Vzdát to anebo ještě zkusit vydržet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 00:08
Vzdát to anebo ještě zkusit vydržet?

Potřebuju poradit - s některými kámoškami jsem to už řešila, ale jsou dva tábory - jeden říká bojuj, vydrž, druhý říká - udělej nějakáý klid zbraní a žij, vždyť je to vyčerpávající. Domluvte se, když se ptám jak, říkají - no nějak.

O co jde. Fakt blbý rozvod, ex si našel milenku, ale špatný to bylo už předtím, trochu se rozjel a na radinu dlabal. Ex se příšerně naštval, hlavně asi kvůli tomu, že jsem objevila jeho utajený majetek (nějaké peníze a nějaké pozemky, co tajně kupoval), takže je soud o majetek. Je to docela hnusné - oni zkouší falešné faktury, falešné výpovědi, prostě humus. Do toho mě deptají dalšími žalobami, že prý jsem se obohatila - tu jsem prý někde bydlela zadarmo a hned počítají nájem domu za 30 tisíc (jen nájem)!, tu jsem něco neplatila, nakonec jsem z domu stejně musela odejít,

Dostala jsem se na dno, z kterého se docela blbě hrabu, vpodstatě s dětmi začínám od nuly, musela jsem si půjčit na bydlení, zatímco on shrábnul všechno (zatím). No je to psychicky vyčerpávající, ale dohoda s nimi nejde - navrhovali, že on mi dá 400 tisíc a on si nechá zbytek (dům, pozemky, obě auta, chatu, firmu - no je toho docela dost, protože on je přesvědčený, že já jsou to jeho peníze, které si vydělal, zatímco já byla na MD nebo jsem byla zaměstnaná a dostávala menší plat, prostě je to jeho.

někdo říká bojuj, ale vůbec netuší, co musím snášet - blbé bydlení, furt v mínusu, vyhlídka že ještě 4 roky bude fakt bídně, druhá strana říká, chtělo by to nějaký klid zbraní, tak mu to nech a vezmi si jen něco a hlavně ať je klid. Jenže ono je problém to něco - za to si a dětem bydlení nepořídím. Navíc on uplácí jedno dítě a kluk se začíná rozhodovat, že půjde bydlet s tatínkem. A když se těch lidí ptám, co, tak mi říkají, no já nevím, tak se zkuste bez právníkůdomluvit - a marně říkám, že on si mě zablokoval v telefonu, v mailu, na Fb, utíká přede mnou a když ho doženu (jak stíhačka), tak je agresivní a málem mě jednou zabil. A já nejsem schopná ho honit po celé republice, protože chvíli bydlí v tom domě, pak je dva dny na chatě, pak je na cestách, pak bydlí u rodičů. A když ho dostihnu, tak zavře dveře a stejně se tam nedozvoním, nedoklepu, nic, policie nepomůže, nemá důvod.

Mám to vzdát anebo mám bojovat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineDustInTheWind
Kecalka 155 příspěvků 17.01.19 00:36

jestli jste neměli upravené SJM, polovina je tvoje

na boj máš přece právníka, nemusíš nahánět exe osobně

vyhraje ten, kdo vydrží déle, jak psal v jedné knížce Sapkowski „Byli tvrdí, stejně jako my, ale my jsme dokázali být tvrdí o trošinku déle.“

Ennny
Závislačka 2583 příspěvků 17.01.19 00:45

Bojuj!

Lenka_Hal
Kelišová 6962 příspěvků 17.01.19 02:54

No bojuj,jak jinak…

kristyn.g
Závislačka 3013 příspěvků 17.01.19 03:25

Vykašlala bych se na osobní nahánění… Nechala bych to právníkovi… Nějakému dobrému. Vymyslí si kraviny, s tím najmrm atd, určitě není první s tímhle u soudu, tak si myslím že mu to neprojde

Hofida
Kecalka 290 příspěvků 17.01.19 04:19

U soudu vyhrává silnější, nepočítej se spravedlností. Pokud nemáš dost sil na to, dotáhnout to do konce, tak to vzdej už teď a ušetříš si roky starostí.
Někdo tu psal, že mu to u soudu neprojde … pokud nebudeš tvrdá, tak fakt projde a nakonec ti vezme i ty děti (dneska v rámci boje o střídavou péči je to celkem snadný).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 04:23

Tady ti řeknou ať bojuješ, ale asi to nezažily. Ale já radim opak. Mám to z první ruky. Moji rodiče. Bojovali takto o majetek 10 let. Soudy a právníci si jen nahrabali kapsy a nic nerozhodli. Právníkům šlo cca 2 miliony za tu dobu, soudům několik set tisíc. Matku to pripravilo o zdraví. Otec ji dělal to, co ex tobě. Různé žaloby a td. Vyhraje ten kdo má peníze a moc a to ty nejsi. Soud se tahl tak dlouho, se šel až nekam na ministerstvo spravedlnosti, protože uplynula lhůta, kdy mělo být rozhodnuto. Stejně to nepomohlo. Po 10 letech se naši konečně domluvili, oba částečně ustoupili. Matka místo 20 milionů dostala 8 i když hodnota SJM byla 40 milionů. Otec jí nechtěl dát nic. Soudům to bylo jedno, hlavně že jim jde do kapsy. To samé právníci. Jestli je tvůj ex takovej ko*kot, má peníze na lepšího právníka atd, tak v našem státě to nevyhrajes, budeš jen platit. Bohužel. Poslední věc co bych zkusila je dohoda, ať ti nechá dům a máte s dětma kde bydlet. Držím palce a je mi tě opravdu líto.

arinecka
Kelišová 5612 příspěvků 17.01.19 04:39

Jsou to jeho poeníze které vydělal když ty jsi byla na MD?? 8o Uf, tohle může říct fakt jen hovado. Vydrž :kytka:

Obeli
Kecalka 178 příspěvků 17.01.19 05:21
@Anonymní píše:
Potřebuju poradit - s některými kámoškami jsem to už řešila, ale jsou dva tábory - jeden říká bojuj, vydrž, druhý říká - udělej nějakáý klid zbraní a žij, vždyť je to vyčerpávající. Domluvte se, když se ptám jak, říkají - no nějak.

O co jde. Fakt blbý rozvod, ex si našel milenku, ale špatný to bylo už předtím, trochu se rozjel a na radinu dlabal. Ex se příšerně naštval, hlavně asi kvůli tomu, že jsem objevila jeho utajený majetek (nějaké peníze a nějaké pozemky, co tajně kupoval), takže je soud o majetek. Je to docela hnusné - oni zkouší falešné faktury, falešné výpovědi, prostě humus. Do toho mě deptají dalšími žalobami, že prý jsem se obohatila - tu jsem prý někde bydlela zadarmo a hned počítají nájem domu za 30 tisíc (jen nájem)!, tu jsem něco neplatila, nakonec jsem z domu stejně musela odejít,

Dostala jsem se na dno, z kterého se docela blbě hrabu, vpodstatě s dětmi začínám od nuly, musela jsem si půjčit na bydlení, zatímco on shrábnul všechno (zatím). No je to psychicky vyčerpávající, ale dohoda s nimi nejde - navrhovali, že on mi dá 400 tisíc a on si nechá zbytek (dům, pozemky, obě auta, chatu, firmu - no je toho docela dost, protože on je přesvědčený, že já jsou to jeho peníze, které si vydělal, zatímco já byla na MD nebo jsem byla zaměstnaná a dostávala menší plat, prostě je to jeho.

někdo říká bojuj, ale vůbec netuší, co musím snášet - blbé bydlení, furt v mínusu, vyhlídka že ještě 4 roky bude fakt bídně, druhá strana říká, chtělo by to nějaký klid zbraní, tak mu to nech a vezmi si jen něco a hlavně ať je klid. Jenže ono je problém to něco - za to si a dětem bydlení nepořídím. Navíc on uplácí jedno dítě a kluk se začíná rozhodovat, že půjde bydlet s tatínkem. A když se těch lidí ptám, co, tak mi říkají, no já nevím, tak se zkuste bez právníkůdomluvit - a marně říkám, že on si mě zablokoval v telefonu, v mailu, na Fb, utíká přede mnou a když ho doženu (jak stíhačka), tak je agresivní a málem mě jednou zabil. A já nejsem schopná ho honit po celé republice, protože chvíli bydlí v tom domě, pak je dva dny na chatě, pak je na cestách, pak bydlí u rodičů. A když ho dostihnu, tak zavře dveře a stejně se tam nedozvoním, nedoklepu, nic, policie nepomůže, nemá důvod.

Mám to vzdát anebo mám bojovat?

A co chcete vy?
Doporučuji, pokud je nějaký kontakt a je agresivní, tak nahrávat a pak nahlasit (můžete předat právníkovi, on si s tím poradí) . Pokud vás napadne, ať máte důkaz pro policii.
Chodíte k psychologovi/psychi­atrovi, pokud ne, tak začněte, aspoň si urovnáte myšlenky a zjistíte, co chcete, zda klid zbraní, nebo bojovat.

Obeli
Kecalka 178 příspěvků 17.01.19 05:29

A proč ho vůbec nahánite?

Jak máte vyřešené děti? Platí alimenty? Stýká se s nimi?

Jinak, pokud dává falešné faktury a jsou tam falešné výpovědi a vy mate na to důkaz, tak klidně podejte trestné oznámení.

sediza
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 17.01.19 07:06

Já bych bojovala a zároveň bych návštěvovala psychoterapii, abych se od toho nejak oprostila a netrýznilo mě to. Deti totiž pujdou za penezma nejakou dobu…protoze puberťáci to tak mají většinou. Nenechte syna odejít!!!

flybe
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 17.01.19 07:08

Pres jeho rodine domluva nejde?alespon máš stanovené alimenty na sebe a deti?
Musis vydrzet už jenom kvuli detem.s nim si zkusit pouze psat e-maily.je to smrad :cert:

elle21
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 17.01.19 07:25

nedej se ,o to mu jde tě zastrašit …

Verun83
Echt Kelišová 9256 příspěvků 33 inzerátů 17.01.19 07:27

Prestan ho nahanet, stejne to k nicemu neni. Mas snad pravnika, tak at se zacne snazit. Ja bych bojovala. Zmetek jeden ubohej. A urcite nejakou terapii pro tebe, vykecas se, treba ti da leky na uklidneni, abys to lip zvladala. A presne, jestli mas nejaky dukazy, tak shromazdovat a predavat pravnikovi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 07:35
@Anonymní píše:
Tady ti řeknou ať bojuješ, ale asi to nezažily. Ale já radim opak. Mám to z první ruky. Moji rodiče. Bojovali takto o majetek 10 let. Soudy a právníci si jen nahrabali kapsy a nic nerozhodli. Právníkům šlo cca 2 miliony za tu dobu, soudům několik set tisíc. Matku to pripravilo o zdraví. Otec ji dělal to, co ex tobě. Různé žaloby a td. Vyhraje ten kdo má peníze a moc a to ty nejsi. Soud se tahl tak dlouho, se šel až nekam na ministerstvo spravedlnosti, protože uplynula lhůta, kdy mělo být rozhodnuto. Stejně to nepomohlo. Po 10 letech se naši konečně domluvili, oba částečně ustoupili. Matka místo 20 milionů dostala 8 i když hodnota SJM byla 40 milionů. Otec jí nechtěl dát nic. Soudům to bylo jedno, hlavně že jim jde do kapsy. To samé právníci. Jestli je tvůj ex takovej ko*kot, má peníze na lepšího právníka atd, tak v našem státě to nevyhrajes, budeš jen platit. Bohužel. Poslední věc co bych zkusila je dohoda, ať ti nechá dům a máte s dětma kde bydlet. Držím palce a je mi tě opravdu líto.

Na něj se přisál takový orávník, který hledá jen možnost pořád něco dávat k soudu. Ani alimenty neproběhly v klidu, chtěl platit 1000 Kč na 1 dítě (má měsíční příjmy zhruba 100 tis.), má nakonec vyměřeno mnohem více, ale při vynucené dohodě se mému právníkovi jen vysmál do očí a řekl, že je to obchod a že bude licitovat, pak zpochyňovali u soudu i prokazatelné náklady, jako třeba že dítě nemusí jezdit do školy MHD, ale může chodit pěšky, takže není potřeba měsíčně platit ty 300 na MHD, že koupené učebnice se nevztahují ke studiu, protože jsme nedodali seznam doporučený školou - to jeden nevymyslí.
A já jsem vlastně trestaná za to, že jsem mu roky ustupovala, že jsem pro něj zadarmo pracovala (účetnictví, různé výpomoci), prostě to, co se normálně v rodinách dělá, co je v soužití běžné.

Jako kdybychom se přiblížili k 30% SJM, tak to vezmu a jdu, ale on mi „nabízí“ 10% stěží a ještě mi ty peníze chce 8 let splácet… Tam mě okamžitě napadá, že by to stejně neplatil, takže já se budu přes exekutory 8 let handrkovat o něco, co stejně už nebude mít tu hodnotu…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest je moc tvrdý, rozhodnutí soudu mě překvapilo, uvedl Řepkův advokát Jankrle

Devět měsíců tak zní rozhodnutí okresního soudu, který předešlé rozhodnutí,... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >