vzalo mě jak se kamarádka chová k 7 měsíčnímu synovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Albinka
Povídálka 21 příspěvků 01.12.09 22:24
vzalo mě jak se kamarádka chová k 7 měsíčnímu synovi

Ahoj Holky,dneska sem byla u kamarádky a jsem z toho všeho zděšená,mám z ní pocit že jako matka stojí za vyliž …Má 7 měsíčního krásnýho zdravýho chlapečka,je to fakt hodný dítě ,ale ona si toho neváží,když pláče nevšímá si toho a řekne já k němu běžet nebudu jen at se učí samostatnosti (7 měsíční dítě)pomalu sním vůbec nechodí ven ,jde sním na balkon a je to,ale co mi příjde nejhorší dneska se mi "chlubila " jak dala včera malýmu gulášek s knedlíkem a jak si šušnal,že už mu dává jíst to co mají k obědu s manželem.Asi nechápete proč to sem píšu,ale mě to strašně vzalo,uplně jsem na ni změnila úhel pohledu,ani nevím jestli jí to vůbec mám říct že se mi to nelíbí jak s malým zachází,ostatně mě do toho nic není,ale přeci jenom je mi t líto,že je taková. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Werča
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 01.12.09 22:41

Albinka: nejde nereagovat.Taky se snažím v rámci možností starat o malýho co nejlépe od výchovy po stravu,všechno­.neříkám,že vše dělám nejlíp a tak jak bych si představovala ,ale snažím se.Možná tušíš,jak na mě okolí někdy kouká a pak tyhle maminky typu tvé kamarádky,jako že si hraju na matku století a vymýšlím kraviny a pod.....Mám pár známých co mají děti,gulášek ve 4 měsících-ještě se s tím všude chlubí,nucení dětí do sezení když ještě ani nepasou koníky a podobně.Opravdu mám vždy co dělat abych se udržela.Maximálně řeknu: je škoda, když jsou malý dva měsíce, že už nekojíš když můžeš a už jí dáváš umělý ale když ti to vyhovuje..ale jinak jsem zticha.věř,tohle se obrátí proti tobě,Ať si každý vychovává děti jak chce.I když to se mnou opravdu cvičí..možná pokud kamarádka snese upřímnost a vezme tvou radu k srdci ,tak to potom jo..někdo občas zase fakt neví,jsou maminy které neprosedí u počítače tolik času co já a nehledá informace o dětech.ale nikomu ani to nepomůže.když kamarádka otěhotněla,dávala jsem jí ,,kázání" o kouření v těhu,co to všechno způsobuje.Nakonec byla několik měsíců na rizikovém v nemocnici,náhodou jsem tam jela s malým,když byl nemocnej a jí jsem viděla s tím pupkem před nemocnicí jak tam hulí.nevěděla jsem jestli se mi chce brečet,nebo jestli se vztekem rozskočím.nakonec mi to bylo hrozně líto,že je taková…ale neuděláš nic,každého volba..

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47201 příspěvků 01.12.09 23:22

Myslím že lepší je nereagovat ,ale já jsem bohužel povaha že než to v sobě dusit tak to radši řeknu a nebo se přestanu z dotyčnou stýkat :oops: .

Mám jednu kamarádku která cpe dítě svíčkovou,gulá­šem,hranolkama od 4 měsícu.Dokonce se jí dítě jednou tak dusilo že musela přijet záchranka.Ona jsi myslí jak má šikovné dítě že to dokáže vše sníst,ale já mám o tom teda jiné mínění.Byla jsem ticho dokud jsem nebyla svědkem toho jak jsi 2ročák sám zalévá čaj vařící vodou z rychlovarné konvice,to jsem letěla jako šílená že malej jsi vzal konvici a zalejvá jsi čaj(přisunul jsi židly k lince a na ní stál s tou konvicí 8-o )a ona klidně povídá že je šikovnej a samostatnej 8-o 8-o :-o .V tu chvíly jsem jí řekla že se akorát tak jednou opaří,ale víc jsem ani neměla slov.
Má ještě staršího 6letého chlapečka a nechává je doma samotné,proto že ten starší se o to mladší od 1 roku postará.
V poslední době jsem ale na její výchovu nějak změnila názor i když se mi to nelíbí a nikdy bych tohle nedělala,zjistila jsem že pro ní je to vlastně tohle vše normální,proto že stejnej režim měla doma(maminka se o ně moc nestarala a ona se taky od mala starala o mladšího bráchu).
Nakonec jsem na její výchovu žačla koukat jinak a musim uznat že její kluci jsou opravdu o hodně samostatnější a nějak i vyzrálejší než ten muj mazánek.
Asi tedy doporučuji radši nekomentovat,pop­řípadě se kontaktu s ní vyhnout ,tedy pokud ti na kamarádství záleží,tak se scházet bez dětí.
Ona se na mojí výchovu že žijem většinou zdravě,dítě mám věčně na krku,doma ho nenechávám atd.. taky asi dívá tak že jsem hysterka a malej je rozmazlenec :lol:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 02.12.09 00:33

Hele to jsi mi pripomela kamaradku. :lol: .Tak kdyz mela prvni dite v 18letech takze pred 6rokami tak ji dala michana vajcka a jak si pry pochutnavala ale nebyli to jen to vajcka.Druha ho cpala v 5mesicich meovym piskotem od kinder.Ale je to par let zpatky.
Ja nerikam ze jsem dokanala ale vse ma sve miry.
Takze ti nezbyva nez ze to budes ignorovat nebo se sni nebavit.Ale rozhodne bych ji do toho nemluvila jo to jen a jeji vec.A muze to byt treba jen pretvarka.
Jinak Albinko:tva veta a prosim te neuraz se ale Maximálně řeknu: je škoda, když jsou malý dva měsíce, že už nekojíš když můžeš a už jí dáváš umělý ale když ti to vyhovuje…Me vzdycky dokaze pozvednout ze zidle a toto si myslim je vec kazde maminky jestli koji nebo ne.I kdyz reknes ze je to tvoje vec kdyz ti to vyhovuje tak uz v tom vidim to ze ty jsi vlastne uzasna maminka ktera dokaze kojit a my ostatni co nekojime jsme strasny matky i kdyz jsi tam rekla je to tvoje vec tak ja vtom vidim neco jineho bohuzel.A opravdu na tyto vety zacinam byt alergicka.Ja nekojim od 3,5mesice male proste nestacilo ale nekdo nechape ne kazdej muze kojit jak je mu libo.Ale toto patri jinam. tak se omlouvam.ALe torchu me to nadzvedlo. :oops:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 02.12.09 01:06

Tyjo, celkem drsné…

Já většinou na takové věci radši neříkám nic, stejně by to nemělo smysl, ale zas nikoho tak šíleného neznám :lol: Možná bych se zeptala nějak v duchu „a myslíš, že už to může? není to pro něho ještě moc slané / kořeněné / tučné / těžké?“ Nebo říkám „to já ještě nedávám / nedělám, podle mě to zatěžuje ledviny / není zdravé na páteř… (doplňte si)“, případně doplním zdroj, ze kterého to moudro mám :lol: S výkřikem „ježišikriste, to snad nemyslíš vážně!“ asi málokdo u někoho pochodí… :lol:

I když ony tyhle maminky mají odzbrojující argument - nám to dávali taky a žijem :lol: :lol: :lol: Na to se dá málokdy něco říct :lol: :lol: :lol:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 02.12.09 01:52

Přestat se stýkat, myšlenky a lítost vytěsnit a chovat se ke svým dětem podle svých představ.

Anguo - dá (ale lepší se s některými nebavit). Mi nestačí, aby mé děti pouze „žily“. To je teda sakra málo :roll: .
Ovšem za mě - nesnáším, když mi lidi kecají do mých věcí, takže to sama nedělám a diskuse na téma kdo co přežil mě potkají jen v případě, že chce někdo vehementně radit mně :lol: .

Werča
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 02.12.09 06:13

kattkka: ohledně toho kojení.Pokud někoho neznám a nevím proč nekojí ,neřeknu ani slovo,ale když vím,že kamarádka kojit mohla,jen pro ní bylo nepohodlné kojit tak často,nedá mi to nereagovat a není to o tom,že já jsem úžasná matka když jsem kojila rok a půl,ale je to o tom,když může ,proč tomu děťáťku nedat to nejlepší (to chce snad každá matka),protože právě jiné třeba nemůžou a co by za to dali…Něco jiného je,když někdo o mlíko přijde.To se nedá nic dělat.A pokud někdo mlíko má,ale nestačí to miminku tak proč nekojit opravdu aspoň na žízeň nebo aby ten přísun toho mateřského mléka byl…trochu jsem odbočila od tématu,ale nerada bych ,aby to vypadalo,že nekojící matky pro mě=špatné matky :wink:

kitty25
Neúnavná pisatelka 16073 příspěvků 02.12.09 06:29

já jsem teda horší povaha a kamarádce bych řekla, že je blázen. ale taky vím, že se to proti mě může obrátit. na některé věci je lepší nereagovat.

ke kojení - já jsem někdy asi taky divná, protože mi přijde že spousta kamarádek a známých jsou pohodlné a ke kojení přikrmují, tzn. skončí u příkrmu, protože jsou líné pro kojení něco udělat. mě to prostě přijde lepší vyzkoušet i nemožné, neb je to levnější, zdravější a pohodlnější.

ke stravě - já myslím, že na místě je zdravý rozum. nejsem zase pro striktně zdravou výživu, tak nějak střed. do roka jsem se držela všeho co by dítě jíst nemělo, od roka to občas porušujeme, i když spíš až teď ke konci, co je Robikovi kolem dvou let. myslím, že když udělám kaši s normálním mlíkem, nic se nestane. když dostane jednou za čas hranolky tak taky ne. nesmí to ovšem být pravidlo.

Novire
Neúnavná pisatelka 19851 příspěvků 02.12.09 07:04

Znám to taky, ale ne tak s malým mičem… Sousedi říkali synovi ve dvou letech při bouřce (docela velká buřina, hromy, blesky…), že jsou to bubáci a jdou si pro něho 8-o To teda taky nechápu…
Neříkám nic, nekomentuju, je to jejich věc - ale Dominika je mi taky líto. Pak ovšem nevím, jak reagovat, když jsme společně venku - někdo řeže na cirkulárce dřevo, sousedka začne zas o bubákovi, náš Tobík na ni kouká, oči navrch hlavy…

Příspěvek upraven 02.12.09 v 11:56

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 02.12.09 07:57

Hmm, tak to je drsny. Ja jsem na tyhle veci vazne hrozna, aby bylo vsechno tak, jak jsem presvedcena, ze je to spravne, nebo aspon „tak nejak“. Ale mam kolem sebe vsechny kamaradky, ktere veci ohledne vychovy… citi stejne jako ja, tak nemusim resit nic takoveho a muzeme vsechno otevrene probrat. Kdybych u nekoho videla neco takoveho, tak bych se s nim asi prestala stykat, asi bych neumela nikomu svoje nazory nutit, ale u nekoho blizkeho vlastne nevim. Stalo se mi to jen jedinkrat, ze holka z porodnice pri oslave prvnich narozenin nasich deti predvadela, jak dite „krasne chodi“ za rucicky, samozrejme dite samo se k tomu nemelo ani nahodou, no comment. Pak jeste pridala nake historky ke stravovani a ja uz jsem holt zadne dalsi setkani neiniciovala.

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 02.12.09 07:59

kamarádka tak pokud by to byla opravdu moje KAMARÁDKA, tak bych jí řekla, jestli je normální a co blbne. úplně s klidem. mám spoustu kamarádek, který mají děti a kterým bych si to mohla dovolit říct.
Jestli je to jenom ZNÁMÁ, tak holt ať si dítě vychovává jak uzná za vhodný. Nicméně bych se alepsoň nad jejími metodami nahlas podivila.
Nechápu, co bych to v sobě měla dusit.

kojení Katko mě ta věta „je škoda, když jsou malý dva měsíce, že už nekojíš když můžeš a už jí dáváš umělý ale když ti to vyhovuje…“ nepřišla jako žádný útok na maminky, který NEMOHOU kojit, ale NECHTĚJÍ kojit. takže tě to nemusí nadzvedávat ze židle. stačí si to jen pořádně přečíst.

mj. já dokrmuju už měsíc a 3 týdny před tím jsem se snažila všemožnými způsoby, aby malému mlíko stačilo - přikládala jsem ho po 2h, potom jsem si 3dny odsávala po 1h i v noci! a dopadlo to akorát tak, že jsem ryla hubou v zemi a malýho málem únavou neunesla.
takže teď kojím a po kojení ještě rychle dělám bebu, naliju jí do supláku a dávám mu to hadičkou přes bradavky, aby si nezvyknul na lahvičku a kojila jsem aspoň částečně ještě přes zimu a přes očkování.
s kojením bojujeme od začátku, protože malej se narodil o 7týdnů dřív.
a upřímně, už jsem to chtěla asi tak 4× vzdát, po megahysterických řevech a odtahování malýho.. ale vždycky jsem zabojovala.
kojím už 6 měsíců a rozhodně si myslím, že jsem pro to opravdu udělala všechno. v podstatě všechny holky u nás na diskuzi mi píšou, že by to už dávno vzdaly.
takže je to opravdu každého věc, jak chce zabojovat.
pokud si řekneš - malý to nestačí - no nestačí, tak se pro to musí něco udělat. ale první volbou určitě není dát umělý mlíko.
to zase točí mě.

a ta kamarádka, co osamostatňuje děti a nechá je ve 2 letech zalívat vroucí vodou čaj - je podle mě normální kráva, která nezná mantinely.
bych byla zvědavá, jestli by se obtěžovala za tím chlapečkem dojíždět každý den na popáleniny, kdyby si nedejbože na sebe tu vodu zvrhnul.
to se může stát i dospělýmu, natož dítěti.
samostatnost je hezká věc, ale ocaďpocaď! :evil:

nám to dávali taky a žijem jo žijem, ale kdo z nás nemá nějakou alegii třeba nebo problémy s trávením… :roll:

nekomentování výchovných metod pokud se mi to zdá fakt drsný (viz. to strašení, že si při bouřce jdou pro něj bubáci a on strašně pláče) tak nevidím důvod, proč dělat, že to nevidím neslyším. To je to - dělat, že se nás to netýká. Jasně že netýká, týká se to jen toho malýho chudáka, který má kretény rodiče.
to mě dokáže fakt nasrat.

fuj já musím pryč, z toho, jak je tady skoro všem všechno ukradený je mi špatně :evil:

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 02.12.09 08:21

Obrazku: vy už máte skoro půl roku,to to uteklo,moc gratuluju: A s tím kojením si fakt bojovnice,to smekám,já už bych to na mém místě určitě vzdala,páč neumím dlouho rýt držkou o zem :lol: Jsi dobrá :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.09 08:48

Já mám známou,má 3 děti - 6 leté,čtyřleté a roční -jako naše Emička.

Známá bydlí na vesnici,chovají krávu,prasata,do­bytek.Už 1 měsíce děti pijí mléko nadojené přímo od krávy,zchlaze­né.Jedno dítě to neslo statečně,další dvě měly jako miminka průjmy,vyrážky,zvra­cely.Ten nejmladší má podobné problémy dodnes.Ona nechápe z čeho…První dítě měla v 16,nejde jí to rozmluvit.

Každé dítě kojila průměrně 14dní,pak chviličku sunar…Ve necelých třech měsících začala přikrmovat,chví­ličku zeleninu,maso,kolem 4 měsíců už gusášek,tlačen­ku,chleba se sádlem,škvarky,čo­koládu,tatran­ky..Prostě všechny pro děti „zdravé“ mňamky.

Vidíme se málo,bydlíme ve městě.Ale v létě jsme spolu byly venku,moje Emička měla za sebou sotva první zeleninu a její chlapeček zmoulal škvarky..

Ve třech měsících dítěti obula boty,posadila do kočárku,v půlroce do chodítka

Co se týče péče o děti,nemůžu říct,že by byla nějaká necitlivá,o děti se stará,vaří,pe­re,žehlí.Je na ně docela přísná,ale v rámci normy.

No,první dítě měla v 16,vyšla ZŠ v sedmé třídě.U nich v rodině mají takové „vysoké“ vzdělání všichni.Takto se starali o děti už její rodiče a jejich rodiče…

Nezlobte se,že píšu anonymně.Počítač doma mají.Jestli chodí na Emimino,nevím..

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18291 příspěvků 02.12.09 09:09

Tak já když vidím svou skoro sousedku, tak tohle mi přijde všechno jako maličkost.

Dívka 25 let, 4 potraty, v těhotenství (a pravděpodobně i nadále) na pervitinu, těsně před porodem v nonstopu na panáčka na uklidnění…Malé je teď cca 7 měsíců, je velká asi jako 2 měsíční miminko ale jinak vypadá teda zdravě. „Maminka“ sice kojí, ale v mezidobí obíhá diskotéky (akce vodka za 10,–-) a strašně jí naštve, když jí její matka volá, že malá má hlad ať okamžitě přijde nakojit…pak si teda dovolí ještě této vynikající „mamince“ nadávat, že malou otráví. No když jsem śe jí ptala, jestli se jí to zdá normální, odpověděla - no co, děcko bude jako já, když to přežije…

Teď když zjistila, že jsem těhotná, povídá - jéé to malá bude mít kamaráda :think: No takže teď na 100% vím, že až se moje dítě bude schopno kamarádit, budu jezdit hooodně daleko od naší ulice…

Ono to sem asi moc nepatří, mě to jen děsí - chudák malá. Jestli tohle přežije, tak má zaručenou „úžasnou“ budoucnost a nikdo nenaděláme nic.

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 02.12.09 09:12

obrazku neni mi to ukradeny, ale nemyslim si, ze mam pravo nekomu do neceho mluvit, oni maji svoji pravdu a ja taky a nazory na zaklade zkusenosti taky casto menim. Ja nemam zadne dukazy na to, ze jak to delam ja, je spravne, to muzu dokazat jedine dobrym prikladem. Jak ja muzu argumentovat matce tri deti, ze neco dela spatne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >