Vyvolávaný porod po císaři?

55
9.3.16 12:45

Vyvoláváný porodpo císaři?

Ahoj maminky, chci se zeptat na Vaše zkušenosti s vyvoláváním porodu po sekci. Jsem2,5 roku po císaři, dítě má váhový odhad 4kg, hlavičkou naleha, ale k porodu se nic nechystá, zítra TP, bylo mi v porodnici doporučeno si porod přirozeně navodit(sex, chůze atd),jinak mi ho vyvolají. Když jsem se ptala svého gynekologa, před tím než mě předal do péče porodnice, jestli se po císaři smí vyvolávat, navíc když má být dítě větší, říkal že…Má stim některá z Vás zkušenosti? Popř. jak porod dopadl? Díky a odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

257
9.3.16 12:56

Mi bylo řečeno, že pokud bude odhad dítka větší než 3,5 kila bude mi doporučen opět císař. Vyvolávat můžou, ale velice opatrně takže prý je zase větší pravděpodobnost zakončení císařem. Tak teď asi záleží i na tobě co preferuješ, pokud císaře měli by ti ho bez řečí vzhledem k váze miminka udělat. Pokud přirozeně tak by bylo fajn kdyby se porod rozjel sám. Přeju hlavně zdraví oběma at už bude porod jakýkoliv :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
9.3.16 13:00

Po císaři bych chtěla znova císaře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
9.3.16 13:02

Právě že o císaři nebyla vůbec řeč, natož aby mi byl nabídnut…mám strach z komplikací, z toho že mě i dítě nechají zbytečně trpět a bude to ukončeno akutní sekcí… tzn. celkovou anestezii, pobyt na jip bez dítěte :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
9.3.16 13:06

NNNIkol děkujeme :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
9.3.16 13:07

Tak jak už bylo psáno, po předchozí sekci když vyvolávat, tak už kvůli jizvě šetrněji, jinak já třeba vím, že 2,5 roku po prvním císaři jdu nejspíš i na druhého a to nemám problémy zatím s jizvou. Pokud preferuješ císaře začni si stěžovat na to že tě bolí jizva, nikdo ti nedokáže že nebolí a už to je indikace, ale jak už holky psali i velikost dítěte je indikace. Držím palce ať vše dopadne jak si přeješ, ještě bych zkusila zajít na konzultaci k jinému porodníkovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
9.3.16 13:08

Jo můj gyndař říkal že se nemá vyvolávat. Nějak jsem to tam nenapsala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
9.3.16 13:10

Po císaři se vyvolávat min nedoporučuje, vydupala bych si opět cisare.Ja bych to teda mela jednoduche, mam možnost si to v rodine zařídit.

• Citovat
  • Upravit
55
9.3.16 13:12

@medunka23 s bolesti jizvy jsem ležela v nemocnici ve 33 týdnu. Bylo mi tam řečeno že je to normální, jak se to roztahuje. Jizvu mi změřili na 5mm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
9.3.16 13:15

@brokesie osobně bych počkala pár dní, zkusila tedy rady staré baby(sex atd.), ale do vyvolávání bych po sekci nešla, navíc pokud je takový odhad…to bych šla raději pod kudlu rovnou a s vidinou spinálu. Co jiná porodnice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4993
9.3.16 13:19

Záleží na porodnici, někde vyvolávají císař necísař, někde se jde na císaře, když neporodíš spontánně do termínu. Někde nechávají klidně do 42tt a pak to řeší buď vyvoláváním, nebo císařem. Nechala bych si říct všechna pro a proti, ale co porodník, to názor. Každopádně kdybych nechtěla císaře a bylo vše ok, dala bych tomu ještě čas.

EDIT: Ale obecně ten zákaz vyvolávání neplatí absolutně, akorát po císaři by se k tomu mělo přistupovat citlivěji.

Příspěvek upraven 09.03.16 v 13:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
9.3.16 13:20

Já jsem byla v pondělí na konzultaci v porodnici, kde mi udělali váhový odhad na 3551 g (36 týdnů) a vůbec to nepovažovali za důvod k císaři. Co jsme se bavili, tak císaře plánují na poslední týden těhotenství s tím, že plánovaný spíš se spinálem, což jsem jim říkala, že do toho já už po epidurálu u minulého porodu nejdu, tak jsme domluvení, že to zkusíme normálně s tím, že kdyby cokoliv, tak prostě půjdu na sál. Ale nebudu tvrdit, že mě ta váha neděsí.
Jinak možná pro někoho překvapivě, ale takhle jsem domluvená v císaři vyhlášené porodnici v Jihlavě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
55
9.3.16 13:24

Právě mám zítra termín a ráno jedu do porodnice.Min.týden mi tam řekli že pokud do 10.3.neporodim sama, tak už s mě tam nechají aby dítě už nenabíralo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
9.3.16 13:24

@brokesie to b mě zajímalo, jak to chtěj zařídit, aby nenabíralo :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
9.3.16 13:30

@Tunrida já měla v 39tt odhad 3900g, dnes 40tt. Minulý porod čs pro konec pánevní ve spinalu a žádné horory se nekonaly…plánovaný čs a akutní čs jsou 2 rozdílné věci, plánovaný je dle mě právě v klidu…ale když se jede na sál v bolestech a se strachem o dítě… Můj ty bože :( to člověk vlastě nic neví, jen že je něco špatně :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama