Reklama

Výzva k podání vysvětlení od PČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 21:49
Vyzva k podani vysvetleni od PČR.

Hezky vecer vsem.Rada bych se zeptala na nasledujici vec.Dnes dostal syn predvolani od PČR k dostaveni se k vysvetleni z vytrznictvi. K udalosti doslo v dobe, kdy mu nebylo 15 let. O co jde? Ve zkratce, syn a kluk z vedlejsi tridy se sesli po skole v parku, aby si zde vyridili „po chlapsku“ neshody. Jednoduse si dali „na budku“,za pritomnosti dalsich spoluzaku a syn vyhral. Tenhle kluk ostatni sikanuje, muj syn si to nenechal libit. Jenze ne rodice daneho hocha, kteri toto nahlasili na PČR. Ano, jednani syna az tak neschvaluji, na druhe strane je v poradku, ze si to nenechal libit.Ve skole ucitele zjistovali co a jak a vsechny deti vypovidaly v synuv prospech. Chapu, ze pokud toto bylo nahlaseno PČR, oni musi konat a my se k podani vysvetleni dostavit. Nelibi se mi, ze si takto nekdo hoji sve ego. Ptam se, pokud se ukaze, ze druhy kluk nese stejny podil viny, mohu se, pro zmenu, branit ja nejakym legalnim zpusobem? Prosim Vas o vyjadreni ciste k memu dotazu, opravdu nejsem typ matky, ktera si mysli, ze ma doma svatouska a vsichni mu ublizuji. Naopak, pokud by komukoliv ublizil bezduvodne, ja bych byla ta prvni, od ktere by to schytal. Dekuji a preji hezky vecer vsem.


Reklama

Reakce:
 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 12.03.18 21:57

Jak mají na PČR vědět, že syn je v právu a hájil sebe nebo spolužáky? od toho je právě to vysvětlení. Proti čemu se tedy chceš bránit?

 
robinka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 19 inzerátů 12.03.18 22:01

Tak pokud je oběma klukům pod 15 let, policie případ stejně odloží pro nedostatek věku, ať je výsledek jakýkoliv, tímto způsobem tedy zatěžovat PČR vzájemným podáváním určitě ne. Někteří lidé mají holt pocit, že státní orgány nemají na práci nic jiného než urovnávat spory dětí z písečku. Jsou to trotli, ti druzí rodiče. Jiný způsob mě ale nenapadá.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 22:11

To je to, oc se mi jedna. Jestli mel ten druhej kluk 15let tak to nevim.Oba si odnesli monokl na obliceji a rozesli se s tim, ze je to vyrizeno. Druhy den nabehli rodice do skoly, skola zjistovala co a jak, dala obema klukum reditelskou dutku (ac to bylo mimo skolu ale pry to zacalo v hodine TV).Jenze to prave ty rodice nastvalo, ze i jejich mazanek ma dutku a tak sli na PČR. Jasne, chteji nam to zavarit, ale ja si to nechci nechat libit, prave proto, aby i oni pochopili, ze policie by mela resit zavazne veci a ne jejich urazene ego.

 
Kelsey
Hvězda diskuse 44233 příspěvků 13.03.18 06:36

Tak to proste vysvetli na policii stejne a vic, jak ty tady.

 
robinka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 19 inzerátů 13.03.18 10:24
@Anonymní píše:
To je to, oc se mi jedna. Jestli mel ten druhej kluk 15let tak to nevim.Oba si odnesli monokl na obliceji a rozesli se s tim, ze je to vyrizeno. Druhy den nabehli rodice do skoly, skola zjistovala co a jak, dala obema klukum reditelskou dutku (ac to bylo mimo skolu ale pry to zacalo v hodine TV).Jenze to prave ty rodice nastvalo, ze i jejich mazanek ma dutku a tak sli na PČR. Jasne, chteji nam to zavarit, ale ja si to nechci nechat libit, prave proto, aby i oni pochopili, ze policie by mela resit zavazne veci a ne jejich urazene ego.

Když tady jde o to, že v naší zemi se nactiutrhání moc bránit nejde, přitom na druhou stranu je tu přebujelá byrokracie a každý má pocit, že jediné řešení je běžet na policii (je zdarma), která to „rozsekne“, přitom dřív by si kluci dali do nosu a bylo by vyřešeno. Přitom i pro tu policii je to zbytečná administrativní zátěž, na všechno papír a výsledek nula nula nic. Řešení tedy opravdu nemám, promiň. Ale stát se to mně, asi by si milí rodičové udávání na policii za rámeček nedali. Nebo by se některé zbytečné úkony měly zpoplatnit, protože to, co se v ČR všechno oficiálně řeší, je normální Kocourkov.

 
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.03.18 10:42
@Anonymní píše:
Hezky vecer vsem.Rada bych se zeptala na nasledujici vec.Dnes dostal syn predvolani od PČR k dostaveni se k vysvetleni z vytrznictvi. K udalosti doslo v dobe, kdy mu nebylo 15 let. O co jde? Ve zkratce, syn a kluk z vedlejsi tridy se sesli po skole v parku, aby si zde vyridili „po chlapsku“ neshody. Jednoduse si dali „na budku“,za pritomnosti dalsich spoluzaku a syn vyhral. Tenhle kluk ostatni sikanuje, muj syn si to nenechal libit. Jenze ne rodice daneho hocha, kteri toto nahlasili na PČR. Ano, jednani syna az tak neschvaluji, na druhe strane je v poradku, ze si to nenechal libit.Ve skole ucitele zjistovali co a jak a vsechny deti vypovidaly v synuv prospech. Chapu, ze pokud toto bylo nahlaseno PČR, oni musi konat a my se k podani vysvetleni dostavit. Nelibi se mi, ze si takto nekdo hoji sve ego. Ptam se, pokud se ukaze, ze druhy kluk nese stejny podil viny, mohu se, pro zmenu, branit ja nejakym legalnim zpusobem? Prosim Vas o vyjadreni ciste k memu dotazu, opravdu nejsem typ matky, ktera si mysli, ze ma doma svatouska a vsichni mu ublizuji. Naopak, pokud by komukoliv ublizil bezduvodne, ja bych byla ta prvni, od ktere by to schytal. Dekuji a preji hezky vecer vsem.

podej vysvětlení a vyšetřování uvidí.. jinak ano, máš právo se bránit, ale takové věci chce hlavně řešit hned :think: otázkou je, co vše do toho rodiče toho druhého zamotali.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >


Reklama