Výživa maminek i jejich dětí

Anonymni
22.1.04 20:37

Milé maminky i všichni ostatní,

dostala se mi do ruky kniha Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy od dr. Normana W. Walkera. Obsahuje i kapitolu, kde se svěřuje 33-letá žena s průběhem svého těhotensví, porodu a hlavně o výživě své i svého dítěte. Pro přesnost budu citovat v kostce:

1., 2. a 3. měsíc: nic mi nechutnalo, jen grapefruity a posekané oříšky, 3× denně.

3., 4. a 5. měsíc: mimo grepů jím i další ovoce, piji asi půl litru malinového čaje a karotkové šťávy denně. Dále každý den 6 tabletek z moř. řas, 6 tablet vápníku, vitamín E, 2 lžíce rybího tuku a vitamín C.

V 6. měsíci se lékař divil, že ozvy mého dítěte jsou tak silné a že jsem nepřibrala na váze. Potěšila ho má jednoduchá a přirozený výživa.

Denně jsem ušla několik mil. Erik se narodil s hlavou plnou hustých vlasů a se zářící barvou kůže. Do porodnice mi příbuzní nosily denně litr čerstvé karotkové šťávy a posekané lískové oříšky. Jedla jsem také velké množství sluncem sušeného ovoce. Mou stravu tvořilo ze 60% ovoce.

V 6. měsících poprvé Erik usrkával karotkovou šťávu, ale pevnou stravu dostal až v 9. měsících, a to zralý banán a avokádo, přepasírované přes jemné sítko. Do jednoho roku nedostal nic jiného než tyto dvě potraviny, banán a avokádo a trochu karotkové šťávy.Potom jsme přidávali přecezenou kašičku z namočených syrových švestek, datlí a meruňek, s kouskem avokáda. Brzy pak dostal syrové plody dle sezony. Rád také žvýkal sušené listy mořských řas.

Jediné mléko, které dostal, bylo po dva a půl roku mléko z prsu. Teď pije karotkovou šťávu a ořechové mléko, zkoušíme i kozí.

Nikdy neměl bolesti hlavy, nebyl zahleněn, neměl žádné otoky, plynatost či oteklé žlázy.

Teď má Erik 3 roky a jeho strava se skládá ze syrového a sušeného ovoce, čerstvé syrové zeleniny, salátů a jejich šťáv, ořechů, semen a medu. Je duševně vyrovnaný, tělesně dobře prospívá, plný energie.

Docela se pozastavuji nad tom, že Erik nedostává žádné maso. Chtěla bych znát váš názor k tomuto článku. Předem všem moc děkuji a přeji hezké dny!

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1652
22.1.04 23:17

AHOJKY,

pripadne nekomu prirozene ladovat se tabletama??? me teda neee

a na vyzivu ditete..nejsem tak odvazna ze bych tohle vyzkousela ale jiny kraj, jiny mrav..

je mi tohle naprosto cizi a pripadne mi to ponekud ujety..

neverim ze maly Erik netrpel plynatosti, ani nemel rymu..3 roky! myslim ze dr Walker nas pekne houpe..

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.04 09:11

Ahoj, nejsem žádný odborník na výživu, ale připadá mi to trochu ulítlý a nepřirozený. A vůbec se ta maminka ochuzuje (a ochuzovala). Nejsem zastánce přežírání se, snažím se jíst zdravě a ne moc, ale ráda si an něčem pochutnám. Tohle bych asi nevydržela. Sice jíme abychom žili, ale co je moc.....

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.1.04 10:45

Chudák Erik. Maminka plánovala, že si koupí býložravé zvířátko a ono se jí místo toho narodilo miminko.

Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
3596
23.1.04 12:35

Ahoj,

je pravda, že já jsem první 3 měsíce těhotnství nejdela skoro nic jiného než ovoce a zeleninu. Nic jiného jsem nemohla ani vidět. A díky sportovně zaměřené dovolené jsem asi 3 kg zhubla. Ale pak se vše vrátilo k normálu. Ten článek mi připadá ujetý. Ale hlavně. Umíte si představit, že v našich -20°C budeme děti krmit syrovým ovocem?

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.04 22:07

Erik to ma blby…Ovoce je fajn, ale maso je maso..Ne, myslim, ze by jeho jidelnicek urcite mohl byt pestrejsi..Mozna bude maminka jednou zklamana az Erik jednou objevi, co do jeho jidelnicku „nepatri“ a bude mu to chutnat. Vyrovnany jsou i jiny deti......

Mimochodem reakce Ariany je velice trefna:-)

Zuzana

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama