Vyživovací povinnost vůči matce dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petula306
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 02.07.19 15:17
Vyživovací povinnost vůči matce dítěte

Maminky, už po několikáté se přu s kamarádem ohledně výživného. On chce rozvod, mají 4 letou holčičku. Jeho žena chodí do práce, ale vyhrožuje, že v případě rozvodu podá výpověď, aby on musel živit i ji. Já myslím, že je to blbost a tato vyživovací povinnost je jen do 2 let dítěte. Vždyť by bylo na hlavu, když je všude tolik práce, aby ona naschvál seděla doma a on makal aby je uživil.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Martha03
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 02.07.19 15:23

No tak ona si to asi taky představuje jako Hurvínek válku. Ano pokud není nemohouci pak nemůže chtít, aby ji celý život živil. To, že nyní pracuje by jí u soudu taky moc nepřidalo. Jediné co by mohla použít je, že se rozvod podepsal na jejím zdraví a zcvokla by se :lol: nicméně taky by to neměla na věky. Takže si myslím, že jenom vyhrožuje.

karkarka
Závislačka 3940 příspěvků 02.07.19 15:26

Do dvou let dítěte je to u nesezdanych rodičů.

Petula306
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 02.07.19 15:28

No já si taky myslím. Moje mamka zase říkala, že by to mohlo zajímat sociálku a úřad práce by jí to taky dlouho netoleroval. To je zajímavý, co všechno dnes lidi vymyslí :lol:

Kelsey
Hvězda diskuse 46252 příspěvků 02.07.19 15:33

Je zoufala, tak se chysta k zoufalemu kroku. Cim si pomuze, ze da vypoved, aby ziskala almuznu od ex? Holka si pohorsi.

neila
Extra třída :D 12655 příspěvků 02.07.19 15:39

To má kamarád velice „chytrou“ paní :mrgreen:

Uslava
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 02.07.19 15:43
@Petula306 píše:
Maminky, už po několikáté se přu s kamarádem ohledně výživného. On chce rozvod, mají 4 letou holčičku. Jeho žena chodí do práce, ale vyhrožuje, že v případě rozvodu podá výpověď, aby on musel živit i ji. Já myslím, že je to blbost a tato vyživovací povinnost je jen do 2 let dítěte. Vždyť by bylo na hlavu, když je všude tolik práce, aby ona naschvál seděla doma a on makal aby je uživil.

Nebo se pán rozvést nechce (tolik běhání kolem toho :zed: :zed: ) a proto hledá důvod, proč to vlastně nejde.

Jana206
Nadpozemská drbna 27848 příspěvků 02.07.19 15:50

Jeho manželka, pokud má nižší příjem, bude mít nárok na výživné pro sebe od něj po dobu tří let od rozvodu. Práce se vzdávat nemusí. Jde o to, aby jí byla zachována stejná životní úroveň po nějakou dobu.

Petula306
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 02.07.19 15:54

Já ji neznám a on je takový trošku trouba 8) no je to jejich věc, jen jsem si to chtěla ujasnit, abych mu netvrdila blbosti.

karkarka
Závislačka 3940 příspěvků 02.07.19 16:33

Jestli pobírá manželka nízký plat kvůli tomu, že byla doma a starala se o děti, tak klidně může výživné na sebe dostat, i když pracuje.

Šáruší
Závislačka 3510 příspěvků 02.07.19 16:42

Výživné rozvedené manželce náleží po dobu tří let po rozvodu, pokud neschopnost živit se sama má původ v manželství. Takže pokud ona prokáže, že manželstvím jí vznikla újma na profesi třeba, že byla ženou v domácnosti, starala se o dítě, o manžela, zatím co on budoval kariéru třeba, teoreticky by na výživné na sebe mohla dosáhnout. Ovšem bavíme se o částkách jakože drobných částkách, určitě ne náhrada platu a tak podobně. Pokud muž není milionář.

Šáruší
Závislačka 3510 příspěvků 02.07.19 16:43
@Petula306 píše:
Já ji neznám a on je takový trošku trouba 8) no je to jejich věc, jen jsem si to chtěla ujasnit, abych mu netvrdila blbosti.

tak mu netvrď, že je to jen do dvou let dítěte, protože to je blbost u manželů.

Petula306
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 02.07.19 16:49

@Šáruší no to jsem právě našla na internetu. Ale asi jsem přehlídla, že to je u nesezdaných rodičů. Každopádně to není tak, že ona dá výpověď a jeho zruinuje.

Chytrak
Závislačka 3492 příspěvků 03.07.19 09:32
@Martha03 píše:
No tak ona si to asi taky představuje jako Hurvínek válku. Ano pokud není nemohouci pak nemůže chtít, aby ji celý život živil. To, že nyní pracuje by jí u soudu taky moc nepřidalo. Jediné co by mohla použít je, že se rozvod podepsal na jejím zdraví a zcvokla by se :lol: nicméně taky by to neměla na věky. Takže si myslím, že jenom vyhrožuje.

Jo jeste muze predstirat mentalni retardaci jako ten traged, co dostal invalidni duchod na hlavu prisli mu na to, kdyz chtel ridicak po 15letech a bude ted muset statu vracet nekolik mega :lol:

Jana206
Nadpozemská drbna 27848 příspěvků 03.07.19 09:41
@Chytrak píše:
Jo jeste muze predstirat mentalni retardaci jako ten traged, co dostal invalidni duchod na hlavu prisli mu na to, kdyz chtel ridicak po 15letech a bude ted muset statu vracet nekolik mega :lol:

Tam je chyba někde jinde. Odborníci by měli mentální retardaci poznat, neměli by se nechat zmást, testy nelze takto „ocurat“. Nesledovala jsem ten případ, jen jsem to slyšela, ale postihnuti by měli být i „odborníci“, co mu na to skočili.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama