Výživné - mám nárok na víc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 08:36
Výživně-mám nárok na víc?

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat.

Mám 4,5 letou dceru ve své péči a soudně beru od bejvalého 2000 kč.
A teď k výdajům, zdá se mi to málo. Jeno za školku dávám 2500 kč nepočítám ošacení ani jídlo. Ex má další dvě nevlatsní děti, kterým kupuju všejlkaké kraviny, to samé dceři. Tý kupuje hračky, a že by dal na něco potřebného. Myslí si, že si to nechávám pro sebe. Zajímalo by mě kolik dostáváte vy výživné a na kolik mám nárok. Jeho čístý plat je něco přes 19 tisíc, nájem neplatí bydlí u rodičku, takže přispívá 3 tisíce pouze, má to s jídlem se vším, takže chápu, že neví co je. K tomu všemu si vzal spoustu půjček, ale za to já nemohu :nevim:.Poradíte někdo. Na kolik myslíte, že mám podle vás nárok?

Reakce:
Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26564 příspěvků 02.10.18 08:42

Podej si žádost na soud o zvýšení alimentů,jestli má dítě nárok na víc nebo ne,tady od PC nikdo neřekne. Ze zkušenosti v okolí je podobná částka pro dítě podobného věku běžná,u lidí dá se říct „střední třídy“. Pokud má ještě další dvě vyživovací povinností,tak nějaké zvýšení nečekej.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 02.10.18 08:50

Vzhledem k dalsim dvema vyzivovacim povinnostem, si nemyslim, ze ke zvyseni dojde. Zkus se s nim domluvit, jestli by misto hracek, nezaplatil dceri trikrat do roka boty. Cerpas danovy bonus na dceru a skolku?

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 18 inzerátů 02.10.18 08:51

Tak se s nim domluv, aby koupil diteti konkretni potrebnou vec. Mohlo by to eliminovat jeho pocit, ze si ua jeho penize uzivas ty.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1234 příspěvků 02.10.18 08:58

Ahojky můj přítel platí na syny z předešlého vztahu po 2000. Spolu máme tři děti takže bohužel víc mu to nezvednou. Ale platíme jeho synům kroužky napůl s jejich maminkou, zájmy, kapesné a vánoce, narozeniny atd… Ale zkusit to samozřejmě můžeš. :kytka:

Dulii
Kecalka 351 příspěvků 02.10.18 09:07

Taky dostávám 2 tisíce + když je na něco potřeba tak pošle víc nebo to, co syn potřebuje koupí.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 02.10.18 23:56

@Dulii To, kolik dostavas ty, prece neni smerodatne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 07:48
@VitaminC píše:
@Dulii To, kolik dostavas ty, prece neni smerodatne.

No, asi tak. Já mám 10tis. a co s tím… :nevim:

Beckyttine5
Kecalka 316 příspěvků 03.10.18 08:39

Z toho , co uvádís, můžeš reálně očekávat alimenty ve výši 2000-2500. Nemá smysl zadat o zvýšení. Spíše se zkusit domluvit… nebo není někde levnější školka? U nás se platí měsíčně 300 +strava

shrek.001
Nováček 1 příspěvek 30.10.18 11:56

Pro porovnání uvádím. Soud proběhl sca před měsícem. Příjem otce 27000,– čistého, znovu ženatý, údajné příjmy nové manželky 12000,–. Uváděná jejich společná hypotéka 18500,– žádné další vyživovací povinnosti.
Nově stanovené výživné na 15 studenta 3500,– na 18 studentku 3600,–. Žádné větší zvýšené náklady. Otec dětem mimo výživné ničím nepřispívá, stýká se nahodile pouze se synem. Přijmy matky 20000,–.

PaníBovaryová
Závislačka 4228 příspěvků 10.11.18 09:22

znám skladníka, co platí na jedno zdravé předškolní dítě 5000,– a znám strojního inženýra s vysokým platem, co platí na VŠ studenta 1500,– Nikdy nevíš, co soud napadne :nevim:

Beckyttine5
Kecalka 316 příspěvků 10.11.18 09:55
@PaníBovaryová píše:
znám skladníka, co platí na jedno zdravé předškolní dítě 5000,– a znám strojního inženýra s vysokým platem, co platí na VŠ studenta 1500,– Nikdy nevíš, co soud napadne :nevim:

To je zajímavé…a nevíš, kdy ten soud rozhodl o tom inzenyrovi?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >