Vzácná srdeční vada, bobátko bojuje ❤️

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.11.21 08:04

Vzácná srdeční vada, bobátko bojuje ❤️

Ahoj, přesně nevím, kam toto téma zařadit, ale potřebuji se z toho nutně vypsat, přijít na jiné myšlenky, každá podpora a zkušenosti jsou vítány.

Těhotenství proběhlo bez problémů, všechny screeningy vždy dopadly v pořádku, ať už u gyn nebo na prediku, bobátko se mělo narodit zdravé. Já jako maminka jsem sice komplikace měla, ale nic co by mělo ohrozit mimi. Prášky jsem brala, všechno bylo v normě, všechno bylo do porodu přeléčené a v pořádku. Porod byl obtížný, ale jen kvůli tomu, že mám nízký práh bolesti. Bobátko se narodilo ve 38tt. Krásná holčička, donošená, sice maličká, jen 2570g, ale nejkrásnější.

Jenomže se narodila se vzácnou srdeční vadou. Anomální návrat plicních žil s obstrukcí :,(
Vůbec nikdo netušil, že to tak bude. Žádné vývojové vady nikdy nebyly nikde zaznamenány. Neměla k tomu předpoklady. V bříšku byla zdravé miminko. Po porodu jsem ji měla 5 minut a pak mi ji odnesli a už nevrátili, s tím, že bobátko mělo potíže s dýcháním. Docházelo ke špatnému okysličování a měla nízkou saturaci, jen 50%. Hromadila se jí krev v plicích. Skončila na 100% ventilaci na JIP. Později transportována do Prahy, kde ji ihned operovali. Narodila se v sobotu v ranních hodinách, hned v neděli jsem se nechala propustit a jeli jsme za ní a ještě ve stejný den zpátky domů. Byla celou dobu v kritickém stavu a stále je. Pořád bojuje a my taky. Nemůžeme u ní zůstat, nedovolí nám to, vzhledem k tomu, že je na JIP na kardio oddělení, dovolili by nám 5minut denně, jinak to máme do Prahy 300km. Je od nás tak daleko. Má stále otevřený hrudníček, dýchá pomocí přístrojů, je v umělém spánku, myslím, že využívají i ECMO, dělali i SONO hlavičky a mozeček by měl být v pořádku. Snížili bobátku prášky na srdíčko a drží se, ale teď ji zase trápí ledvinky a pomáhají jí dialýzou. :,( :,( :,( Nikdo nám nic nezaručí, žádná prognóza, čas vše ukáže, ale člověka to ničí.

Já se doma dívám na ty všechny krásné oblečky, kočárek, hračky a odsávám a zamrazuji bobátku mléčko. Jsme z toho s přítelem oba dva naprosto zničení, ale modlíme se každou minutu a věříme, že všechno dobře dopadne. Určitě to bude nadlouho, ale musíme mít pevné nervy a věřit na zázraky. Je to moc těžké období. :,( :srdce:

Děkuji za přečtení…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2253
23.11.21 08:10

Držím palce, ať je maličké brzo lépe a může být s vámi doma :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
23.11.21 08:13

Posílám energii! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
23.11.21 08:32

Držím palce :srdce: a posílám objetí :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6428
23.11.21 08:37

Hlavně si nic nevyčítej. Posílám plno sil pro malou, tebe i přítele :srdce: :kytka: děláte co můžete.

Asi teď nemá smysl hledat odpovědi na otázky proč, zač a nač.
Mám vrozenou vadu ledvin, vrozenou vadu očí, páteře.
Nikde není v celé rodině, několik generací zpět, vlevo či pravo, že by měl někdo co já. Prostě to tak je.

Určitě je malá v dobrých rukou, pokus se tomu věřit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
23.11.21 08:42

Posílám mnoho sil na dálku. Věřím, že doktoři budou dělat maximum. :srdce: :srdce: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
23.11.21 08:47

Myslím na vás a držím všechny palce :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21384
23.11.21 09:18

Držím všechny :palec:, budu se modlit, aby holčička byla v pořádku. Neboj se a určitě se dostane domů.
V které nemocnici v Praze je? Dětská oddělení jsou opravdu špičková, tak se tam o ní postarají skvěle.
Přeji i Vám pevné nervy. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25865
23.11.21 09:24

Drž se. V motole jsou machři a pokud je to jenom trošku možné, tak malou zachrání. Je jasné, že je to pro Vás těžké, sama jsem si tím prošla, i když naštěstí s lehčí vadou a velice dobrou prognózou. Pokud chceš potkat rodiče co si tím prošli podívej se na FB na skupinu srdíčkáři. Tam je plno rodičů s podobnými zkušenostmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 10:00

Držte se :srdce: Musí to být těžké, kord když jste od ní ještě tak moc daleko :roll: Také jsem měla syna po porodu na JIP a nebyla s ním a vím jak to rve srdce :,( Ale maličká to určitě zvládne, doktoři v Motole jsou machři!!!.Moc držím palečky :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
65165
23.11.21 10:04

To se bohužel někdy stane.. kámošky dcera bojovala o život 3 měsíce, pak 6 operací..dneska je z ní zdravá 3leta trepetenda a kdo nezná, netuší, čím si prošla.. posílám :hug: držte se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat