Jaké máte vyzkoušené prostředky proti šatním molům?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tabitta
Kecalka 464 příspěvků 01.01.19 12:51
Vyzkoušené prostředky proti šatním molům

Objevila jsem ve skrini moly. Mám rozezrane a znicene nektere svetry, především ty kasmirove. :?
Nekde to videt je, nekde ne. Máte nějaký osvedceny trik, jak se jich zbavit? Diky :(

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 44227 příspěvků 01.01.19 13:00

No, troufám si říct, že po třech letech máme snad klid :mrgreen:
Takže všecko napadené ideálně vyházet nebo minimálně vyprat, dát bokem a pečlivě sledovat. Velmi pravidelně velmi kontrolovat naprosto vše - není pravda, že mají rádi jen přírodní materiály - ti naši si pochutnali i na flísu, molitanu apod. Dokáží přežít i v místech velmi nečekaných, u nás např. v motoru vysavače. Zimní kabát jsem potřela mýdlovou vodou. Obecně tuhá mýdla nacpaná do kapes všeho, co netahám pravidelně a záleží mi na tom. Taky je nacpat do fochů s oblečením - i ručníky, ložní prádlo… hlavně teda sezónní věci, na které nekoukám často (ale lepší je prostě koukat často). Taky zkouším sáčky s levandulí. Pak jsou takové ty lepicí pasti z drogérie - ty jsou fajn jako detekce, zda se v daném místě moli vyskytují. Nezahubí je to samozřejmě všechny, ale jak se něco nalepí, opět jedu kolečko kontrol. Lítají k nám i zvenčí, popř. od sousedů.

tabitta
Kecalka 464 příspěvků 01.01.19 13:03

Diky moc za reakci. Pustim se do toho ;)

jannina1
Závislačka 4206 příspěvků 01.01.19 13:16

Ruzne vune z drogerie primo proti nim.Funguji nejlepe.

tabitta
Kecalka 464 příspěvků 01.01.19 13:18

Máš nějaký konkretní přípravek?

Pennya
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 6 inzerátů 01.01.19 14:37

Já mám mýdla úplně všude, proložené v komínku oblečení.na ramínkách mám zavěšené ponožky naplněné levandulí. Na běžně používaných věcech jsem nic už dlouho neobjevila, asi taky jak se to průběžně pere.. :nevim: ale teď jsem vytáhla dvě starší bolerka z new yourkeru, které mi zapadly úplně dozadu a jsou dírkované, řekla bych že prožrané. Pochybuju že by to bylo jen steřelé a nějak vypadané, ale žádné larvičky nebo molí mušky jsem tam taky neobjevila..tak nevím či je to ještě z dřívější doby,, nebo jsem je těmi mýdly už vypudila.. :)

ugluk
Hvězda diskuse 44227 příspěvků 01.01.19 15:53

No, když je to v „akutní“ fázi, tak jsem nacházela všecka stádia - červíky i zakuklené kokony. Takže pokud jsou tam jen dírky… zkusila bych být optimista :) Ale stejně prohlídla i ostatní věci, jestli tam nejsou ty zámotky.

Lola1111
Nováček 2 příspěvky 07.01.19 23:26

Zdravím, omlouvám se ale můžu se zeptat zda jsou toto moly? :thinking:

Lola1111
Nováček 2 příspěvky 07.01.19 23:27

Zdravím, omlouvám se ale můžu se zeptat zda jsou toto moly? :(

ugluk
Hvězda diskuse 44227 příspěvků 07.01.19 23:53

Fotka je rozmazaná, ale vypadá to tak.

romuška
Povídálka 13 příspěvků 08.01.19 10:04

Já používám lepící proužky zakoupené v drogerii.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >