Význam a počet ultrazvukových vyšetření

457
16.7.20 23:01

Význam a počet ultrazvukových vyšetření

Žiju v zahraničí a zdravotní péče se tu v lecčems liší. Někdy směrem k dobrému a někdy ke špatnému.

Co mi zde připadá horší je gynekologická péče celkově.
V rámci těhotenství dělají jen 2 ultrazvuky, první mezi 8.-14. týdnem, druhý mezi 18.-24.týdnem.

Příjde vám to dostatečné? Můžu si jich zkusit vydupat víc, ale nevím, jak moc budu úspěšná. Asi to berou tak, že kdo má nějaký problém, projeví se to i jiným způsobem. Ale drobet mě to znervózňuje, aby se něco nezanedbalo, když vidím, jak si tady na emiminu běhaj těhulky na kontroly snad každé 2 týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15784
16.7.20 23:07

U nás platí pojišťovna jen 3. V tom zase tak velký rozdíl nevidím. Navíc o neškodnosti ultrazvuku jsou pochybnosti. Čím méně, tím lépe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
16.7.20 23:25

A kde zijes? Ja jsem take v zahranici, konkretne Kanada. Ultrazvuk je pouze jeden, predstav si to 8o. Samozrejme, pokud jsou problemy, poslou te na vic. V prvnim tehotenstvi jsem byla trosku nervozni, ted uz jsem si na to zvykla a beru to jako vyhodu, ze nemusim litat po doktorech. Ted navic kvuli covid jsem zatim videla dr. pouze jednou, a to jsem 26 tyden :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
711
16.7.20 23:31

V prvnim tehotenstvi jsem mela 3 ultrazvuky u sveho doktora a 2 na genetice, ve druhem zas 3 u doktora a 1 na genetice. Jo a pak vlastne pred porodem v porodnici. Delat ultrazvuk co dva tydny jen pro to, abych videla, jak mimino roste, mi prijde uhozeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.20 01:38

Anglie? Jo bezne delaji jen 2, pri problemech vic. Po ZT mi v dalsim tehotenstvi udelali kontrolni uz hned na zacatku v 6tt. Jelikoz nic nevideli, chodila jsem na odbery krve a UZ nekolikrat tydne, dokud z toho nebylo jasne mimodelozni. Nasledujici tehotenstvi opet UZ v 6tt a pak ty dva co popisujes a pak prisli najednou s tim ze prvni dcera byla pri narozeni mala tak ve 3. trimestru po 30tt budu chodit na kontrolni UZ co dva tydny. Takze asi tak. Zakladni UZ jsou jen dva. Ale pri problemech v tehu jsem si jich ‘uzila’ az moc. A pri jakemkoliv problemu jsou ochotni delat UZ navic. A to jsem zazila 4 tehu (dva porody, dve nevydarene) ve 3 ruznych krajich, ne na jednom miste.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.7.20 03:24

Já žiju v Čechách, normálně jsem byla na hlavních ultrazvucích v nemocnici, další mi dělá moje doktorka na každé pořádně u sebe v ordinaci. Upřímně jsem ráda, že se všechno tak sleduje. Teď naposledy se zjistil hraniční problém, takže se to bude hlídat. Neumím si představit, že by mi jen změřila tlak a čau. Takže za mě ano, já bych se snažila o další ultrazvuky už jenom pro můj klid. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
3289
17.7.20 06:41

Dělali mi u první dcery za celé tehotenstvi 4 ultrazvuky. Bez toho posledního bysme se i obešli. Všechno v pořádku, ultrazvuk není televize, není důvod ho dělat co dva týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
447
17.7.20 06:58

Ahoj, v ČR jsou pojistovnou hrazene pouze 3 utz a dalsi dela lejar o sve dobre vuli nebo je musis zaplatit. Za me je dobre, ze se delaji takhle casto - hlida se velikost plodu (coz u nas bylo treba hrozne dulezity), mnozstvi plodove vody, poloha ditete, srdecni ozvy… Obecne jsem byla za tech 9 mesicu sledovana doktory nejvic za svuj zivot - obvodak, zubar, cukrovka.
Pro me byl treba ultrazvuk obrovskym uklidnenim. Nejsem zastancem toho, ze diteti skodi a ze je to neco nezdraveho, naopak si myslim, ze v dnesni dobe jsou mnohem horsi veci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8618
17.7.20 07:14

Já žiju v Německu, UTZ jsou tu hrazené snad jen dva. Jeden si snad musí pacientka hradit sama. Provádí se kolem 13.,22., a 32.tt. Záleží ale na lékaři, můj ho dělal každou návštěvu, kontroloval průtoky placenty, přibližnou váhu dítěte i polohu a délku děložního čípku. Ani jednou za celé těhotenství mě nekontroloval spodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
17.7.20 07:22

1.tehotenstvi v Praze - utz na poradne u gynekologa vždy+3 screeningy v nemocnici a pak po 24.tt každé 3.tydny kvůli iugr.
2.tehotenstvi střední Čechy - utz u doktora zatím 2× a 1× screening.. Další poradny zatím jen moč, tlak a bláboly. Docela zbytečné.

Za mě, porid si angel Sound

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59632
17.7.20 07:45
@Callista píše: Žiju v zahraničí a zdravotní péče se tu v lecčems liší. Někdy směrem k dobrému a někdy ke špatnému.

Co mi zde připadá horší je gynekologická péče celkově.
V rámci těhotenství dělají jen 2 ultrazvuky, první mezi 8.-14. týdnem, druhý mezi 18.-24.týdnem.

Příjde vám to dostatečné? Můžu si jich zkusit vydupat víc, ale nevím, jak moc budu úspěšná. Asi to berou tak, že kdo má nějaký problém, projeví se to i jiným způsobem. Ale drobet mě to znervózňuje, aby se něco nezanedbalo, když vidím, jak si tady na emiminu běhaj těhulky na kontroly snad každé 2 týdny.

Nevím kdo ti tak běhá, ale já měla utz 2, oba jsem si musela hradit sama, cca 1000 Kč.. Takže asi tak.. Ještě by mě měl čekat ve 30 tt další, ale teď vím, že jich bude víc pro objeveno anomálii..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
17.7.20 09:00
@martina.se píše:
Nevím kdo ti tak běhá, ale já měla utz 2, oba jsem si musela hradit sama, cca 1000 Kč.. Takže asi tak.. Ještě by mě měl čekat ve 30 tt další, ale teď vím, že jich bude víc pro objeveno anomálii..

Nevím, jestli přímo co 2 týdny, úsala jsem to trochu v nadsázce. Ale byla jsem teď nějakou dobu ve snažilkovských skupinách a když některá otěhotněla, tak poměrně brzy šla na ultrazvuk a referovala, jestli doktor viděl plod a jestli se to usídlil, kde má.

Takhle si totiž říkám, že bez ranného skenu se neví, jestli to není mimoděložní a když se to objeví pozdě, tak to napáchá větší škody.
Pokud se mýlím tak mi to vysvětlete, tohle je mé poprvé a teprve se rozkoukávám.
Reálně by mi myslím stačila minutka dvě, jen juknout kde to je.

Jinak se taky domnívám, že to s ultrazvuky není dobré přehánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
17.7.20 09:02
@Anonymní píše:
Anglie? Jo bezne delaji jen 2, pri problemech vic. Po ZT mi v dalsim tehotenstvi udelali kontrolni uz hned na zacatku v 6tt. Jelikoz nic nevideli, chodila jsem na odbery krve a UZ nekolikrat tydne, dokud z toho nebylo jasne mimodelozni. Nasledujici tehotenstvi opet UZ v 6tt a pak ty dva co popisujes a pak prisli najednou s tim ze prvni dcera byla pri narozeni mala tak ve 3. trimestru po 30tt budu chodit na kontrolni UZ co dva tydny. Takze asi tak. Zakladni UZ jsou jen dva. Ale pri problemech v tehu jsem si jich ‘uzila’ az moc. A pri jakemkoliv problemu jsou ochotni delat UZ navic. A to jsem zazila 4 tehu (dva porody, dve nevydarene) ve 3 ruznych krajich, ne na jednom miste.

Ano, Anglie. Nechtěla bys mi napsat do sz? Bylo by fajn mít víc info jak to tady probíhá od tak zkušené matky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.20 09:47

@Callista tak v Anglii si bez problémů můžeš zaplatit ultrazvuk navíc za cca 150-200£ pokud ho chceš. Soukromné kliniky jsou skoro všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7124
17.7.20 10:04

@fíkofka 3? Já myslela, že jej dva :mrgreen: pokud teda bereme velké UTZ (screeningové)..první jsem kompletně hradila sama a na druhý teď čekám jestli zafunguje žádanka od mě gynekoložky :) prý se můžou cukat..tak nevím no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama