Reklama

Vyživovací povinnost manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 17:09
Vyživovací povinost manžela

Prosím o anonym, jinak prosím diskuzi smazat. Nemám tu profil, jsem u kamarádky, která mě dává psychicky dohromady.

Odešel ode mne manžel, ze dne na den, nečekaně. Dítě nemáme. Bydlím na statku, který je můj, on tu má jen trvalé bydliště. Máme spousty zvířat a to stojí nějaký peníz. Jsem invalidní III. stupně, důchod mi přiznali na střední, takže mám jen 8200. Bohužel mám v rozsudku od ČSSZ od posudkové přiznanou horní hranici a mám dovětek, že nesmím pracovat ani za mimořádných podmínek. Takže ani chráněné místo :(
On splácí půjčku, kterou měl před manželstvím. Bere 21.000 čistého, plus každý čtvrtrok 10.000 odměny. Půjčka je 7000. Stále jsme manželé, on se odstěhoval. Mám nárok na nějaké výživné? Dorovnání možností finančních? Jak postupovat? Děkuji Karin.

Reklama

Reakce:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16304 příspěvků 11.12.16 17:38
@Anonymní píše:
Prosím o anonym, jinak prosím diskuzi smazat. Nemám tu profil, jsem u kamarádky, která mě dává psychicky dohromady.Odešel ode mne manžel, ze dne na den, nečekaně. Dítě nemáme. Bydlím na statku, který je můj, on tu má jen trvalé bydliště. Máme spousty zvířat a to stojí nějaký peníz. Jsem invalidní III. stupně, důchod mi přiznali na střední, takže mám jen 8200. Bohužel mám v rozsudku od ČSSZ od posudkové přiznanou horní hranici a mám dovětek, že nesmím pracovat ani za mimořádných podmínek. Takže ani chráněné místo :(
On splácí půjčku, kterou měl před manželstvím. Bere 21.000 čistého, plus každý čtvrtrok 10.000 odměny. Půjčka je 7000. Stále jsme manželé, on se odstěhoval. Mám nárok na nějaké výživné? Dorovnání možností finančních? Jak postupovat? Děkuji Karin.

Už jsi sem psala, ne? Zatím začni prodávat zvířata, případně všechno, co se dá. Pracovat tam nemůžeš, tak na co ti to bude. Zadarmo ti nikdo pomáhat nebude.
Na netu je spousta rad, jak je to s výživným mezi manželi. Například: http://finance.idnes.cz/…/viteze.aspx?…

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 11.12.16 17:45

Nic proti, ale jak ses zvladala starat o spousty zvirat kdyz mas III invalidni :think:? Pokud na tom nejsi tak spatne tak bych zvazovala o snizeni stupne invalidity a zacala si hledat praci, stejne budes muset resit penize driv nebo pozdeji.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 11.12.16 23:07
@hapovab píše:
Nic proti, ale jak ses zvladala starat o spousty zvirat kdyz mas III invalidni :think:? Pokud na tom nejsi tak spatne tak bych zvazovala o snizeni stupne invalidity a zacala si hledat praci, stejne budes muset resit penize driv nebo pozdeji.

A co když je psychicky nemocná a práce v běžném zaměstnání jí zcela dekompenzuje, zatímco práce doma a se zvířaty uklidňuje? To je potom rada nad zlato - snížit důchod a skončit v blázinci.

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 12.12.16 20:05

@Enmamma sama pise ze bohuzel nemuze delat ani v chranenych dilnach, takze by zrejme rada pracovala…

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 12.12.16 23:13
@hapovab píše:
@Enmamma sama pise ze bohuzel nemuze delat ani v chranenych dilnach, takze by zrejme rada pracovala…

To, že chce někdo pracovat ještě neznamená, že to dokáže a že mu to zdravotní stav umožňuje.

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 13.12.16 09:07
...

Prodej ten zvěřinec, pak prodej statek a sežeň si nějakou garsonku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama