Vzala si 200 Kč za otevřený sirup

Anonymní
30.11.20 09:26

Vzala si 200 Kč za otevřený sirup

Ahoj. Prosím ponechat anonym nebo smazat. Stalo se mi toto. V sobotu večer měla dcera zvýšenou teplotu 37,7. No já zrovna neměla sirup na teplotu.Tak mě napadla sousedka. Vzala jsem 200 Kč. Ona měla sirup, ale jen půlku. Tak jsem ho vzala a dala jí 200 Kč. Vzala si je, no, já čekala, že mi 100 Kč dá zpět. Když tam bylo jen půl. Ona si nechala celých 200 Kč. Je to normální? Nebo mám být ráda a držet pusu? Samozřejmě, nic jí říkat nebudu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
30.11.20 09:30

Tak jsi měla dopředu avizovat, že dáš max 100. Já teda srážím až horečku přes 38. Teď už z ní těžko něco dostaneš, je to sprosťárna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
30.11.20 09:32

Já bych to neřešila, za blbost se platí. Máš mít doma a nespoléhat na sousedku, nebo zajít do lékárny. Ona si třeba bude muset koupit nový. Nebo nechce, aby k ní někdo furt chodil loudit, tomu rozumím (podáš prst a sežerou tě celou). Pro příště aspoň víš, že sousedka není zrovna charita a nemáš po ní nic chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
30.11.20 09:33

Hele stejne s tim ted uz nic neudelas. A kdyby mela dcera 40 stupnu o pulnoci, nejspis by jsi za nej dala i dvojnasobek, jen kdybys ho mela. Treba se sousedka dnes stavi se stovkou, nebo ti sirup koupi a svou lahvicku si vezme zpatky, a nebo si ty 2 kilca necha, protoze nema peníze a pocita v krizi kazdou korunu. Otevrela, pomohla, sirup jsi dostala. Uvar si kafe a precti dcerce pohádku 💐

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19324
30.11.20 09:40

Tak ona teď půjde a koupí si nový, v lékárně jí taky půlku za stovku neodlejou. Takže to zřejmě pojala tak, že ti dala v nouzi svůj sirup a za ty peníze si koupí nový, to mi přijde celkem logické. Já bych si třeba nevzala nic, ale pokud jí peníze chybí, tak jí chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3893
30.11.20 09:40
@K. Rocánková píše:
Hele stejne s tim ted uz nic neudelas. A kdyby mela dcera 40 stupnu o pulnoci, nejspis by jsi za nej dala i dvojnasobek, jen kdybys ho mela. Treba se sousedka dnes stavi se stovkou, nebo ti sirup koupi a svou lahvicku si vezme zpatky, a nebo si ty 2 kilca necha, protoze nema peníze a pocita v krizi kazdou korunu. Otevrela, pomohla, sirup jsi dostala. Uvar si kafe a precti dcerce pohádku 💐

Přesně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4368
30.11.20 09:50

Pokud je dítě větší, rozdrtila bych adekvátní množství paralenové tablety (pro 10kg dítě 1/4 tablety), sousedka si musí koupit nový, tak bych to holt vzala jak to je a příště bych se zařídila jinak.

Příspěvek upraven 30.11.20 v 09:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16116
30.11.20 09:52
@Anonymní píše:
Ahoj. Prosím ponechat anonym nebo smazat. Stalo se mi toto. V sobotu večer měla dcera zvýšenou teplotu 37,7. No já zrovna neměla sirup na teplotu.Tak mě napadla sousedka. Vzala jsem 200 Kč. Ona měla sirup, ale jen půlku. Tak jsem ho vzala a dala jí 200 Kč. Vzala si je, no, já čekala, že mi 100 Kč dá zpět. Když tam bylo jen půl. Ona si nechala celých 200 Kč. Je to normální? Nebo mám být ráda a držet pusu? Samozřejmě, nic jí říkat nebudu.

Pokud jsi sousedce podala dvoustovku a nic k tomu nedodala, tak se vůbec nedivím, že Ti nic zpátky nevrátila. Nejspíš ji to vůbec nenapadlo… dala Ti, co měla doma a sama si teď půjde koupit nový (a v lékárně to za polovic fakt neukecá). Blíží se Vánoce, dvě stovky za nový sirup je dost peněz.

Příště přines čokoládu nebo cokoli věcného a máš po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15082
30.11.20 09:55

Tak na zvyšenou teplotu nepatří sirup. 200 fakt nejsou moc, navíc když jsi k tomu nic neřekla a řešit to nehodláš…co tu teda chceš řešit. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2466
30.11.20 09:57

Brala bych to opravdu tak, že ona musí jít do lékárny a koupit si sirup nový.
Stejně, kdybys jí sirup nahrazovala ty, tak jak to normálně děláme my, tak stejně by tě stál ty 200 v lékárně a nevím jak ty, já bych ani neodlila,,,protože dobré sousedské vztahy a možnost takovéto záchrany, to je víc než nějaká stovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20280
30.11.20 09:58

Tak jestli sis o tu stovku zpatky neřekla, tak co čekáš? Ona si taky pulku sirupu zpatky nekoupi, bude muset koupit cely. Priste jdi do lékárny no. Teplotu pod 38 stejne nema smysl srazet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2601
30.11.20 09:58
@Anonymní píše:

Ano, bud rada a drz pusu. My mame penez dost, tak bych penize vratila, ale jak pisou ostatni, ona si musi koupit novou. Navic jsi prisla vecer a nemela cas moc premyslet, co ji davas za castku, treba nemela ani chut to resit. Kdybys treba poslala muze autem nekam do pohotovostni lekarny, bylo by to jeste drazsi :)
Jinak 37.7 jeste neni na sirup. Zvysena teplota je taky urcity boj s patogenem a nema se srazet, dokud to neni horecka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
30.11.20 09:59

Nevím, jaké mate vztahy, ale jestli ti to tak vadí, tak bez v sobotu večer hledat otevřenou lékárnu. Sousedka teď taky musí jít a koupit si ten sirup nový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
30.11.20 10:01

Bud rada, ze ti to dala. Taky mohla rict, ze nema a ty bys musela extra do mesta do nonstop lekarny (treba), coz by me osoba treba prislo horsi nez prijit o dve stovky. Ja takhke jednou jela nekdy o pulnoci taxikem do nostop lekarny a dohromady me to cele prislo na petikilo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14874
30.11.20 10:05

Nechápu tohle smýšlení. Zaprvé tedy 37.7 není nic, co by se muselo srážet sirupem na horečku, protože to není horečka. Zadruhé, pokud si neumím pomoci doma sama (rozpůlit tabletu, zajet do lékárny apod.), tak za sousedkou skočím s prosíkem a tím, co jí za to chci dát (čokoládu, flašku, poděkování, příslib, že jí zítra donesu nový z lékárny - dle situace a vztahu s dotyčnou) :nevim: Jestli máš doma novorozence a byla jsi vyplašená z první zvednuté teploty, můžeš být ještě ráda za „škodu“ 200,– :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat