Reklama

Výživné - mám nárok na víc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 08:36
Výživně-mám nárok na víc?

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat.

Mám 4,5 letou dceru ve své péči a soudně beru od bejvalého 2000 kč.
A teď k výdajům, zdá se mi to málo. Jeno za školku dávám 2500 kč nepočítám ošacení ani jídlo. Ex má další dvě nevlatsní děti, kterým kupuju všejlkaké kraviny, to samé dceři. Tý kupuje hračky, a že by dal na něco potřebného. Myslí si, že si to nechávám pro sebe. Zajímalo by mě kolik dostáváte vy výživné a na kolik mám nárok. Jeho čístý plat je něco přes 19 tisíc, nájem neplatí bydlí u rodičku, takže přispívá 3 tisíce pouze, má to s jídlem se vším, takže chápu, že neví co je. K tomu všemu si vzal spoustu půjček, ale za to já nemohu :nevim:.Poradíte někdo. Na kolik myslíte, že mám podle vás nárok?

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 02.10.18 08:42

Podej si žádost na soud o zvýšení alimentů,jestli má dítě nárok na víc nebo ne,tady od PC nikdo neřekne. Ze zkušenosti v okolí je podobná částka pro dítě podobného věku běžná,u lidí dá se říct „střední třídy“. Pokud má ještě další dvě vyživovací povinností,tak nějaké zvýšení nečekej.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 02.10.18 08:50

Vzhledem k dalsim dvema vyzivovacim povinnostem, si nemyslim, ze ke zvyseni dojde. Zkus se s nim domluvit, jestli by misto hracek, nezaplatil dceri trikrat do roka boty. Cerpas danovy bonus na dceru a skolku?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 02.10.18 08:51

Tak se s nim domluv, aby koupil diteti konkretni potrebnou vec. Mohlo by to eliminovat jeho pocit, ze si ua jeho penize uzivas ty.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 02.10.18 08:58

Ahojky můj přítel platí na syny z předešlého vztahu po 2000. Spolu máme tři děti takže bohužel víc mu to nezvednou. Ale platíme jeho synům kroužky napůl s jejich maminkou, zájmy, kapesné a vánoce, narozeniny atd… Ale zkusit to samozřejmě můžeš. :kytka:

Dulii
Kecalka 348 příspěvků 02.10.18 09:07

Taky dostávám 2 tisíce + když je na něco potřeba tak pošle víc nebo to, co syn potřebuje koupí.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 02.10.18 23:56

@Dulii To, kolik dostavas ty, prece neni smerodatne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 07:48
@VitaminC píše:
@Dulii To, kolik dostavas ty, prece neni smerodatne.

No, asi tak. Já mám 10tis. a co s tím… :nevim:

Beckyttine5
Kecalka 188 příspěvků 03.10.18 08:39

Z toho , co uvádís, můžeš reálně očekávat alimenty ve výši 2000-2500. Nemá smysl zadat o zvýšení. Spíše se zkusit domluvit… nebo není někde levnější školka? U nás se platí měsíčně 300 +strava

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >