Vzali byste (nevlastní) ségru k moři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 17:04
Vzali byste (nevlastní) ségru k moři?

AHoj,

jaký máte prosím na to názor? Mám nevlastní ségru přes tátu - nikdy jsem nežila ani s ní ani s tátou. Přesto mám k ségře určité nevysvětlitelné pouto. Já mám velké štěstí na maminku, která mě dobře vychovávala, vždy mi poskytla všechno, co jsem potřebovala. Hlavně lásku a zázemí, ale i ty materiální věci dokázala zaopatřit. Také jsem mohla jít studovat vysokou…U ségry je to jiné. Nedostalo se jí nikdy ani zázemí, ani dostatku těch materiálních věcí. Zřejmě i to se odrazilo na nynějším způsobu života. Já mám manžela a ročního syna a máme se celkem dobře (tak normálně, můžeme si dovolit i něco navíc, ale v penězích se netopíme). Ségra, ačkoliv je starší, se nikdy moc nebyla nikde podívatje poměrně nezodpovědná. Také se nikdy nebyla nikde podívat, nemá školu… Má dvě děti, každé s jiným a ani s jedním z nich nežije. Finančně třou bídu s nouzí. Nechci ji tady urážet nebo moralizovat. Právě naopak, chtěla bych ji nějak pomoct. Sem tam jim koupíme nějaký větší dárek (třeba mixér, nebo pračku, nebo oblečení pro děti) a letos uvažujeme, že bychom ji vzali k moři. Jedeme do takového pronajatého plážového minidomku, kde jsou ale dvě ložnice. Proto je škoda jet tam sami. Pokud ji vezmeme, budeme si muset půjčit 7-místné auto a celou dovolenou vše za ni i děti platit. Především ale ona umí být dost náročná právě svou nezodpovědnou povahou. Mám ji ráda, ale je mi jasné, že to pro nás bude na dovolené určitá zátěž. A protože manžel hodně pracuje (abychom na to vše měli), tak se na dovolenou strašně těšíme. A tak nevím, jestli je to rozumný nápad jí tam opravdu vzít. Ráda bych to udělala a právě myslím na to, že ona a ty děti nikde nebyli, že by to bylo od nás pěkné a já se s ní zase mohla o kus sblížit, na druhou stranu bych nerada pokazila dovolenou manželovi a i sobě tím, že nebudeme sami, že budeme pořád řešit ségry nespoutané a nezodpovědné chování, hlídat i její děti a u ní fakt nikdy nevíte, co vyvede (nějaké nečekané překvápko apod)…jak byste se rozhodli? Děkuju za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 2 inzeráty 07.11.18 17:10

Nevim těžko říct. Pomáhat je fajn ale né na úkor své rodiny. Asi bych ty peníze šetřila svý m dětem. Pokud je taková, tak si za tento život může sama. Jsi moc hodná. Taky by ti takhle pomáhala? Jako pomoci ano, ale v určitých mezích. Užila bych si dovču s rodinou a ty peníze, které by zbyly bych šetřila, nabo vzala své děti třeba ještě najinou dovču. Píšeš, že se v penězích netopíte

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2404 příspěvků 07.11.18 17:11

Plně tě chápu a je to od tebe hezké, ale nebrala bych ji. Odpovídáš si sama. Sestra je náročná, ale vy budete celou dovolenou platit a zarizovat. Sami nejste bohatí a manžel hodne pracuje a oba se na dovolenou těšíte. Tak abyste nedopadli tak, že dovolenou protrpite za prachy, za které byste mohli na maledivy. Vzala bych na zkusenou sestru treba na prodloužený víkend někam. To se dá přetrpět, kdyby to dopadlo špatně. A když to bude super, můžeš ji příště vzít na delší

terien
Echt Kelišová 8093 příspěvků 07.11.18 17:11

Ne, nevzala bych jí. Je dospělá, může si na dovolenou vydělat sama. Když už tak bych vzala její děti, ale jí ne.

Pandulka
Kecalka 484 příspěvků 07.11.18 17:14

V té podobě co píšeš bych do toho nešla.
Pokud je schopna něco málo našetřit, tak bych jí vzala k moři leda s nějakou finanční spoluúčastí. (Protože z „cizího“ se snadno rozhazuje, když člověk nemá přehled o cenách).
Spíše bych ale volila pro začátek nějakou společnou dovolenou v ČR, kde v případě neshod je snadnější možnost „útěku“. Až pokud by se to ukázalo jako dobrý nápad, tak bych případně přistoupila i na dovolenou v cizině.

Bubla_Bučková
Závislačka 3810 příspěvků 07.11.18 17:15

Jela bych s ní někam sama s dětmi,klidně v Čechách nebo Slovensko …manžela tím možná na jediné pořádné dovolené za rok nezatěžuj! A situace vznikla jak? Tvoje máma byla tatova milenka a ty levoboček..u nich to teda muselo vypadat, její máma asi musela s tátou dost trpět. To samozřejmě není tvoje vina… Já bych si ji takhle k tělu nepouštěla, zvlášť když působí dost nevděčně teda!

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 07.11.18 17:16

hele a co kompromis? Vymyslete nějakou minidovolenou, prodloužený víkend zjara a pozvěte je tam. A uvidíte, možná zjistíte, že je to s ní supr a v létě je moře vaše, nebo naopak zjistíte, že tohle fakt fungovat nebude - ale tři dny někde v Čechách to zvládnete přežít a budeš vědět, že tudy cesta nepovede…

Aliik
Echt Kelišová 8316 příspěvků 07.11.18 17:19

Taky bych tím neobtěžovala chlapa a udělala si s ní a všemi dětmi prodloužený víkend. My jsme takhle byly s kámoškou a celkem 5 dětmi na 6 dní v ČR v chatičce a bylo to super :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 17:20

@Bubla_Bučková situace vznikla tak, že táta je sám nezodpovědný. Nikdy s žádnou pořádně nebyl, i když nás (jako svoje dcery) má rád. Ale nedokáže být pořádný táta, který se postará, vytvoří doma zázemí. Spíš nás třeba vzal na zmrzlinu, nebo do kina, nebo poslal plyšáka ..... sám je věčné dítě. Já měla štěstí, že moje mamka je úplně jiná. Moc hodná, milá a zodpovědná ženská. Hold udělala kdysi chybu, ale z té chyby jsem já, tak jsem za ni vděčná :) . Každopádně celý svůj život tu chybu napravuje tím, že je mi tou nejlepší maminkou a dala mi dobrý základ do života. Ségry mamka je sama takový těžší případ a i proto mám tendence se snažit ségře pomáhat, protože mi je jasné, že jsme měly úplně nerovné podmínky při vstupu do života…

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 07.11.18 17:24

Nebrala bych jich na dovolenou s manželem a už vůbec ne do zahraničí. Sama píšeš, že se dají čekat jen problémy.
Pokud ti to manžel schválí, tak bych jela max. na prodloužený víkend po Čechách. Ale spíš bych zůstala u té materiální pomoci. Nepíšeš nic o tom, jak ona ji přijímá, jestli je vděčná nebo to bere jako samozřejmost.

Lioness34
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 07.11.18 17:29

Ja bych ji nebrala - pokud se sama nesnaží tak to neocení a vy se budete snažit ale v závěru vám je schopna vypadat ze ti bylo blbě a navíc ze se vás neprosila. Vyšší pokazite dovolenou.. vím ze to myslíš dobre ale vy budete po dovolené s vypětím sil vyřízení a ona to neocení..
holky tady rádi dobre - zkus prodlouženy víkend nebo víkend …

migmina
Kecalka 121 příspěvků 07.11.18 17:30

Jak pisou holky.na dovolenou bych je nebrala.zas tak bohati nejste.vzala bych je na vikend nekam po cechach

Aspera
Generální žvanilka 20773 příspěvků 1 inzerát 07.11.18 17:32

Myslím, že sis odpověděla. Pokud jí vezmeš je to risk. Osobně bych jela na dovolenou sama a jí spíš pomáhala v těch existenčních věcech (pračka atd. )

Yopii
Kecalka 227 příspěvků 07.11.18 17:39

Pridam se k zenam - nebrala bych ji. Uz proto, ze sama pises, ze manzel se dre abyste byli tam kde jste, tohle bych brala (v jejim pripade jak ji popisujes) jako znevazeni jeho driny. Mu muze dojit taky jednou trpelivost. Idealne jedte spolu samy dve s detmi na vikend nekde tady - vlk se nazere a koza zustane cela. Dospela osoba (jeste vychovavajici deti) nemuze svoje problemy svadet na rodice (tady o zadne trauma nejde). Kazdemu co jeho jest, pomahas ji dost :kytka:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 2 inzeráty 07.11.18 17:49

Ne, nevzala bych ji k mori. Maximalne nekam na prodlouzeny vikend nekam treba na chatu tady v Cechach.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >