Vzdělaná, inteligentní, s praxí - nelze najít práci?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
35
12.1.22 17:22

Vzdělaná, inteligentní, s praxí - nelze najít práci?

Dosáhla jsme nevyššího vzdělání, mám praxi více než 13 let, mám dítě co už chodí do školky, pracuji na částečný úvazek, ale chci na plný. Zkusila jsem už více než 30 pohovorů. Ale podivně byla dána přednost někomu méně zkušenému, vzdělanému, mladšímu, nebo staršímu, je to asi jedno. Často se setkám s tím, že přijde dopis: vy výběrovém řízení jste uspěla, zde je pořadí uchazečů (jsme první), přednost byla dána jinému uchazeči. Asi jsme zakletá? Nesympatická? Vypadám neprůbojně? Jsem moc korektní? Já už nevím. To mám jako jít dělat prodavačku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1595
12.1.22 17:36

Taky jsem si tak připadala. Měla jsem zkušenosti, praxi, věděla jsem, do čeho jdu, přesně věděla, co a jak se bude ve firmě dělat, jak fungovat, prakticky minimální zaškolení.
A víš co? To samé. Neuděláš s tím nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
12.1.22 17:37

Máš dítě? On to nikdo do očí neřekne, že te nevezmou protože máš děcko. Nesmi… Ale když se mají rozhodovat jestli chlap nebo baba, když ví že baba bude věčně na paragrafu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
12.1.22 17:38
@FraDeu píše:
Taky jsem si tak připadala. Měla jsem zkušenosti, praxi, věděla jsem, do čeho jdu, přesně věděla, co a jak se bude ve firmě dělat, jak fungovat, prakticky minimální zaškolení.
A víš co? To samé. Neuděláš s tím nic.

A jak to dopadlo? nebo to ještě trvá? Ať třeba vím, že na konci tunelu je světlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
12.1.22 17:41
@epsice jojo, mám…ale takový stav jsme měla i před dítětem…to jsem možná byla asi ta, která nejspíš brzo odejde na mateřskou…a co když třeba nemůže mít dotyčná děti…je to strašné jak se na ženské, vzdělané, s praxí ve věku před 30 a po ní až do 45 dívají.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
12.1.22 17:44

V jake hledas sfere? Uvadis nekde dite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
12.1.22 17:50

@Wani uvádím dítě ve strukturovaném CV. Profese: lesnictví, environmentální výchova a vzdělávání, obchod, ochrana přírody, referent st. správy, životní prostředí, věda a výzkum, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
12.1.22 17:52
@holuska píše:
@Wani uvádím dítě ve strukturovaném CV. Profese: lesnictví, environmentální výchova a vzdělávání, obchod, ochrana přírody, referent st. správy, životní prostředí, věda a výzkum, atd.

Tak dite z CV vyhod, tam to nema co delat. Prichazis tim o plusove body.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
12.1.22 17:57

@holuska hele kolik těch diskusi tady hodlas založit?

Ano většina žen má problém s prací po RD. U Tebe je problém, že jsi vzdělaná az moc a pro běžné korporace zřejmě nepoužitelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
12.1.22 18:01

@roba18 Myslím, že na rozdíl od ostatních vědců nebo akademiků, jsme si zachovala reálný postoj k životu i práci.
Asi jak píšete, upravím CV, spoustu věcí vymažu. Třeba snad i ty oba PhD :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
12.1.22 18:02

@holuska já bych PhD vymazala. V reálném světě ti jsou k ničemu… Stačí Ing. Mgr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
12.1.22 18:05

Ale i to Ph. D. je přece reálný svět. Není to science fiction…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
12.1.22 18:08
@holuska píše:

No ty jsi ta co praci nemuze najit a chce poradit a na vse se tvaris, ze ty to vis lepe
Tak se neptej. My praci mame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
12.1.22 18:09
@holuska píše:

Fakt vidím problém v tom, že jsi děsně upjatá na tituly.
Nevím, kde jsi pracovala před RD, ale věř, že ve většině korporací se na tituly nehraje.
I když jsem měla super kolegu programátora,. který byl naprosto neskutečně chytrý a měl také to slavné PhD, tak to nikde neměl a nikomu to nepsal. Ty to tady píšeš téměř v každém druhém příspěvku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
12.1.22 18:11

@roba18 jen jste se ptali. Nechtěla jsem to prozrazovat. Ale asi to je ten zakopaný pes. Jojo, už jsme to psala. Vymažu to z CV.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat