Výživa pro kojící mámu

559
10.11.19 14:11

Výživa pro kojící mámu

Ahoj ahoj,

moc prosím, moje hodně dobrá kamarádka nedávno přivedla na svět dvojčata-kluky. Jelikož už nebyla prvorodička, tak dobře věděla, co a jak, a rozkojila se doslova hned po císaři. Už vezla přebytečné mléko do různých porodnic a kojeneckých ústavů a já nevím kam ještě…jde mi o to, že jsou kluci na světě měsíc a kamarádka je bez síly, vyhublá (dostala sprda od pediatra), a je z ní prostě jen chodící žláza :?

Ještě jsme za ní nebyli, chtěla jsem počkat po šestinedělí. Ale mám pro ni nachystané dvě tašky pro kluky a ráda bych i jí dala něco, aby nabrala sílu, přibrala…jsou nějaké drinky, tyčinky,..prostě něco, co může jíst plně kojící a vyčerpaná (doslova vysátá) máma dvojčat, aby přibrala, nebo minimálně nabrala sílu? O ukončení kojení s ní jednají lékaři, já nemám kompetence jí něco radit, natož ji doporučovat konec, od toho tu nejsem :) Moje máma jí veze silný slepičí vývar a mě nenapadá prostě nic…

Děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1658
10.11.19 14:14

Mozna nejakou dobrou cokoladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1316
10.11.19 14:16

Gravimilk, nutrimama, dělají i tyčinky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
10.11.19 14:28

@dickys Gravimilk ale podporuje tvorbu mléka, ne? Ona už chudera neví, co s ním, ale přestat kojit taky ne. Nutrimama se mi líbí, děkuju :hug:

@Adelka951 A ta nedělá něco s mlékem? Co si pamatuju, tak kdykoliv jsem šla za kamarádkou do porodnice, tak jsem měla v hlavě vtlučeno od mámy - ne cokoladu, ne citrusy a ne pecivo -. Ale sama jsem kojila 2 dny, tak toho moc nevím… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
10.11.19 14:29

@iPodPrd vývar je top, jinak jakoukoliv kvalitní domácí stravu do zásoby. A pokud jste opravdu dobré kamarádky, tak nabídnout pomoc, ať už hlídání dětí nebo něco. v domácnosti, ať si odpočine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1316
10.11.19 14:35

@iPodPrd Já myslim, že tam žádný spešl látky na podporu laktace nejsou, spíš vitamíny, minerály a dost cukru, takže je to energeticky vydatné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
10.11.19 14:42

@Sue2008 Hlídání a tak nemám odvahu jí nabízet, bydlí ve stejné vesnici se svou tchýní a z toho co vím, tak ji tam má denně a není z toho vůbec nadšená…nerada bych se ocitla v pozici vterky, kterou musí taktně odmítnout. Proto bych jí ráda dala něco, co ji posílí a bude to mít po ruce. Dnes přes noc peču husu, tak jí taky dodám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
10.11.19 14:57

@iPodPrd jj,to chápu. No to ji asi taky moc nepřidá :cert: Ještě můžeš nabídnou, že zabavíš tchýni :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
10.11.19 15:01
@iPodPrd píše:
@Sue2008 Hlídání a tak nemám odvahu jí nabízet, bydlí ve stejné vesnici se svou tchýní a z toho co vím, tak ji tam má denně a není z toho vůbec nadšená…nerada bych se ocitla v pozici vterky, kterou musí taktně odmítnout. Proto bych jí ráda dala něco, co ji posílí a bude to mít po ruce. Dnes přes noc peču husu, tak jí taky dodám :)

Za hlídání třeba bude ráda, asi se i potřebuje vyspat, koupila bych i ovesné kaše a různé tyčinky ovocné na dodání energie.
Pokud ji varoval pediatr, tak to nebude jen tak :hug:
Hodně štěstí a zdraví kamarádce přeji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
345
10.11.19 18:31

Me bylo po porodu furt zle a nutrimama me udrzely „pri zivote“ :-) nekupovat v lekarne, ale na netu, je to o dost levnejsi..ja kupovala jeden cas v mall meli v akci..mela jsem to od doktorky doporucene

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7697
10.11.19 18:39

@Melodie91 jak ti bylo zle? Od žaludku,?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35351
11.11.19 21:05

Jestli už je takto vyčerpaná, neměla by odsávat víc, než je pro její děti. O mléku platí, že se produkce upravuje sama podle poptávky a mléčná žláza opravdu většinou během pár dní zareaguje. Takže ona sama se vysává, jakoby kojila celou armádu. Donesla bych jí nějaké vitaminy pro těhotné a kojící, obsahují hodně hořčíku, železa, vitaminu D, to všechno jí dodá energii. A klasická vydatná jídla, takže ten vývar je určitě dobrý nápad. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama