Vzdát pokusy o rozkojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cookie22
Kecalka 150 příspěvků 1 inzerát 26.08.19 07:04
vzdat pokusy o rozkojeni?

Ahoj holky, uz jsem docela zoufala a porad nevim, kdy je ten spravny cas to vzdat a prejit plne na lahvicku.
malemu je jeden mesic, prvni tri tydny jsme kvuli infekci byli v nemocnici. mliko jsem moc nemela, nechtel se ani prisavat, takze mu vrzli lahvicku s umelym a bylo to. nastesti se za pomoci laktacni zacal prisavat, i kdyz nic nepil. po navratu domu jsem to chtela rozjet, takze zase laktacni, tulime se hodne polonazi v posteli, brala jsem byliny, homeo, piju caje, meltu, caro. trochu se to zlepsilo, ze nemusim davat pokazde plnou davku prikrmu, ale ze by toho ode me vypil nejak hodne, to se taky rict neda. odsavam kazdy den, ale jen tak 2×. tohle vse za situace, ze pokud nespi, je na me prisaty, tzn nekdy i dve hodiny. uz takhle jedeme druhy tyden, prijde mi ze delam naprosto vsechno, ale vysledky zadny a navic neudelam vubec nic, protoze vetsinu casu jsem proste v posteli a kojim a kojim, pak nakonec stejne sahnu po prikrmu a jen cumim jak hladove a rychle to taha. prikrmy samozrejme s hadickou u prsu…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lucynka25
Extra třída :D 10298 příspěvků 26.08.19 07:08

@Cookie22 to je mi lito. Jeste me napada, asi kojis dle potreby, ze? Nejdůležitější. je to v noci.
Ja mela s prvni dcerou taky problemy az po 3tydnech se vratila na porodni vahu a prikrm jsem tedy nedavala.Mela jsem zánět prsu, antibiotika, ale dost mi pomohla s prikladanim laktacni.
Kamaradka mela neco podobneho jako ty, vzdala to a pozdeji zjistili, ze melo miminko zkracenou uzdicku v pusince a ona vpacene bradavky, takze to spolu proste neslo dohromady a miminko se horko tezko prisavalo.
Každopádně kdyz to nevyjde, tak se netrap. Hlavni je spokojena mama, spokojene miminko :hug:

Verun83
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 07:09

No nekdo kojit proste nemuze 100%. Pokud by se ti mela laktace rozjet naplno, tak se tak uz stalo. 14 dni stimulace je dost dlouho. Zalezi jake mas priority. Ja bych cely dny nechtela stravit kojenim nebo odsavanim.

cecetka
Echt Kelišová 8748 příspěvků 26.08.19 07:11

@Cookie22 Netrap sebe ani dite. Zbytecny stres. Ja se taky nerozkojla, brzy dokrmovala a po sestinedeli to (kojeni jen na zizen) vzdala :?

Uživatel je onlinekve-tinka
Kelišová 5344 příspěvků 4 inzeráty 26.08.19 07:25

S čistým svědomím bych přešla na UM a užívala si mateřství. ;)

X_Cassiopea
Kecalka 164 příspěvků 26.08.19 07:26

Ahoj, trápila jsem se úplně stejně po obou porodech. U prvního 1,5 měsíce, u druhého u dvojčat 3 týdny. Když jsem začala cítit, že už si mimčo nemá co brát a odsávačka mi to potvrdila, vzdala jsem to po týdnu trápení a už jenom jak byla chvíle odsávala - co kdyby. Jak to bylo už jen pár kapek, vzdala jsem to. Také jsem pro to dělala všechno co mi kdo poradil a prostě někdo má a někdo nemá. Myslím, že jen a čase přestat když už dítě krmením z prsu spíš zdržuješ od příkrmu protože nic neteče. Byla jsem z toho nešťastná, ale doktorka mi pak řekla, že to nejdůležitější ze začátku, kde je nejvíc protilátek jsem jim dala a nemám se tím trápit. Tak jsem přešla na lahev a když jsem viděla jak spokojeně papají, krom pár slz ze začátku se mi vlastně ulevilo. Prostě jsem udělala co šlo. Držím palce

Klopotkova
Extra třída :D 13289 příspěvků 26.08.19 07:26
@Cookie22 píše:
Ahoj holky, uz jsem docela zoufala a porad nevim, kdy je ten spravny cas to vzdat a prejit plne na lahvicku.
malemu je jeden mesic, prvni tri tydny jsme kvuli infekci byli v nemocnici. mliko jsem moc nemela, nechtel se ani prisavat, takze mu vrzli lahvicku s umelym a bylo to. nastesti se za pomoci laktacni zacal prisavat, i kdyz nic nepil. po navratu domu jsem to chtela rozjet, takze zase laktacni, tulime se hodne polonazi v posteli, brala jsem byliny, homeo, piju caje, meltu, caro. trochu se to zlepsilo, ze nemusim davat pokazde plnou davku prikrmu, ale ze by toho ode me vypil nejak hodne, to se taky rict neda. odsavam kazdy den, ale jen tak 2×. tohle vse za situace, ze pokud nespi, je na me prisaty, tzn nekdy i dve hodiny. uz takhle jedeme druhy tyden, prijde mi ze delam naprosto vsechno, ale vysledky zadny a navic neudelam vubec nic, protoze vetsinu casu jsem proste v posteli a kojim a kojim, pak nakonec stejne sahnu po prikrmu a jen cumim jak hladove a rychle to taha. prikrmy samozrejme s hadickou u prsu…

Přejdi na láhev.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2334 příspěvků 26.08.19 07:28

@Cookie22 já bych se na to vyprdla, dávala UM a užívala si miminko

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 26.08.19 07:41

Přešla bych na UM a láhev.

solip
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 1 inzerát 26.08.19 07:47

@Cookie22 prijde prijde mi to dle popisu strasne „na silu“. Kasli na to, mimco na UM taky vyroste a nejdulezitejsi je, abyste byli oba stastni a spokojeni a ne se takhle trapit. Ja jsem se u prvniho syna s kojenim trapila ctyri mesice - kojila jsem, odsavala, prikrmovala, kojila, odsavala… Pred kazdym kojenim jsem temer plakala, ze uz zase " musim" kojit.. Kojeni jsem si neuzivala, bolelo me to, trvalo to kolem 45 minut… Cele dny jsem brecela. Placala jsem se v tom, nevedela jsem, jestli poslouchat laktacni a kojit na prani a jak dlouho mimino chce nebo dodrzovat aspon dve hodiny pauzu a nejdele po ctvrt hodine kojeni ukoncit, at si uplne neznicim bradavky, jak doporucoval pediatr…miminko plakalo porad… Ve dne, v noci, porad, jen po UM par hodin v klidu spal. Po tech 4 mesicich jsem to vzdala, presli jsme plne na UM, od te chvile syn spal, tolik neplakal, i ja prestala brecet a zacala jsem sk konecne uzivat mimino. U druheho jsem si rekla, ze bud mleko bude nebo ne, od prvniho dne jsem mela koupenou krabici Sunaru a svate div se, slo to temer samo, bez stresu, bez vazeni pred a po kojeni, najednou jsem kojila s usmevem. A je mi mnohem lepe, syn je take klidnejsi dite a ze se v 9 mesicich sam odstavil jsem ani neoplakala, ani neoslavovala, proste to prislo a ja to prijala. Tak hodne sily preju a vyprdni se na kojeni a uzivej si materstvi :kytka:

LilyJane
Kecalka 316 příspěvků 26.08.19 07:56

@Cookie22 Upřímně, to kdy bys to měla vzdát si můžeš říct tak akorát ty sama. Aby sis potom nevyčítala, že ses na to vykašlala kvůli někoho jiného - žes třeba mohla ještě něco zkusit.
Děláš pro to maximum, všechno možné i nemožné, zkoušej to dál dokud se ti samotné bude chtít a budeš v pohodě ty i dítě. Jakmile ty začneš jet na krev a dítě je neklidné protože je hladové, tak je to špatně. Strašná spousta matek jede až do naprostého zoufalství a až pak, až když už jsou úplně na dně - vytáhnou UM a všem se strašně uleví.
Takže pokud máš pocit, že už nemůžeš, žes zkusila všechno a přesto to zachraňuje hlavně dokrm. Tak dej láhev a budeš v klidu. Dokud to půjde tak můžeš odsávat a sem tam dát dítěti své mléko, a jakmile dojde i to, tak už být plně na UM. Nepokaž si ty první měsíce marným bojem o kojení.
Možná by ses nakonec po pár týdnech rozkojila a možná taky ne - dle toho, že takhle jedeš už druhý týden a pořád je to stejné.
Já na tvém místě bych bez výčitek dala UM.

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 26.08.19 07:59

Taky bych přešla na UM a lahev. Mně se malá vůbec nepřisála, v porodce mi všichni pomáhali ale ona to sabotovala :lol: Tak jsem odsávala a mlíka bylo šíleně málo, víc jak půlku sem musela dát UM tak jsem se na to po 3 týdnech vybodla a výčitky nemám, je to super :palec: Krásně vidím kolik vypije, hodně jí to zasytí a vydrží 3-4h, v noci dám flašku, do 2 minut vypito a jdeme zase spát… Ne že bych podporovala nekojení, ale když to nejde tak to nejde a já i dcera jsme spokojené :andel:

stinga
Echt Kelišová 9069 příspěvků 26.08.19 08:02

Já jsem se tak mordovala od 3 týdnů dítěte do 3 měsíců, trochu to teď nadsadím - když jsem navečer držela brečící dítě a brečela taky, stály jsme před oknem a chtěla jsem vyskočit, v tu chvíli přicházela má matka a podala mi krabici Hipp bio combiotik - vše se zklidnilo a měla jsem téměř šťastné dítě a já byla spokojená matka - když si vzpomenu na vrzání odsávačky, udělá se mi nevolno i dnes

flicek18
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 26.08.19 08:11

@Cookie22 a nejsi z toho všeho už vystresovana? Pokud jsi ve stresu a myslíš pořád na to aby jsi se rozkojila, tak to můžeš mít i z toho stresu. Řekni si že to buď nějak to bude, buď s nepodaří nebo ne a třeba to ještě pár dní zkus. Ale nedělala bych to na sílu. Pokud Tě to už trápí a „vadí“ Ti to, tak s ema to vyprdni. Ať už budeš kojit nebo dávat UM, ani jedno z nikoho nedělá lepší nebo horší matku. Už to jak se snažíš ukazuje, že děláš maximum :hug:
Kamarádka u prvního měla problémy a nakonec to vzdala pp asi 2 nebo 3 mesicich, teď má druhé a zatim kojení v pohodě. U prvního litovala, že poslechli okolí a vypadla se na to. Takže je potřeba se se svým rozhodnutím ztotožnit aby to nebylo jen „protože okolí říká“.
Držím palce :srdce:

jannina1
Závislačka 4898 příspěvků 26.08.19 08:15

Proc to takhle hrotis? Dej MM od sebe, pak flasku a je to. Vetsina deti zvladne oboje.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama