Vzala jsem si antikoncepci ještě, než mi začala menstruace

8.4.21 07:26

Vzala jsem si antikoncepci ještě než mi začala menstruace

Dobrý den, je mi 16 let a úplně nevím kam napsat nebo koho se zeptat před 2 dny jsem si u gynekoložky vyzvedla antikoncepci s tím ze už mám 7 dni spozdenou menstruci a vůbec nevím jestli ji vůbec dostanu no a pravě ze jsem ji pořad nedostala takže jsem se rozhodla si antikoncepce začít brát už teď aby začala působit co nejdřív a nečekat na menstruci. Na internetu jsem četla ze si to klidně mužů vzít mimo menstruaci, ze to nemusí být první den menstruace ale teď jsem zase četla ze se to nikdy nesmí brát před menstruci tak já teď nevím tabletku jsem si už vzala takže už to nevratim ale prosím poraďte mi počítám s tím ze menstruace buď nedorazí nebo dorazí a antikoncepce bude působit až tak za 10 dni mužů se zeptat co se stane když jsem si ji vzala před menstruaci která měla už nějak 8 dni spozdeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1287
8.4.21 07:46

@Anickaaaaaaaaa já tohle řešila s doktorkou i lékárnicí. Podle nich to nevadí, ale pro jistotu bych se chránila 14 dní i jinak.
Ale měla jsem vždy ten typ, kde je 21 stejných tabletek a pak je 7 dní pauza kvůli ms

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
8.4.21 08:23

Prostě se po dobu braní 1. plata chraňte ještě kondomem, o nic horšího nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 09:13

@annlady dobře dekuji mockrát měla jsem z toho strach, ale doufám ze se mi nějak neprehazi menstruace a ze ji dostanu až začnu brát těch 7 jiných tabletek v platicku tak ji dostanu a srovná se to ale jinak dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
8.4.21 10:01
@Anickaaaaaaaaa píše:
@annlady dobře dekuji mockrát měla jsem z toho strach, ale doufám ze se mi nějak neprehazi menstruace a ze ji dostanu až začnu brát těch 7 jiných tabletek v platicku tak ji dostanu a srovná se to ale jinak dekuji

menstruace se dostaví obvykle cca 4. den vynechání aktivních tabletek, ty „jiné“ jsou v podstatě „cukr“, který se ani nemusí brát, jsou tam jen proto, aby si uživatelka zachovala zvyk braní tabletek
je třeba ale mít na paměti, že obvykle tak tři platíčka trvá, než si tělo na nový preparát zvykne, takže se může dostavovat nepravidelné krvácení, delší krvácení, špinění a podobně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
8.4.21 10:12

Víš jistě, že nejsi těhotná, a že to není příčina zpoždění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 10:30

@Lemrucha no jako na 90% si myslím ze tehotna nejsem máme vynechavany sex neboli ze se kluk do mě neudělá a jako menstruaci mám normálně nepravidelnou a poslední 2 měsíce jsem to vždycky dostala až 10 dni opozdeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 10:30

@annlady dobře dekuji moc ještě se chci zeptat od kolika dnů neboli týdnu by se do mě kluk mohl udělat bez toho abych byla tehotna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9075
8.4.21 10:45
@Anickaaaaaaaaa píše:
@Lemrucha no jako na 90% si myslím ze tehotna nejsem máme vynechavany sex neboli ze se kluk do mě neudělá a jako menstruaci mám normálně nepravidelnou a poslední 2 měsíce jsem to vždycky dostala až 10 dni opozdeni

Jóóó tak z takovýho sexu jsem zrovna na konci 2 měsíce. Byt tebou tak si ten tehotensky test pro jistotu udělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 11:35

@JancaS84 tak teď jste mě teda vylekala praktikujeme to takto už nějak 2 měsíce spali jsme spolu takto už asi 30× a zatím jsem ho měla vždy negativni tak asi pro jistotu jsi ho zkusím udělat ale kdybych byla tehotna tak naši by tohle nevzali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
8.4.21 11:35

@Anickaaaaaaaaa Stejně jako Ty se svým klukem, používá přerušovanou soulož řada dalších párů. Bohužel se snadno může stát, že se partner neovládne a stříkne to do Tebe a ani se nepřizná nebo si neuvědomí, že to do Tebe pustil. Pokud máš už týden zpoždění, počkej několik dnů a udělej si těhotenský test, abys věděla, jak na tom jsi, a nepromeškala jsi možnost miniinterrupce, kdyby byla zapotřebí. – Pokud jsi začala brát pilulky mimo menstruaci, bylo by nejlepší, aby partner používal kondom až do konce této měsíční dávky pilulek, nejméně 14 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 11:39

@Lemrucha dekuji moc za rady vim určitě ze se do mě přítel ani trosku neudelal vždycky to bylo ven viděla jsem to a on mi to i řekl vi ze kdyby mi řekl ze se do mě omylem udelal ze to můžeme řešit pilulkou po, mužů se zeptat vadilo by kdyby když teď beru antikoncepci jsem si vzala pilulku po sedím proti otěhotnění? Abych měla jistotu ze tehotna nebudu? A stalo se někomu nebo zrovna tobě ze jsi otěhotněla z predejakulatu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9075
8.4.21 11:41
@Anickaaaaaaaaa píše:
@JancaS84 tak teď jste mě teda vylekala praktikujeme to takto už nějak 2 měsíce spali jsme spolu takto už asi 30× a zatím jsem ho měla vždy negativni tak asi pro jistotu jsi ho zkusím udělat ale kdybych byla tehotna tak naši by tohle nevzali

My jsme to tak s manželem praktikovali 5 let a bez nehody a najednou se podařilo ani nevíme jak, manzel do mě taky neejakuloval. Ale nám to nevadí, dělali jsme to a vědomím, že když se stane tak se stane. Ale v 16 letech bych bez kondomu/HA nespala s klukem ani za zlatý tele. Pilulka po ti už nepomůže, ta se musí vzít do 72h po styku myslím a taky nefunguje vždy na 100%.

Příspěvek upraven 08.04.21 v 11:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
8.4.21 11:41
@Anickaaaaaaaaa píše:

tomu se říká Vatikánská ruleta, přerušovanému sexu, to není antikoncepce, to je adrenalinový sport

@Anickaaaaaaaaa píše:
@annlady dobře dekuji moc ještě se chci zeptat od kolika dnů neboli týdnu by se do mě kluk mohl udělat bez toho abych byla tehotna?

napsala jsem po vybrání celého prvního plata, což je kolik týdnů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 11:45

@JancaS84 no já vim jenže můj přítel už to takto praktikoval s 2 holkama a nic se nestalo a řekl ze kondom ne ze zatím než vezmu antinu tak budeme takto a já verim v to ze to trochu umí no ale nevíte někdo nebo nenašly jste jestli si mužů vzít pilulku po sexu abych nebyla těhu když beru antinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat