Vyvrtání kazu u dítěte až za 2 týdny?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11642
22.12.19 20:33

Vyvrtání kazu u dítěte až za 2 týdny?

Ahoj, našla jsem dceři při čištění malý kaz. Náš zubař samo do 6.1. dovolená. Budu čistit několikrát denně a mazat elmex gelem. Je šance, že se to nerozleze? Nebo na pohotovost? Dcera má 5.
Díky za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6481
22.12.19 20:38

To tu chvilku vydrží, buď v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ibi
3439
22.12.19 20:39

Pokud ji to nebolí, já bych počkala. Mám dceru 6 let, na preventivce ji dr. Zjistila kaz a objednala nás cca za měsíc na vrtání. Takže myslím, že 2 týdny jsou v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
22.12.19 20:44

super

Super, díky. Nebolí ji to vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
22.12.19 20:55

Hlavně ne pohotovost! A to říkám jako někdo, kdo ji sám občas slouží. Ani to tam nepatří, není to akutní bolestivý nebo zdraví ohrožující stav. 2 týdny to v pohodě vydrží, možné to ani není kaz, jen pigmentace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
22.12.19 21:32
@Ibi píše:
Pokud ji to nebolí, já bych počkala. Mám dceru 6 let, na preventivce ji dr. Zjistila kaz a objednala nás cca za měsíc na vrtání. Takže myslím, že 2 týdny jsou v pohodě

Přesně, u nás to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
22.12.19 21:41

Máme skvělou zubařku, ale je přetížená, termíny absolutně plné. Takže když mi najde kaz a objedná mě za čtvrt roku, ještě si lebedím, že jdu „tak brzo“. Do ledna to určitě počká, pokud ji to nebolí. A hodně zubařů nechce mléčné zuby opravovat. Záleží na tom, který zub to je, ale jestli jednička, ty vypadávají první a dcera už na to věk má, takže klidně ti může říct, že počkáte na vypadnutí. Jedno moje dítě mělo kaz asi rok, nikam se to nerozlezlo, zubařka sledovala, ale protože se dítě vrtání bálo, tak jsme se společně domluvily, že necháme zub vypadnout. Že by vrtání bylo, jen kdyby se stav zhoršil.

A pozor! Elmex gel je určený dětem od 6 let!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
23.12.19 07:35

@Melpel Díky. Já vím, má 5,5 a dávám jen na postižené místo sem tam. Měla tam skvrnku na sklovině, tak na radu lékaře. Rozjelo se jí to víc asi po roce. @Killingpink Já vím, že pohotovost je blbost. Jen jsem měla strach, aby se u dítěte ten kaz zbytečně nerozjel, zatím je malý, ale je. Tak ať ji pak moc netrápím. Kdybych si myslela, že je to dobrý nápad, už tam jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat