Výživné na plnoleté dítě - stavební spoření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hunulla
Povídálka 38 příspěvků 12.08.19 19:55
Výživné na plnoleté dítě - stavební spoření

Zdravím Vás,
chtěla bych se zeptat jak je to s výživným a stavebním spořením. Můj přítel byl vyhozen z domu. Nyní žije u mě. Oba jsme studenti. Chtěl po rodičích větší výživné, oni nesouhlasili. Byl soud, jeho rodiče tam vytáhli, že mu spoří peníze, tak není nutné navyšovat výživné. Přítel o stavebním spořením nevěděl. Zjistilo se že tam je 170 000,– a jejich právnička chce to, že rodiče, až bude mít na účtě ty peníze, nebudou mu platit žádné výživné. Prý to co mu mají posílat si bude brát z těch naspořených. A mě zajímá jestli to takhle fakt funguje. Že rodiče se úplně zbaví vyživovacího práva a on bude žít ze spoření. Snad spoření je od toho, aby se to použilo do budoucna a ne aby z toho žil.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 12.08.19 20:16

@Hunulla tak jestli je to spoření na jeho jméno a on je plnoletý, tak ty peníze jsou už teď jeho, pokud se nemýlím. A s výživným to nemá nic společného :nevim:

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 12.08.19 20:19

Nemyslím si, že tohle projde. I když dopředu ti nikdo neřekne. Má nárok na výživné. Peníze na spoření jsou jeho. Rodiče je tam mohou přestat posílat, to je jejich volba. TVL co je to za vztahy, když si na dítě vezmou vlastní rodiče právníka?

Hunulla
Povídálka 38 příspěvků 12.08.19 20:20

No právě že by měly. Ale jeho rodiče to vytáhli u soudu, prostě mu to zamlčeli, když mu bylo 18 let. A teď prostě to berou tak dostal jsi prachy ze spoření, nemusíme ti platit nic. I jejich právnička, to takhle dává najevo.

Příspěvek upraven 12.08.19 v 20:22

Kassor
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 12.08.19 20:21
@Hunulla píše:
Zdravím Vás,
chtěla bych se zeptat jak je to s výživným a stavebním spořením. Můj přítel byl vyhozen z domu. Nyní žije u mě. Oba jsme studenti. Chtěl po rodičích větší výživné, oni nesouhlasili. Byl soud, jeho rodiče tam vytáhli, že mu spoří peníze, tak není nutné navyšovat výživné. Přítel o stavebním spořením nevěděl. Zjistilo se že tam je 170 000,– a jejich právnička chce to, že rodiče, až bude mít na účtě ty peníze, nebudou mu platit žádné výživné. Prý to co mu mají posílat si bude brát z těch naspořených. A mě zajímá jestli to takhle fakt funguje. Že rodiče se úplně zbaví vyživovacího práva a on bude žít ze spoření. Snad spoření je od toho, aby se to použilo do budoucna a ne aby z toho žil.

No, myslim si, ze pokud on s tim nebude souhlasit, tak to soud muze shodit ze stolu. Ale taky mu asi nemusi to stavebko dat. Proste jim soud vymeri vyzivne (max. do 26 let) a oni mu to budou kazdy mesic davat. Pokud ho vyodili z bytu, musi si u tebe platit ubytovani a dalsi vydaje, tak ty rodice musi pokryt. Mluvime ale jen o studujicim diteti. Kolik mu je? Chodi na brigady? Nebylo by preci jen lepsi vzit si nasetrene penize od rodicu, podekovat jim a snazit se sam? Asi nemaji pekny vztah a tohle tomu jen vic ublizi. Ja si teda osobne myslim, ze soudne vymahat penize od rodicu pro dospeleho, fungujiciho chlapa neni uplne ok.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 12.08.19 20:23

@Šáruší tak nevíš, jestli je průšvih na straně rodičů nebo syna. U nás sousedi syna taky vyhodili z domu a zajistili, aby nedostal žádný jejich majetek. Jede v tvrdejch drogách.
Ale samozřejmě nevím, jak je to konkrétně v téhle rodině. Jen, že prostě v životě se může stát leccos :nevim:

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 12.08.19 20:23
@Kassor píše:
No, myslim si, ze pokud on s tim nebude souhlasit, tak to soud muze shodit ze stolu. Ale taky mu asi nemusi to stavebko dat. Proste jim soud vymeri vyzivne (max. do 26 let) a oni mu to budou kazdy mesic davat. Pokud ho vyodili z bytu, musi si u tebe platit ubytovani a dalsi vydaje, tak ty rodice musi pokryt. Mluvime ale jen o studujicim diteti. Kolik mu je? Chodi na brigady? Nebylo by preci jen lepsi vzit si nasetrene penize od rodicu, podekovat jim a snazit se sam? Asi nemaji pekny vztah a tohle tomu jen vic ublizi. Ja si teda osobne myslim, ze soudne vymahat penize od rodicu pro dospeleho, fungujiciho chlapa neni uplne ok.

Já si zase myslím, že není OK neplnit si své zákonem dané vyživovací povinnosti, to není OK.

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 12.08.19 20:24
@Jitul.kaaa9 píše:
@Šáruší tak nevíš, jestli je průšvih na straně rodičů nebo syna. U nás sousedi syna taky vyhodili z domu a zajistili, aby nedostal žádný jejich majetek. Jede v tvrdejch drogách.
Ale samozřejmě nevím, jak je to konkrétně v téhle rodině. Jen, že prostě v životě se může stát leccos :nevim:

on studuje, mají k němu vyživovací povinnost, zákon je na jeho straně. A vezmou si na něj právníka :nevim: někdo, kdo jede v tvrdejch drogách asi nebude studující :nevim:

Hunulla
Povídálka 38 příspěvků 12.08.19 20:27
@Kassor píše:
No, myslim si, ze pokud on s tim nebude souhlasit, tak to soud muze shodit ze stolu. Ale taky mu asi nemusi to stavebko dat. Proste jim soud vymeri vyzivne (max. do 26 let) a oni mu to budou kazdy mesic davat. Pokud ho vyodili z bytu, musi si u tebe platit ubytovani a dalsi vydaje, tak ty rodice musi pokryt. Mluvime ale jen o studujicim diteti. Kolik mu je? Chodi na brigady? Nebylo by preci jen lepsi vzit si nasetrene penize od rodicu, podekovat jim a snazit se sam? Asi nemaji pekny vztah a tohle tomu jen vic ublizi. Ja si teda osobne myslim, ze soudne vymahat penize od rodicu pro dospeleho, fungujiciho chlapa neni uplne ok.

Je mu devatenáct let. Vyhodily měsíc po té co dovršil 18nácti let. Na brigádu chodí a ano ještě studuje. Jde o to, že to spoření mu nedali v 18nácti, ale vytáhli to na soudu, až se mělo rozhodnout kolik peněz mu budou dávat. Na návrhu psali že by mu posílali určitou část peněz, větší než mu posílají do teď. Ale jak mu teď dali to spoření a on si ho převzal, nechtějí mu platit nic už.

Kassor
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 12.08.19 20:28
@Šáruší píše:
Já si zase myslím, že není OK neplnit si své zákonem dané vyživovací povinnosti, to není OK.

Jo, jako je to otazka toho, co se v te rodine vlastne stalo. Pokud mu rodice neco setrili, tak jim asi na synovi kdysi zalezelo… Ale to z nas nikdo nevi. Muze byt holomek, ktery jim neco provedl a maji k tomu svuj duvod, nebo se zblaznili rodice a chteji se ho zbavit. Ale jasny je, ze je to dospeli chlap a muze si penize vydelat taky sam.

Jj876
Povídálka 32 příspěvků 12.08.19 20:30
@Šáruší píše:
Nemyslím si, že tohle projde. I když dopředu ti nikdo neřekne. Má nárok na výživné. Peníze na spoření jsou jeho. Rodiče je tam mohou přestat posílat, to je jejich volba. TVL co je to za vztahy, když si na dítě vezmou vlastní rodiče právníka?

No já bych to neviděla tak jednoznačně. Právníka měli obě strany. A přijde mi tedy dost zvláštní, že syn žaluje rodiče o výživné. A ještě chce víc. Kdoví, z jakého důvodu ho „vyhodili“. To, že mu nasporili ve stavebním spoření neukazuje na špatné rodiče. Myslím, že by si měl vzít spoření a pěkně poděkovat. Nasporit mu nebyla jejich povinnost.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 12.08.19 20:30
@Šáruší píše:
on studuje, mají k němu vyživovací povinnost, zákon je na jeho straně. A vezmou si na něj právníka :nevim: někdo, kdo jede v tvrdejch drogách asi nebude studující :nevim:

Proč by ne, víš kolik lidí šňupe kokain, aby byli výkonnější?
Ale to je úplně mimo téma. Nechci to tu plevelit.

jezz1e
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 12.08.19 20:31

@Šáruší No zjevně naopak syn zažaloval rodiče, což mi tedy taky úplně košer nepřijde. Reálně to asi neprojde, jak tu zaznělo, peníze ze stavebka jsou už jeho, na druhou stranu rodiče jsou povinni syna živit a ne mu cokoliv spořit do budoucna, takže vzít si 170 t (které počítám rodiče naspořili, když se synem ještě vycházeli) a chtít další výživné mi přijde od syna taky docela na hraně.

Hunulla
Povídálka 38 příspěvků 12.08.19 20:31

Dělal doma vše vařil, uklízel, staral se o malého bráchu. Nekouří, nepije nic. Jeho otec vydělává těžký peníze je OSVČ přiznává že vydělává míň a jeho matka po něm furt řvala. Oba jeho rodiče kouří a pijou.

Petula306
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 12.08.19 20:31

No asi to úplně nejhorší rodiče nebudou, když mu naspořili docela dost peněz. Jednou se mu to bude hodit třeba na hypotéku. Bylo by mi líto to utratit. Sice má 18 ale já v tom věku bych asi ty peníze rozházela úplně hloupě. A asi mají rodiče nějaký důvod, proč nechtějí dítě dál podporovat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama