Vzali byste tuhle pracovní nabídku?

Anonymní
26.8.21 10:37

Vzali byste tuhle pracovní nabídku

Ahoj, najednou mi přistála na stole nabídka učit na zakaladce 3 dny v týdnu na zkrácený úvazek. Dcerka půjde teď od září poprvé do školky. Nastoupit bych měla už teď v pondělí. Přijde mi to hrozně rychlé. Vím, že se musím rozhodnout sama, ale prosím o zkušenosti nebo názory, jestli to jde zvládnout. Manžel má celkem náročnou práci, rozhodně nebude moct být s malou třeba první týden doma. Já bych malou vyzvedávala ze školky po O a díky kdy bych nepracovala by do školky nechodila.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2081
26.8.21 10:40

Dřív nebo pouději do práce stejně budeš muset, tak proč ne :nevim:
Zvládaj to ostatní, proč bys neměla ty, navíc s prací ve škole - co se týká doby kdy jsi v zaměstnání, tak máš oproti ostatním velkou výhodu kvůli předávání a vyzvedávání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 10:42
@Nickjmeno píše:
Dřív nebo pouději do práce stejně budeš muset, tak proč ne :nevim:
Zvládaj to ostatní, proč bys neměla ty, navíc s prací ve škole - co se týká doby kdy jsi v zaměstnání, tak máš oproti ostatním velkou výhodu kvůli předávání a vyzvedávání…

To máš pravdu, ale bojím se, že bude malá plakat, jsme na sebe dost fixované. Školu mám kousek od domu, to je další výhoda. Ale bojím se jestli to zvládneme.

• Citovat
  • Nahlásit
5591
26.8.21 10:42

Narychlo to sice je, ale mně by spíš vadilo, že za poloviční učitelský úvazek asi bude docela almužna… pokud ti tohle nevadí, tak je to k malému dítěti ideální kombinace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4786
26.8.21 10:43

Tak běžně jde dítě do školky a matka do práce na plný úvazek, takže mi tvůj případ přijde naopak jako dost zjednodušená situace. Tři dny v týdnu, jen do oběda… co víc bys chtěla? Proč nebude dcera chodit do školky ty dny, kdy nebudeš v práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 10:44
@Lucy75 píše:
Narychlo to sice je, ale mně by spíš vadilo, že za to poloviční učitelský úvazek asi bude docela almužna… pokud ti tohle nevadí, tak je to k malému dítěti ideální kombinace.

Peníze neřeším. Potřebuji nabrat zkušenosti ve školství plus tedy práce ve školství se mi hodí časově k malé (prázdniny atd.). Ten částečný úvazek jsem chtěla cíleně. Časem asi nebude problém ho navýšit.

• Citovat
  • Nahlásit
10783
26.8.21 10:44

Vzala bych to, proč ne. Někdo se vrací hned na plný úvazek a dítě je ve školce celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 10:45
@Amalthea píše:
Tak běžně jde dítě do školky a matka do práce na plný úvazek, takže mi tvůj případ přijde naopak jako dost zjednodušená situace. Tři dny v týdnu, jen do oběda… co víc bys chtěla? Proč nebude dcera chodit do školky ty dny, kdy nebudeš v práci?

Myslela jsem, že nebude chodit, abysme byly spolu.

• Citovat
  • Nahlásit
2081
26.8.21 10:45
@Anonymní píše:
To máš pravdu, ale bojím se, že bude malá plakat, jsme na sebe dost fixované. Školu mám kousek od domu, to je další výhoda. Ale bojím se jestli to zvládneme.

To nezjistíš dokud ji do školky nedáš, jednou ji ale do školky poslat musíš a čim dřív si zvykne tim líp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 10:47
@Nickjmeno píše:
To nezjistíš dokud ji do školky nedáš, jednou ji ale do školky poslat musíš a čim dřív si zvykne tim líp

To jo, ale co budu dělat, když si nebude moct ve školce zvyknout? Odejít ve zkusebce?

• Citovat
  • Nahlásit
26.8.21 10:47
@Anonymní píše:
Peníze neřeším. Potřebuji nabrat zkušenosti ve školství plus tedy práce ve školství se mi hodí časově k malé (prázdniny atd.). Ten částečný úvazek jsem chtěla cíleně. Časem asi nebude problém ho navýšit.

Tak tady asi není moc co řešit a práci bych vzala. Malá si zvykne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2735
26.8.21 10:48

Holka šla do školky, já do práce, nějakou fixaci a slzičky jsem řešit nemohla. Trošku slziček bylo, co se dá dělat, ale zvládlo se to. Jdi do toho, s prací ve školství a zkráceným úvazkem máš velkou výhodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
26.8.21 10:50
@Anonymní píše:
Ahoj, najednou mi přistála na stole nabídka učit na zakaladce 3 dny v týdnu na zkrácený úvazek. Dcerka půjde teď od září poprvé do školky. Nastoupit bych měla už teď v pondělí. Přijde mi to hrozně rychlé. Vím, že se musím rozhodnout sama, ale prosím o zkušenosti nebo názory, jestli to jde zvládnout. Manžel má celkem náročnou práci, rozhodně nebude moct být s malou třeba první týden doma. Já bych malou vyzvedávala ze školky po O a díky kdy bych nepracovala by do školky nechodila.

Já si myslím, že k malému dítěti máš fajn pracovní nabídku, ale dávat dítě do školky jen na dni když budeš v práci je dle mě blbost.
Dítě teprve začne chodit do školky, bude si na ni zvykat, už to je těžké pro malé 3 leté dítě. A v okamžiku když si začne zvykat a příp. přestane plakat, tak ji maminka do školky nedá a začne vše nanovo.
Ještě horší když budeš mít pracovat např. v pondělí, ve středu a v pátek. Dítěti uděláš v hlavě guláš. jdu do školky, nejdu do školky, jdu
A nebo pracovat do středy a čtvrtek, pátek volno. Dítě si na to horko těžko zvykne,
A až nějaká kolegyně onemocní a budou potřebovat aby jsi zaskočila. Tak dítě nebude chápat, proč má jít do školky i ve čtvrtek a v pátek, když vždycky bylo normálně s maminkou doma
Já bych řekla, že školka a fixace na dítě je horší pro matku, než pro dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2081
26.8.21 10:51
@Anonymní píše:
To jo, ale co budu dělat, když si nebude moct ve školce zvyknout? Odejít ve zkusebce?

Většinou je v tomhle problém ze strany rodičů, ne dětí…
pokud už teď přemýšlíš, že si ji necháš doma dalších x let potom co ve školce párkrát zapláče, tak rovnou ani nenastupuj, protože je to u dětí dost častej jev, ale tý malý to rozhodně neprospěje spíš uškodí, nevim proč si myslíte, že školka je pro děti takový zlo a jestli před ní přemýšlíš takhle, tak ke víc než jistý, že si ten názor přebere a opravdu si tam nezvykne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.21 10:51
@Anonymní píše:

První dny budou náročnější, pokud je na tebe extra fixovaná. Každé dítě si musí zvyknout. Zkus se jako rodič oprostit od té myšlenky, že to bude dávat těžko, ještě tam ani nezačala chodit. Třeba tě překvapí a do školky se bude těšit. Nepřemýšlej zbytečně černě dopředu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat