Vzdal se někdo obývacího pokoje ve prospěch dětí?

14056
28.10.20 11:40

Vzdal se někdo obývacího pokoje ve prospěch dětí?

Zdravím,
jsme tři. Já a dvojčata (kluk a holka) v 9. třídě. Bydlíme ve starším RD 3 + 1. Děti mají společný jeden pokoj (12 m2), já mám svou ložnici (13 m2), dále máme obývací pokoj (20 m2) a kuchyň.

Potřebuji děti vystěhovat z jejich pokoje, protože je pro ně nevyhovující. Pokoj opakovaně plesniví, je v něm málo světla a ani v něm není moc jak udělat každému soukromí. Vysoušeč už tam není kam dát.

Hledám tipy na to, jak to vyřešit.

• Oba můžu přestěhovat společně do mé ložnice nebo do obývacího pokoje. Oba pokoje jsou čisté, světlé vzdušné, pokud ten menší nezhltím nábytkem. To by děti byly spolu a zůstal by prostor pro obývací pokoj.
  • Jeden by šel do mé ložnice, druhý do obývacího pokoje, v každém z pokojů by nějak odděleně musely zůstat moje věci (v jednom skříně s oblečením a ve druhém velký PC stůl, dělám doma na vedlejšák účto) a já bych šla zpátky do jejich pokoje (vyměnili jsme je po rekonstrukci před čtyřmi roky).

Takže moje otázka zní, obětoval někdo dětem místnost, která původně měla jiný účel? Jen pro doplnění, obývací pokoj obývám vlastně jen já, děti jsou zalezlé ve svém, já v obýváku dělám účetnictví, žehlím a dívám se sama na TV. Pokud se s kýmkoliv scházíme, vždycky je to v kuchyni. Obývák prakticky nepotřebuju, ale mám ho, protože je to normální a jsem na něj zvyklá.

Děkuji za tipy a rady. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12520
28.10.20 11:49

A v pripade, ze bys sla do jejich pokoje, mwla bys tam moznost delat vse, co delas v obyvaku? Stejne se tam ta plisen musi vyresit, at tam bude kdokoli z vas.

Aktualne bych dala detem loznici a sama zustala v obyvaku a resila jejich pokoj s plisni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
28.10.20 11:51

Deti bych rozdelila do stavajiciho pokoje (kterej bych zbavila vlhkosti) a loznice a pro sebe bych si nechala obyvak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12520
28.10.20 11:51

A dodavam, jo, ve 2+1 jsme s detmi obyvak proste nemeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29405
28.10.20 12:01

Myslím, že je na čase, aby už oba měli svoje soukromí. Přeci jen kluk a holka… Nevím, co hodláš dělat do budoucna s tím plesnivým pokojem, já bych se obýváku vzdala, udělala každému svůj samostatný pokoj, třeba i přepažením obýváku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28311
28.10.20 12:02

@Černá vdova
Při tomhle nastaveni asi ano. Děti budou chtít soukromí, zvlášť opačné pohlaví. Ale kdyby tam přišel potencionální partner :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9923
28.10.20 12:13

Bydlíme ve 2+1, děti mají pokoj v bývalé ložnici a my máme postele v obýváku. Obývák je velký, postele jsou oddělené takovou tou velkou žaluzií nebo jak se to jmenuje, takže když někdo přijde na návštěvu, táhneme ji a nekouká nám tam. Nešlo by to tak i u vás?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14056
28.10.20 12:19
@berry4 píše:
Myslím, že je na čase, aby už oba měli svoje soukromí. Přeci jen kluk a holka… Nevím, co hodláš dělat do budoucna s tím plesnivým pokojem, já bych se obýváku vzdala, udělala každému svůj samostatný pokoj, třeba i přepažením obýváku :think:

Pokoj je podříznutý v roce 2013. Od té doby neplesnivěl. Problém vznikl asi před čtyřmi roky, kdy jsem všude dala plastová okna. Plesniví to poslední dva roky. Určitě je problém s větráním, protože od jara do podzimu to je v pohodě. Ale teď to zase vylezlo.
Dneska to tam vystříkám a děti půjdou spát ke mně, než to tam vyčichne. Koupím ten vysoušeč, po výplatě. A musím vymyslet, jak to teda udělat.

Můžu tam mít ložnici. Měla jsem jí tam až do té rekonstrukce, to jsem pokoje prohodila z důvodu, že tam je lepší dispozice než byl ten jejich. Je tam ale míň světla, což mě nevadilo, ale pro děti to začalo vadit. Dcera se chystá na výtvarné talentovky a má tam světla prostě málo.

Přepažila bys jim obývák s tím, že bys přes něj musela chodit do své ložnice? Jde se jen přes roh, ne přes celou místnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1498
28.10.20 12:23

...

Dej obývák jednomu děcku, svou ložnici druhému děcku a sama si zalez do toho kamrlíku. Nech si tam dotáhnout televizi a vegeť si tam. Děti porostou, budou rádi, ža má každý svý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
28.10.20 12:25

Buď bych vyřadila plíseň děti rozdělila do pokoje a ložnice, ty v obýváku. Tu plíseň musíš řešit tak jako tak, nemůžeš si přece nechat zplesnivet pokoj. A nebo můžeš obě děti dát do obýváku a prepazit ho na dvě části, ať má každý svoje soukromí. Buď jen nábytkem nebo udělat příčku. Záleží, jestli tam jsou 2 okna. Ty bys pak mohla být v ložnici a plesnivy pokoj řešit prázdný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14056
28.10.20 12:27
@Eliška píše:
A v pripade, ze bys sla do jejich pokoje, mwla bys tam moznost delat vse, co delas v obyvaku? Stejne se tam ta plisen musi vyresit, at tam bude kdokoli z vas.Aktualne bych dala detem loznici a sama zustala v obyvaku a resila jejich pokoj s plisni.

No, asi se mi tam nevejde masérské lehátko. Ale přestěhovat si část obýváku můžu. A zbytek (knihovny) můžu nechat ve stávajícím, zatím to nemám měřené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12520
28.10.20 12:27
@Černá vdova píše:
Pokoj je podříznutý v roce 2013. Od té doby neplesnivěl. Problém vznikl asi před čtyřmi roky, kdy jsem všude dala plastová okna. Plesniví to poslední dva roky. Určitě je problém s větráním, protože od jara do podzimu to je v pohodě. Ale teď to zase vylezlo.
Dneska to tam vystříkám a děti půjdou spát ke mně, než to tam vyčichne. Koupím ten vysoušeč, po výplatě. A musím vymyslet, jak to teda udělat.

Můžu tam mít ložnici. Měla jsem jí tam až do té rekonstrukce, to jsem pokoje prohodila z důvodu, že tam je lepší dispozice než byl ten jejich. Je tam ale míň světla, což mě nevadilo, ale pro děti to začalo vadit. Dcera se chystá na výtvarné talentovky a má tam světla prostě málo.

Přepažila bys jim obývák s tím, že bys přes něj musela chodit do své ložnice? Jde se jen přes roh, ne přes celou místnost.

nesel by ten roh, pres ktery se v obyvak jde, oddelit prickou nebo aspon paravanem, nabytkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14056
28.10.20 12:28
@Russet píše:
@Černá vdova
Při tomhle nastaveni asi ano. Děti budou chtít soukromí, zvlášť opačné pohlaví. Ale kdyby tam přišel potencionální partner :oops:

Tohle mi taky problesklo hlavou, ale zatím se nikdo nechystá nastěhovat. Navíc ložnici si ponechám, jen zatím nevím kde. Budu ale měnit postel velkou za menší. Velkou sama fakt nepotřebuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12520
28.10.20 12:29
@chaela píše:
Buď bych vyřadila plíseň děti rozdělila do pokoje a ložnice, ty v obýváku. Tu plíseň musíš řešit tak jako tak, nemůžeš si přece nechat zplesnivet pokoj. A nebo můžeš obě děti dát do obýváku a prepazit ho na dvě části, ať má každý svoje soukromí. Buď jen nábytkem nebo udělat příčku. Záleží, jestli tam jsou 2 okna. Ty bys pak mohla být v ložnici a plesnivy pokoj řešit prázdný.

presne tak, resit plesnivy pokoj prazdny. Neni vhodne pro nikoho, ani pro tebe!, byt v pokoji s plisni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50945
28.10.20 12:30

Jednomu diteti bych nechala pokoj, druhemu bych prenechala svoji loznici. At maji kazdy svuj pokoj. Budou je mit stejne velike. A ja bych si udelala zazemi v obyvaku.
Pokud by sel prepazit obyvak, aby vzniknul samostatny pokoj a druha cast se pridala ke kuchyni, aby vznikla obyvako-kuchyn.
Tak bych, jeste tohle zvazila. Jde vse. Zalezi, jake mas financni moznosti. Proste bych zvazila, jestli by 3+1 neslo predelat na 4+kk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama