Výživné na manželku do 2 let dítěte - jaká je promlčecí lhůta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 20:48
Výživné na manželku do 2 let dítěte - promlčecí lhůta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nevíte jaká je promlčecí lhůta na výživné na manželku do 2 let věku dítěte a na uhradu nákladů v souvislosti s těhotenstvím? S mužem asi půjdeme od sebe a mimo jiné za celou dobu za dítě neutratil ani korunu. Prosím anonym velmi osobní téma.

Reakce:
Gumidci
Závislačka 4300 příspěvků 04.12.18 20:51

Na manželku to není jen do dvou let,jako u neprovdané matky,tam je to pouze do dvou let

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 21:09

@Gumidci a jak to prosím je? Vím, že je něco o tom, že oba z manželů mají mít stejnou životní úroveň. Ale jak to je když já mám rodicak a on příjem ze zaměstnání?

Lama Lama
Hvězda diskuse 49586 příspěvků 5 inzerátů 04.12.18 21:10
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nevíte jaká je promlčecí lhůta na výživné na manželku do 2 let věku dítěte a na uhradu nákladů v souvislosti s těhotenstvím? S mužem asi půjdeme od sebe a mimo jiné za celou dobu za dítě neutratil ani korunu. Prosím anonym velmi osobní téma.

no, promlčecí.. na výživné na matku a manželku snad není co promlčet ne? Bud je to do těch dvou let nebo není, máš už to v tom názvu… Nebo si předtavuješ, že třeba v pěti letech dítěte zažaluješ zpětně otce, že ti má zacvakat výživné od roka do dvou let dítěte? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 21:22

@Lama Lama ano přesně jak píšeš. Vzhledem k tomu, že dítěti jsou 3 roky a zatím na dítě nezaplatil ani korunu ani nekoupil jedinou plenu, zvažuji aby uhradil polovinu veškerých nákladů, které jsem s dítětem do teto doby měla.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49586 příspěvků 5 inzerátů 04.12.18 21:25
@Anonymní píše:
@Lama Lama ano přesně jak píšeš. Vzhledem k tomu, že dítěti jsou 3 roky a zatím na dítě nezaplatil ani korunu ani nekoupil jedinou plenu, zvažuji aby uhradil polovinu veškerých nákladů, které jsem s dítětem do teto doby měla.

tak to ale není výživné na manželku ani na matku, ale výživné na dítě, ne?
Na dítě to zpětně lze, 3 roky. Ale podle mě by to mělo být nějak odůvodněné, proč jsi to nepodala dříve. Takže těžko říct, co bude bráno jako odůvodněné.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 04.12.18 21:46
@Anonymní píše:
@Lama Lama ano přesně jak píšeš. Vzhledem k tomu, že dítěti jsou 3 roky a zatím na dítě nezaplatil ani korunu ani nekoupil jedinou plenu, zvažuji aby uhradil polovinu veškerých nákladů, které jsem s dítětem do teto doby měla.

Píšeš, že jste manželé. Když ti nepřispívá na dítě, musíš mu tedy platit i za vás dva za nájem a energie a ještě sebe i dítě živíš? Takhle já si totiž představuji, že fakt nepřispívá, pokud však za celou rodinu má jiné výdaje, je jasné, že určité věci platí žena z rodičáku.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 05.12.18 07:42

Chtělo by to si přečíst Občanský zákoník Povinnosti a práva manželů § 687-699, Manželské majetkové právo § 708-750, Rodiče a dítě § 855-859, Rodičovská odpovědnost + Péče o dítě a jeho ochrana § 865-886, Výživné mezi rodiči a dětmi a předky a potomky § 915-919 a možná další. Nepřispívá-li manžel na nic, tak vy jako manželé a rodina nefungujete. A jestliže nejste schopni se dohodnout, tak to budete muset dělat přes soud.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63763 příspěvků 3 inzeráty 05.12.18 08:52

@Luboš P Jasně, ještě může vystudovat práva…

Luboš P
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 05.12.18 10:50
@j.a.n.i1 píše:
@Luboš P Jasně, ještě může vystudovat práva…

Když se někdo zeptá jasně, tak odkážu klidně na jeden odstavec jednoho paragrafu, ale zakladatelka se ptá na výživné mezi manželi, ale také na výživné na dítě, dále pak na stejnou životní úroveň manželů, společné hospodaření a na to nejde jednoduše odpovědět. A tady na emiminu se všechno tak rozebírá - jednoduchá otázka a třeba 50 příspěvků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 18:35

@Luboš P díky, mě to přijde jako vyčerpávající odpověď, kterou jsem potřebovala. Ne se tady bavit o věcech kolem a rozebírat co jak funguje. Myslím, že můj dotaz byl jasný.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63763 příspěvků 3 inzeráty 05.12.18 18:50
@Anonymní píše:
@Luboš P díky, mě to přijde jako vyčerpávající odpověď, kterou jsem potřebovala. Ne se tady bavit o věcech kolem a rozebírat co jak funguje. Myslím, že můj dotaz byl jasný.

No, tak hodně štěstí, jestli máš pocit, že na základě těhle paragrafů vysoudíš zpětně nějaké výživné na manželku a náklady spojené s těhotenstvím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >