Žádost o zvýšení výživného - dcera SŠ

Anonymní
26.8.20 18:00

výživné - dcera SŠ mám požádat o zvýšení

Dobrý den, prosím anonymně, chodí tady přítelkyně mého exmanžela. Jsem samoživitelkou, nyní děti 14 a 17 let - celiakie. Rozvedená delší dobu, u rozsudku výživné bylo 4000 na jedno dítě, po 4 letech jsme se domluvili na zvýšení 5.500 a 5.800 a nyní bych na starší dítě s ohledem na růst cen, přestup na SŠ, celiakie je drahá strava, chtěla zvýšit na 7.000. Od posledního zvýšení je to již 3 roky. Můj ex vždy strašně vyvádí, mám již teď sevřený žaludek, mám do toho jít nebo ne? děkuji za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23012
26.8.20 18:02

Tak záleží na tom, jaké má příjmy ex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6451
26.8.20 18:04

Záleží, jestli je reálné tolik dostávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 18:05

Jaké má příjmy nevím, před x lety, u rozvodu měl průměr přes 40 tis, pracuje na slušné pozici, kde pravidelně zvyšují, korporátní firma, takže mohu se domnívat, že s platem určitě poskočil. my se ani nezdravíme, takže toto pokud nějaká ex manželka zná příjmy, tak já toto nemohu zjistit

• Citovat
  • Nahlásit
17805
26.8.20 18:10

Tak mu to sepiš, když spolu nemluvíte. Přestup na SŠ je finanční šok. Jen učebnice stojí několik tisíc. Středoškolák vyjde dráž než vysokoškolák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3588
26.8.20 18:35

Mne to projde almužna, to co dostavás. Měl by podle me i podle kalkulacky platit víc. Na první díte 6-7,6 tis a na druhé 6,4 az 8,8. U tebe bych to kvůli celiakii videla na maximu.

Příspěvek upraven 26.08.20 v 18:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14962
26.8.20 18:36

Tak ze 40 tisíc se mi momentální alimenty zdají adekvátní…7 tisíc už je dost…záleží, jestli přispívá i něco bokem…asi ne…a nějakou částkou přispíváš i ty, nejen péčí…zkusit to ale můžeš, za to nic nedáš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13919
26.8.20 18:40
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím anonymně, chodí tady přítelkyně mého exmanžela. Jsem samoživitelkou, nyní děti 14 a 17 let - celiakie. Rozvedená delší dobu, u rozsudku výživné bylo 4000 na jedno dítě, po 4 letech jsme se domluvili na zvýšení 5.500 a 5.800 a nyní bych na starší dítě s ohledem na růst cen, přestup na SŠ, celiakie je drahá strava, chtěla zvýšit na 7.000. Od posledního zvýšení je to již 3 roky. Můj ex vždy strašně vyvádí, mám již teď sevřený žaludek, mám do toho jít nebo ne? děkuji za názory

11300,– mi prijde vic nez adekvatni k platu cca 40tis. A ta domluva o zvyseni byla pres soud, nebo jen ustne? protoze jestli jen ustne platil vic, nez musel, tak pripadnym soudem ted bys nejspis dosahla jen na zvyseni plus minus na tu castku, co plati ted.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
26.8.20 19:18

A využíváš příspěvky na stravu od pojišťovny? Většina na to má program… Osobně se domnívám, že ZŠ a SŠ zas takový rozdíl není. Kroužky většinou zůstávají, škola je finančně náročná stejně, pokud není na soukromé, učebnice jsem si tedy půjčovala zásadně vždy v knihovně a v drtivé většině jsem je ani nepotřebovala. Řeknu to takhle, na VŠ jsem potřebovala 7000 na všechno, včetně jídla, dopravy atd. To bylo ještě loni. Takže moc nerozumím, jak dítě na střední může mít takovou potřebu peněz, když si neplatí cca tři a půl tisíce za kolej :nevim: Mně ty alimenty přijdou dostatečné, vždyť i ty máš přispívat na to dítě, ne že jenom muž živí. Pokud ti dává skoro 6000 a ty na to dítě přispěješ alespoň 3000, tak mi to tedy přijde dostačující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18393
26.8.20 20:17
@sediza píše:
Mne to projde almužna, to co dostavás. Měl by podle me i podle kalkulacky platit víc. Na první díte 6-7,6 tis a na druhé 6,4 az 8,8. U tebe bych to kvůli celiakii videla na maximu.Příspěvek upraven 26.08.20 v 18:37

almužna cca 10tis. ze 40? :think: vždyť to je 25% :think: almužnu si představuju trochu jinak, tak jak to má zakladatelka je to přiměřené a odpovídá to tomu, jak soudy rozhodují…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1412
26.8.20 23:33

Myslím, že 5500 a 5800 na děti je normální částka. 7 tisíc už mi přijde trochu moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama