Výživné na 9. měsíční miminko a matku

21
12.4.16 19:28

Výživné na 9. měsíční miminko a matku

Můžete mi sdělit Vaše zkušenosti ohledně výživného?
Můj muž vydělává kolem 300 000 Kč měsíčně. Ráda bych od něj aspoň 50 000 Kč. Údajně mám nárok udržet si stejnou životní úroveň jako doposud.
Otec sám řekl, že nechce vídat dceru ani mě, ale já bych byla ráda, kdyby byl s dcerou v kontaktu, protože ji miluje i ona jeho. Akorát to chce udělat, aby se netrápil, protože „co oči nevidí, to srdce nebolí“.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50445
12.4.16 19:30

@adelumasie muž je manžel? Pak máš pravdu až do rozvodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
12.4.16 19:34

@matkabagristy Není. Je jen uveden v rodném listu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26534
12.4.16 19:39

Nárok na udržení úrovně má manželka, a jen do rozvodu. Pak může žádat o výživné na sebe, po dobu max. 3 let po rozvodu, ale není to dorovnání bývalé životní úrovně.
Ty máš nárok na výživné na sebe, do 2 let věku dítěte. A dítě má nárok na výživné (může být částečně k rukám matky, částečně spoření, ale to musí být jasně dané, nejlépe soudně).
Partner má nadstandartní příjmy, ale obecně se berou v potaz i nároky dítěte, jeho potřeby. Jako fakt těžko vysoudíš 50 000, tolik dítě prostě nestojí. Viděla bych to tak na 10-15? Plus 5 na tebe? Pokud se fakt nebude starat a všechno budeš kupovat pro dítě ty. O styku s dítětem se můžete domluvit, nebo mít něco dané soudně. Bohužel pokud budeš mít dítě ve výhradní péči, jediná povinnost otce je platit alimenty, styk může využít a nemusí, nedonutíš ho aby o dítě pečoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
12.4.16 19:43

@andelka83 Opravdu jen 10 tisic? To je fakt smesny! Dite prece nemuze jit s zivotni urovni takhle dolu. Za 10 tisic jsme ji jen nakoupili obleceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
12.4.16 19:52

Myslím, že pokud se nedomluvíš s otcem dítěte na této částce (pak by ji soud jen posvětil), tak tak vysokou částku k rukám matky nedostaneš, leda tak těch 10-15 tisíc, + možná něco třeba na spořící účet na studia apod. Zrovna nedávno se to měnilo, že se nebere v potaz jen výdělek otce, ale i reálné potřeby dítěte podle věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26534
12.4.16 19:52

@adelumasie No,nevím, vždycky to můžeš nadsadit a uvidíš. Takhle vysoké příjmy nevídají u soudu často. I když jsem to zadala do kalkulačky, vyšlo mi to max. na 45 000. Nejsem si jistá jak moc soud podporuje celkem zbytečné plýtvání a luxus na tak malé dítě. Mně osobně dítě stálo tak 3000 měsíčně, ale nejsem z takhle vysokých kruhů. Pokud o takový luxus pro dítě stojí i otec, tak by se měl chtít dohodnout a platit dost, aby dítě mělo život jako když jste byli spolu. Tebe nemusí chtít dotovat. Záleží jaké příjmy máš ty (asi RP co?), kde budeš bydlet, jaké budete mít oba výdaje, zda je všechno zdaněné co vydělává..
Asi bych si vzala právníka. Když se nebude zajímat, tak aspoň finančně by dítě zajistit měl.
Obecně se chlapi cukají platit alimenty vysoké jako má jiný člověk příjem, bojí se, aby si pak bývalá za jejich peníze nežila až moc dobře, aby to měla místo zaměstnání..Ale byla bych pro, aby pro dítě spořil, to už není tak neobvyklé. Aby malá měla finance i později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50445
12.4.16 19:53
@adelumasie píše:
@matkabagristy Není. Je jen uveden v rodném listu.

no tak to je pak jiná situace. máš nárok na výživné do 2 let dítěte a alimenty na dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.16 19:53

Je to blbost:10-15tisíc. Múj bývalý má plat 65.000,–čistého a na roční holčičku mám 9.000kč.

• Citovat
  • Nahlásit
26534
12.4.16 19:54

@triss86 víš kolik by bylo zlatokopek co si pořídí dítě s boháčem s vidinou, že z jeho alimentů budou 20 let bez problémů žít?
Ano, nejde jen o příjem otce (obou rodičů), ale i o důvodné potřeby dítěte. Někde můžou být alimenty vyšší, když třeba dítě chodí do soukromé školky, na které se dohodli oba rodiče, když má náročný koníček, nebo např. zdravotní potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26534
12.4.16 19:56
@Anonymní píše:
Je to blbost:10-15tisíc. Múj bývalý má plat 65.000,–čistého a na roční holčičku mám 9.000kč.

To tak vychází i podle kalkulačky.
Ale fakt to není bez stropové. V rodině ano, ale u rozejitých rodičů už se to bere trochu jinak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33258
12.4.16 19:58

Dite ma pravo podílet se na životní úrovni otce a nevadi, ze dite „tolik nestoji“. Ono stoji kazdyho jinak totiz.
Nevim, jestli by ti dali 50, ale tak 30 urcite. 10 tis je malo z takového platu. Taky mu soud muze uložit neco diteti spořit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
12.4.16 19:59
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
12.4.16 20:02

@andelka83 Uprimne, mne zase o moje blaho tolik nejde. Prvotni je pro me, abych mohla zaridit dceri vse, co bude mozne a nijak nestradala. Nechci, aby doplacela na to, ze nam to nevyslo a zase se nechci ponizovat tak, abych se od nej nechala mlatit, jenom kvuli tomu, aby se dcera mela jako v bavlnce.
Mam jen rodicak no.
Nechci z nej tahat penize jen abych ho sedrela z kuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
12.4.16 20:02
@andelka83 píše:
@triss86 víš kolik by bylo zlatokopek co si pořídí dítě s boháčem s vidinou, že z jeho alimentů budou 20 let bez problémů žít?
Ano, nejde jen o příjem otce (obou rodičů), ale i o důvodné potřeby dítěte. Někde můžou být alimenty vyšší, když třeba dítě chodí do soukromé školky, na které se dohodli oba rodiče, když má náročný koníček, nebo např. zdravotní potřeby.

No a já snad psala něco jiného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat