Výživné - exekuce nebo vymáhat celé

23090
6.8.15 01:23

Výživné - exekuce nebo vymáhat celé

Ahojda ženy, jdu se zeptat i na Váš názor, jelikož na ten můj se dneska ptala kámoška a já nevim… Má s ex kluka, jako otec do RL zapsán soudně, než k tomu došlo, tak najel dluh na výživném. Ok, vyměřeno zpětně, to má splácet spolu s běžným výživným. V rozsudku má zapsáno, že pokud se to poruší, tak se sesplatňuje a ruší se výhoda splátek. Nojo, což o to, on jí to posílá od toho soudu - tj. výživné i tu splátku, ale posílá si to jak se mu to hodí a to prostě schválně, aby jí ukázal, že prostě nebude skákat jak ona píská (fakt trapný)… A právě se mě ptala - a já nevím - zda prostě to dát exekučně z platu, tudíž peníze budou jisté v daný termín jak mají být a nebo zda jít na soud a prostě podat tam to, že sice ano, platí, ale jak se mu zlíbí, tudíž vlastně jakoby porušuje ten rozsudek a tedy nechat to ušlé výživné sesplatnit v jednu částku a hotovo. Na jednu stranu ji chápu, jeho taky nezajímalo, jak to udělá, kde na to vezme atd a musela prostě mít, aby se kluk měl dobře - což se měl, ale na druhou zase aby se jí nevysmáli, že může být ráda, že platí a ne si vyskakovat kvůli pár dnům sem, pár dnům tam… :think: Za mě nevím… A i tedy přemýšlím, jak je uvedeno v tom rozsudku na to sesplatnění, zda tam je podmínka, že by nesplácel vůbec a nebo stačí i výše zmíněné, že si to posílá jak se mu zlíbí :think: :think: Díky za názory - víc hlav, víc ví :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.8.15 06:43

@Xiraxinek Peníze dostává pravidelně každý měsíc sice opožděně, ale dostává. To u soudu neprojde.

• Nahlásit
  • Citovat
1117
6.8.15 07:14

Pokud k danemu dni v mesici nezaplati v rozsudku uvedenou castku celou, je dluh splatny v celem zbyvajicim rozsahu, coz plyne ze samotneho vyroku soudu, lze bez dalsiho vymahat exekucne jak zesplatneny dluh na vyzivnem tak i bezne vyzivne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
6.8.15 07:19
@Moucharda píše:
Pokud k danemu dni v mesici nezaplati v rozsudku uvedenou castku celou, je dluh splatny v celem zbyvajicim rozsahu, coz plyne ze samotneho vyroku soudu, lze bez dalsiho vymahat exekucne jak zesplatneny dluh na vyzivnem tak i bezne vyzivne…

Takze kdyz ma byt zaplaceno do 15. a on to schvalne posila dele, ale vzdy v ten mesic to stihne, tak lze uz na tom zaklade neco podat? Pokud to dobre chapu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.15 07:47

Ja bych se zbytecne nesoudila kvuli par dni zpozdeni. byla bych rada, ze vubec platí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1117
6.8.15 07:48

@Xiraxinek ano, přesně tak. V okamžiku, kdy 15. nemá matka k dispozici výživné, den následující lze vymáhat exekučně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
6.8.15 07:55

@MilijonDolarBejby Já Ti rozumim, to je právě věc názoru, někdo ano, někdo ne… A on sice platí, ale ona nikdy ani neví, kdy s těmi penězi má počítat. Má to mít do 15. a jednou dojdou 18., další měsíc 30. Co když takhle jednou nedojdou vůbec, protože si řekne, že ten měsíc se mu nechce a ona z toho teď má už platit školku sakra drahou a musí ty kačky mít na beton každý měsíc.

Příspěvek upraven 06.08.15 v 07:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
6.8.15 07:56
@Moucharda píše:
@Xiraxinek ano, přesně tak. V okamžiku, kdy 15. nemá matka k dispozici výživné, den následující lze vymáhat exekučně

Výborně. Já jsem si právě nebyla jistá, zda tam je podmínka pouze to datum jako takové, že jej ignoruje a nebo že by musel třeba posílat jen běžné výživné a dluh nesplácet vůbec. Tak prima, info předám, děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19173
6.8.15 07:57

@Xiraxinek Nehrotila bych to. Je přece jedno jestli platí 15. nebo 30., když každý měsíc zaplatí. Pokud to dá na exekuci, tak si tam otec zase domluví splátky a bude na tom stejně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
6.8.15 07:57

A ty vis, ze to dela zamerne? Myslim ty opožděné platby. Není mozne, že by mu prostě chodila později výplata a posílal by to až když on má peníze k dispozici? A jedna se o vysokou částku toho, co naskocilo než začal platit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
6.8.15 07:58

Ano, může to vymáhat naráz. Věty typu ať je ráda, že platí, ty mě nadzvedávají ze židle, on dělá naschvály, nedodržuje rozsudek a ona má být ráda. Já bych mu ukázala, jak se řeší naschvály. Napsala bych mu, že vzhledem k porušení nařízení soudem, je celý dluh zesplatněn a ještě jedinkrát se opozdí s platbou, dám to exekutorovi.

Příspěvek upraven 06.08.15 v 08:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
6.8.15 07:59

@Xiraxinek aby to neskončilo tak, že ona bude mít sice exekuční titul, ale on ukončí práci a bude makat na černo - tudíž z něj nedostane ani kačku. Hele, já mám alíky soudně, od ins. správce a ani ten nedodržuje termíny :nevim: týden sem, týden tam.. hlavní je, jak to daný měsíc přijde.. kvůli pár dnům bych alotria nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
6.8.15 07:59
@Kikuška90 píše:
@Xiraxinek Nehrotila bych to. Je přece jedno jestli platí 15. nebo 30., když každý měsíc zaplatí. Pokud to dá na exekuci, tak si tam otec zase domluví splátky a bude na tom stejně :nevim:

Rozumim, ale jak řikám, zeptala se, tak se ptám dál, protože jsem sama z té „věty v rozsudku“ nevěděla hlavu ani patu. Tam už pak nevím jak to pokračuje dál, jasně, proběhne soud, sesplatní mu dluh a nevím. Slyšela jsem i o případech, kdy byla dána lhůta (plácnu třeba měsíc nebo dva - podle výše dluhu) a v té muselo být uhrazeno celé jednorázově. Ale jak řikám, nevím, nemám zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
6.8.15 08:01
@Xiraxinek píše:
Rozumim, ale jak řikám, zeptala se, tak se ptám dál, protože jsem sama z té „věty v rozsudku“ nevěděla hlavu ani patu. Tam už pak nevím jak to pokračuje dál, jasně, proběhne soud, sesplatní mu dluh a nevím. Slyšela jsem i o případech, kdy byla dána lhůta (plácnu třeba měsíc nebo dva - podle výše dluhu) a v té muselo být uhrazeno celé jednorázově. Ale jak řikám, nevím, nemám zkušenost.

ani neproběhne soud, tím, že zaplatil pozdě, je to zesplatněné, už žádný soud neproběhne. Ona už mu teď ty splátky toleruje jen ze své dobré vůle.

Příspěvek upraven 06.08.15 v 08:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
6.8.15 08:02
@jakuve píše:
A ty vis, ze to dela zamerne? Myslim ty opožděné platby. Není mozne, že by mu prostě chodila později výplata a posílal by to až když on má peníze k dispozici? A jedna se o vysokou částku toho, co naskocilo než začal platit?

Včera jsem ten rozsudek četla a sám tam uvádí, že výplatu pobírá k 10.dni v měsíci, tak výživné bylo nastaveno na 15., pracuje na stejném místě už hafo let, co vím a dokonce u soudu tvrdil, že bere xx částku a když se soudkyně naštvala, protože se vykrucoval a nechala si zaslat podrobný výměr zpětně, tak zjistila, že má plat o 6tis výš než uváděl slovně u soudu. Takže rozhodně nechodí výživné špatně kvůli výplatě proto, že mu došla jinak, když jednou to je 18. a pak 30. ( to je fakt, viděla jsem výpis)… A částka byla k cca 30tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama