Výživné na manželku do 2 let dítěte - jaká je promlčecí lhůta?

Anonymní
4.12.18 20:48

Výživné na manželku do 2 let dítěte - promlčecí lhůta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nevíte jaká je promlčecí lhůta na výživné na manželku do 2 let věku dítěte a na uhradu nákladů v souvislosti s těhotenstvím? S mužem asi půjdeme od sebe a mimo jiné za celou dobu za dítě neutratil ani korunu. Prosím anonym velmi osobní téma.

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4522
4.12.18 20:51

Na manželku to není jen do dvou let,jako u neprovdané matky,tam je to pouze do dvou let

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.18 21:09

@Gumidci a jak to prosím je? Vím, že je něco o tom, že oba z manželů mají mít stejnou životní úroveň. Ale jak to je když já mám rodicak a on příjem ze zaměstnání?

  • Nahlásit
  • Citovat
59055
4.12.18 21:10
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nevíte jaká je promlčecí lhůta na výživné na manželku do 2 let věku dítěte a na uhradu nákladů v souvislosti s těhotenstvím? S mužem asi půjdeme od sebe a mimo jiné za celou dobu za dítě neutratil ani korunu. Prosím anonym velmi osobní téma.

no, promlčecí.. na výživné na matku a manželku snad není co promlčet ne? Bud je to do těch dvou let nebo není, máš už to v tom názvu… Nebo si předtavuješ, že třeba v pěti letech dítěte zažaluješ zpětně otce, že ti má zacvakat výživné od roka do dvou let dítěte? :think:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.18 21:22

@Lama Lama ano přesně jak píšeš. Vzhledem k tomu, že dítěti jsou 3 roky a zatím na dítě nezaplatil ani korunu ani nekoupil jedinou plenu, zvažuji aby uhradil polovinu veškerých nákladů, které jsem s dítětem do teto doby měla.

  • Nahlásit
  • Citovat
59055
4.12.18 21:25
@Anonymní píše:
@Lama Lama ano přesně jak píšeš. Vzhledem k tomu, že dítěti jsou 3 roky a zatím na dítě nezaplatil ani korunu ani nekoupil jedinou plenu, zvažuji aby uhradil polovinu veškerých nákladů, které jsem s dítětem do teto doby měla.

tak to ale není výživné na manželku ani na matku, ale výživné na dítě, ne?
Na dítě to zpětně lze, 3 roky. Ale podle mě by to mělo být nějak odůvodněné, proč jsi to nepodala dříve. Takže těžko říct, co bude bráno jako odůvodněné.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7582
4.12.18 21:46
@Anonymní píše:
@Lama Lama ano přesně jak píšeš. Vzhledem k tomu, že dítěti jsou 3 roky a zatím na dítě nezaplatil ani korunu ani nekoupil jedinou plenu, zvažuji aby uhradil polovinu veškerých nákladů, které jsem s dítětem do teto doby měla.

Píšeš, že jste manželé. Když ti nepřispívá na dítě, musíš mu tedy platit i za vás dva za nájem a energie a ještě sebe i dítě živíš? Takhle já si totiž představuji, že fakt nepřispívá, pokud však za celou rodinu má jiné výdaje, je jasné, že určité věci platí žena z rodičáku.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
5.12.18 07:42

Chtělo by to si přečíst Občanský zákoník Povinnosti a práva manželů § 687-699, Manželské majetkové právo § 708-750, Rodiče a dítě 855-859, Rodičovská odpovědnost + Péče o dítě a jeho ochrana § 865-886, Výživné mezi rodiči a dětmi a předky a potomky § 915-919 a možná další. Nepřispívá-li manžel na nic, tak vy jako manželé a rodina nefungujete. A jestliže nejste schopni se dohodnout, tak to budete muset dělat přes soud.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
5.12.18 08:52

@Luboš P Jasně, ještě může vystudovat práva…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
5.12.18 10:50
@j.a.n.i1 píše:
@Luboš P Jasně, ještě může vystudovat práva…

Když se někdo zeptá jasně, tak odkážu klidně na jeden odstavec jednoho paragrafu, ale zakladatelka se ptá na výživné mezi manželi, ale také na výživné na dítě, dále pak na stejnou životní úroveň manželů, společné hospodaření a na to nejde jednoduše odpovědět. A tady na emiminu se všechno tak rozebírá - jednoduchá otázka a třeba 50 příspěvků

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.18 18:35

@Luboš P díky, mě to přijde jako vyčerpávající odpověď, kterou jsem potřebovala. Ne se tady bavit o věcech kolem a rozebírat co jak funguje. Myslím, že můj dotaz byl jasný.

  • Nahlásit
  • Citovat
70785
5.12.18 18:50
@Anonymní píše:
@Luboš P díky, mě to přijde jako vyčerpávající odpověď, kterou jsem potřebovala. Ne se tady bavit o věcech kolem a rozebírat co jak funguje. Myslím, že můj dotaz byl jasný.

No, tak hodně štěstí, jestli máš pocit, že na základě těhle paragrafů vysoudíš zpětně nějaké výživné na manželku a náklady spojené s těhotenstvím.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama