Vyzvednutí rodného listu na matrice

141
29.5.15 06:29

Vyzvednutí rodného listu na matrice

Mám dotázek, jak je to s vyzvednutím rodného listu na matrice? Dočetla jsem se, že matrika vystaví rodný list dítěte do 7-10 dnů po porodu dítěte a pak si ho musím vyzvednout. Jelikož bude mimi čerstvě narozené, tak já se tam 100% nedostanu a přítel zřejmě bude v té době pracovně mimo ČR, takže může to vyzvednout třeba tchýně a nebo se to dá domluvit třeba doporučeně poštou a nebo musím osobně? Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3144
29.5.15 06:35

@didika tak nám tedy přišel teď v pondělí, jako doporučený dopis na adresu domu ( respektive ta kterou jsem uvedla, kam to chci zaslat ) a dopis muze přebrat kdokoli s občanským průkazem :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.5.15 06:44

@didika může vyzvednout kdokoliv, ale celkem jednoduchá varianta je, že si ho můžeš nechat poslat poštou.. mmchdm, u nás byl rodný list druhý den po narození :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
29.5.15 06:50

@martina.se To je teda pěkný rychlý :lol: u nás tedy až 4tý :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.5.15 07:09

@Eny.x :mrgreen: taky jsem se divila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
29.5.15 07:16

@didika u nas ho mas pripraveny když uz te prospousti z porodnice takte v patek porodíš a v pondělí uz si ho vyzvedavas takze max do 3 dnu od porodu uz je pripraveny :kytka:ale většinou do dvou a postou ho neposilaji jen vydavaji osobne pokud vim tady u nas teda za me to nebylo :kytka: mozna je to otázka domluvy a poslou ho :kytka:

• Citovat
  • Upravit
1053
29.5.15 07:37

U prvni mi prisel RL domu, protoze me v porodnici nezastihli(rodila jsem v patek a v pondeli me uz nezastihli).
U druhe jsem rodila v pondeli a ve stredu uz jsem mela RL, dorucil ho pan z MeU primo do porodnice ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.15 07:38

Nám ho doručili přímo do porodnice ještě než jsme šli domů, to bylo super :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
29.5.15 07:50

Zkusím se domluvit přímo na matrice, zda to půjde poslat na adresu domů. Každopádně stejně tam musíme zajít zkrz otcovství, takže doufám, že to půjde domluvit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
29.5.15 07:56

Ja sem dala tchyni plnou moc a bez problemu ji ho dali :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.15 09:25

Zavolej si na konkrétní matriku a domluv se přímo s úřednicí, která rodné listy vystavuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
29.5.15 09:28

@Raduš.ka44 budu muset, ten rodný list mi vyřídí tam kde budu malou rodit. A to otcovství mi udělají zase na jiné matrice a já si myslela, že to sfouknu jednou ranou :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.15 10:27

@didika My sepisovali otcovství na matrice u nás ve městě a naše matrikářka tam rovnou napsala, že rodný list nám pak mají poslat poštou. My to nevěděli, tak jsme si ho šli po porodu vyzvednout a dostali jsme skoro vynadáno, co že si to naše matrikářka dovolila napsat. :mrgreen: Jinak otcovství můžete vyřídit na matrice, pod kterou spadá porodnice, takže se tam rovnou můžeš domluvit na zaslání. Nemusíš chodit na dvě matriky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
12.8.16 18:47

:mavam: Holky, mám takovou otázku, spíše ze zvědavosti. Někde jsem četla, že když rodičové nejsou vzití, tak musejí jít na matriku zapsat otce dítěte ještě před porodem. Jinak jsou z toho prý komplikace, jak to je? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69024
12.8.16 18:52

@chipsa U obou dětí jsme to řešili až po porodu a žádných komplikací jsem si nevšimla :lol: u nás se musí pro RL osobně, tak nevidím důvod tam courat 2×.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama