1.4.20 12:03

Mě dali první tabletu ve středu ráno…pak vecer, další ve Čtvrtek ráno a zase večer, v pátek v 8rano pak v 10…cca od půl 12jsem měla malý bolesti v půl 1mi pichli vodu to už to bolelo víc ale nic co by se nedalo přežít syn se narodil ve 13.53 za mě super porod :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
1.4.20 12:04

Ahoj, já měla vyvolaný porod ve 38.tt (kvůli preeklampsii) do tý doby na všech kontrolách vůbec nic CS 1 takže vůbec se na porod nic nechystalo. Dostala jsem jeden den ráno tabletu v poledne druhou lehounce mě chvilku bolelo břicho a nic… Měli toho hodně ten den tak mě nechali ještě vyspat a druhý den ráno tableta kolem osmé nic se nedělo měla jsem jen takové mírné bolení jako při MS… Při každém vyšetření žádná změna… Potom mi PA řekla že by píchla vodu a uvidíme jestli se konečně něco začne dít. Počkali než dorazil přítel a ve 12:38 píchli vodu okamžitě jsem měla velké bolesti napustili mi masážní vanu a už ve 14:24 se malá narodila… Tak neboj určitě jde přirozeně porodit i při vyvolaném porodu… A to na mě ty tabletky tak nějak „nezabíraly“ :lol: ale jen praskli vodu byl to šupec ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama