Výživné na manžela po rovodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9456
30.9.21 07:20

Výživné na manžela po rovodu

Loni jsem se po 5letem manželství rozvedla. S ex máme dvě děti (já mám ještě jedno) všechny děti mám v péči. Ex zůstal v našem velkém pronajatem bytě. Ja jsem že smlouvy vyvázána. Nastěhoval si tam kamaráda, aby mu pomohl s najmem. Teď hrozí, že o něj přijdou (nemají zaplaceno). Ex za poslední tři roky pracoval asi tak půl roku, a to jen proto že byla Corona a nemohli ho vyhodit. Je zdravý. Může po mě chtít výživné na sebe? já pracuji, uzivime se slušně, ale žádné vyskakování to taky není.
Znáte někoho, kdo toto právo uplatnit a v jakém rozsahu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1967
30.9.21 07:24

Co jsme četla, tak by jeho neschopnost pracovat musela pocházet z manželství. Což pokud je jenom líný, tak nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8056
30.9.21 07:38

Myslím že pokud by nemohl pracovat ze zdravotních důvodu bylo by to reálné, ale nemakacenka určitě živit nebudeš. Neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23901
30.9.21 07:45
@xsaleen píše:
Loni jsem se po 5letem manželství rozvedla. S ex máme dvě děti (já mám ještě jedno) všechny děti mám v péči. Ex zůstal v našem velkém pronajatem bytě. Ja jsem že smlouvy vyvázána. Nastěhoval si tam kamaráda, aby mu pomohl s najmem. Teď hrozí, že o něj přijdou (nemají zaplaceno). Ex za poslední tři roky pracoval asi tak půl roku, a to jen proto že byla Corona a nemohli ho vyhodit. Je zdravý. Může po mě chtít výživné na sebe? já pracuji, uzivime se slušně, ale žádné vyskakování to taky není.
Znáte někoho, kdo toto právo uplatnit a v jakém rozsahu?

Výživné? 8o
Pro něj malý dvůr a velký bič.
Platí ti vůbec alimenty na děti? Podle popisu asi ne.
Alimenty od tebe pro něj nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9456
30.9.21 07:54

@Nicole 1234 on makal, než jsem ve své hlouposti vyplatila jeho exekuci. V manželství jsem ho živila přes rok. I toto byl jeden z důvodu rozvodu. @topazio zákony jsou bohužel takové. Morální stránka je jiná. Platí ale začal až v době mého odstěhování..někdy v dubnu (děti v péči mám od loňského srpna) předminule už mi je dal na konci mesice, teď půlku, příště nedostanu asi nic :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23901
30.9.21 07:57
@xsaleen píše:
@Nicole 1234 on makal, než jsem ve své hlouposti vyplatila jeho exekuci. V manželství jsem ho živila přes rok. I toto byl jeden z důvodu rozvodu. @topazio zákony jsou bohužel takové. Morální stránka je jiná. Platí ale začal až v době mého odstěhování..někdy v dubnu (děti v péči mám od loňského srpna) předminule už mi je dal na konci mesice, teď půlku, příště nedostanu asi nic :lol:

Naštěstí ses ho zbavila. Doufám, že máš schované papíry o vyplacení jeho exekuce. Kdyby došlo na soud, mohla bys je použít + že ti neplatí celé výživné na děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17487
30.9.21 08:00

Musel by mít zdravotní obtíže co by mu nedovolovali pracovat. A alimenty z něj vymahej. Pokud nezaplatí tři měsíce za sebou, tak ho nahlaš na policii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9456
30.9.21 08:01

@topazio jj to mám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15921
30.9.21 08:08

Nesplňuje žádnou zákonnou podmínku pro přiznání výživného. Je schopen se sám živit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23901
30.9.21 08:10
@xsaleen píše:
@topazio jj to mám

Všechno si schovávej.
Opravdu je dobře, že ses ho zbavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit