Batole se pořád budí

Anonymní
7.4.20 08:08

Vzbouzení u batolete po milióntý

Potřebuju si ulevit. Naše botele má skoro rok. Jako vetšina dětí se v noc vzbouzí. Vím, že je to normální a běžné, ale někdy už prostě nemůžu. Včera šla spát před osmou, než pořádně zabrala bylo půl devátý. Ve dne spala tak 1 hodku, víc ne, tak jsem si řikala, jak v noci bude pěkně spát, a ono hov… Ve dvě se probudila s brekem a snad hodinu a půl mi trvalo než zase usnula. Zkoušela jsem zase všechno možný. Nosit, houpat, dát napít, dát mlíko, atd… No prostě jsem se zase nevyspala. Už je to rok. Rok, co jsem se pořádně nevyspala a cítím se jako troska. Párkrát vydržela spát 6 hodin v kuse a to bylo skvělý, ale to je světlá vyjímka. Matka příroda je tak chytrá, ve všem, ale proč tohle zařídila takhle? Proč nenechá se matky pořádně vyspat? Jak se pak mají pořádně o ty děti starat, když jsou jak trosky, roky nevyspalý, vyšťavený… Nenapadá někoho nějakej rozumnej důvod? Navíc začínám mít strach, co mu všechno takhle nespavost způsobí - zapomínavost, špatný viděný, nervozita… atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

27
7.4.20 08:14
@Anonymní píše:
Potřebuju si ulevit. Naše botele má skoro rok. Jako vetšina dětí se v noc vzbouzí. Vím, že je to normální a běžné, ale někdy už prostě nemůžu. Včera šla spát před osmou, než pořádně zabrala bylo půl devátý. Ve dne spala tak 1 hodku, víc ne, tak jsem si řikala, jak v noci bude pěkně spát, a ono hov… Ve dvě se probudila s brekem a snad hodinu a půl mi trvalo než zase usnula. Zkoušela jsem zase všechno možný. Nosit, houpat, dát napít, dát mlíko, atd… No prostě jsem se zase nevyspala. Už je to rok. Rok, co jsem se pořádně nevyspala a cítím se jako troska. Párkrát vydržela spát 6 hodin v kuse a to bylo skvělý, ale to je světlá vyjímka. Matka příroda je tak chytrá, ve všem, ale proč tohle zařídila takhle? Proč nenechá se matky pořádně vyspat? Jak se pak mají pořádně o ty děti starat, když jsou jak trosky, roky nevyspalý, vyšťavený… Nenapadá někoho nějakej rozumnej důvod? Navíc začínám mít strach, co mu všechno takhle nespavost způsobí - zapomínavost, špatný viděný, nervozita… atd.

Dej mu rohypnol :) to pomůže. Dělám to také a spi 16 h denne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14925
7.4.20 08:15

V klidu, mladsi nespi celou noc ani omylem. Za uspech povazuju, kdyz vstane jen dvakrat. Starsi porad parkrat v tydnu v noci vstava. Posledni dobou je nej zabava ve tri rano behat po byte a pistet :nevim: takze jsem se nevyspala de facto pres osm let, kdyz beru i konec těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12523
7.4.20 08:18

Naprosto chápu a rozumím, moje mladší dítě taky nespalo a já z toho byla úplně, ale úplně vyřízená, někdy se mi i stalo, že jsem se prostě rozbrečela, když mi došlo, jak dlouho se ještě nevyspím :D :D :D
Můžu dávat rady teď, ale tehdy jsem si taky neuměla poradit a zkoušela jsem všechno! :zed:
Takže vlastně neporadím - ale soucítím. Bude líp… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
7.4.20 08:24

Syn se mi probouzel co 45 min, takže mi to přijde úplně normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3196
7.4.20 08:27

Neboj, ještě tak rok a zvyknes si. Pak si poridis druhý a bude to ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
7.4.20 08:32

Zkus Estevilovu metodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 08:33

@JancaS84 My právě o druhým dítěti přemýšlíme. Jenže upřímně, představa, že se ještě třeba další tři roky nevyspím mě od toho vážně odrazuje. Fakt nevim, jestli bych to takhle dlouhodobě zdravotně dala. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1534
7.4.20 08:35

Dcera má dvacet měsíců a od narození pořádně nespí. Chodí spát v osm a považovala bych to za hodně velký úspěch, kdyby se vzbudila až ve dvě ráno, to máš ještě hodně dobrý, u nás je budíček za hodinu co usne, někdy je pak vzhůru třeba další hodinu nebo někdy stačí dát dudák a pohladit. Mám k tomu syna osm a půl měsíce, ten se taky budí, ne tak často. Dcera se fakt budí každou hodinu, někdy stačí dát dudák, někdy je vzhůru hodinu až hodinu a půl. Spím s oběma dětmi v pokojíčku, takže jestli tě to potěší, jsou matky, které jsou na tom o dost hůř :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8063
7.4.20 08:42

Nepotěším tě, synovi jsou dva a půl a budí se neustále. Už třeba jen 3× za noc a pláčem a hned usne, když jsem u něj, ale stejně je člověk vzhůru. Od narození nevstává déle, než v půl sedmé a přes den nespí od 18 měsíců. Mám k tomu ještě devítiměsíční dceru, která se momentálně budí 1× za noc, do 8.měsíce spala celou noc. Moje rada? Zvykni si. Jakmile s tím budeš smířená a přestaneš hledat kličky, které stejně nefungují, bude ti líp. A nemysli si, mám dny, kdy bych ho tam nejraději nechala řvát. Zapoj občas taky tatínka, ať k němu vstane. Rodiče jste oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
7.4.20 08:42

Nejsi v tom sama. 2leta usina ve 21-22, rocni vstava v 6. Takze mam 8hodin na spánek, kdy se ale na stridacku deti budi. Ta 2 leta uz tolik ne, treba jen 2× do tydne. Ale ten rocni se budi 6× za tyden. Někdy ho hodim mezi nas a hned spi, ale nekdy si treba hodinu hrajeme :lol: no, nekdy mi ty smraďata pěkně pijou krev :lol:
Napsala bych, ze bude lip, a vlastne bude, ale mozna za hodne dlouho :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 08:43

@martina bl Mrknu na to co to je a případně vyzkouším.

• Nahlásit
  • Citovat
54
7.4.20 08:46
@Anonymní píše:
@JancaS84 My právě o druhým dítěti přemýšlíme. Jenže upřímně, představa, že se ještě třeba další tři roky nevyspím mě od toho vážně odrazuje. Fakt nevim, jestli bych to takhle dlouhodobě zdravotně dala. :,(

Každé dítě je jiné. To, že se první budí 10× za noc neznamená, že to tak bude mít i to druhé. U nás první se budilo první půl rok tak 3× za noc, potom tak do 4 let klidně i 8×. Jak kdy, někdy míň, někdy víc. Vždy záleželo, co jsme ten den dělali. Čím víc zážitků přes den, tím hůř. Doktorka tomu říkala noční běsy. S věkem to pomalu odeznělo. Druhé dítě spalo už v porodnici celou noc a určitě jsem ho nebudila, jak mi sestry doporučovaly. Ani mě nenapadlo ho učit v noci vstávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8063
7.4.20 08:47
@Anonymní píše:
@martina bl Mrknu na to co to je a případně vyzkouším.
Řízená metoda vyřvání dítěte. Jen tě bude stát hromadu nervů.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
7.4.20 08:50

Náš syn začal lépe spát až ve třech letech. A to jen proto, že jsme přišoupli jeho postel k naší a stejně se v noci odkulí ke mě a spíme v jedné posteli. Teď mu bude 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama