Vzdělání pro ZŠ ale chci učit ve školce

Anonymní
1.6.21 13:25

Vzdělání pro ZŠ ale chci učit ve školce

Dobrý den,
poradí někdo, jaké vzdělání bych si musela doplnit, jestliže mám vystudované učitelství pro druhý stupeň, ale chtěla bych učit v MŠ? Je třeba vystudovat na VŠ předškolní vzdělávání nebo jsou i jiné možnosti? Bude mi v takovém případě nějak užitečné dosavadní vzdělání?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.6.21 13:45

Ahoj,

pokud to s dětmi umíte, děti Vás berou a jste pro tu práci opravdu zapálená a vedení školky to pozná, nemuseli by po Vás chtít žádné další vzdělání. Záleží od konkrétní školky. Mám aprobaci pro druhý stupeň a čerstvě po státnicích mě vzali v jedné školce, než jsem nastoupila do školy v místě bydliště. A při pohovoru v jiné školce jim to taky nijak zvlášť nevadilo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 14:11
@Anonymní píše:
Ahoj,pokud to s dětmi umíte, děti Vás berou a jste pro tu práci opravdu zapálená a vedení školky to pozná, nemuseli by po Vás chtít žádné další vzdělání. Záleží od konkrétní školky. Mám aprobaci pro druhý stupeň a čerstvě po státnicích mě vzali v jedné školce, než jsem nastoupila do školy v místě bydliště. A při pohovoru v jiné školce jim to taky nijak zvlášť nevadilo.

No já vím, že to takhle jde udělat dočasně, ale pokud chcete u toho povolání zůstat natrvalo, určitě si musíte odpovídající vzdělání doplnit. Jen jsem doufala, že nebudu muset znovu studovat celou VŠ.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 14:22
@Anonymní píše:
Dobrý den,
poradí někdo, jaké vzdělání bych si musela doplnit, jestliže mám vystudované učitelství pro druhý stupeň, ale chtěla bych učit v MŠ? Je třeba vystudovat na VŠ předškolní vzdělávání nebo jsou i jiné možnosti? Bude mi v takovém případě nějak užitečné dosavadní vzdělání?

Kdysi jsem to řešila a vyšlo mi buď odborná maturita na střední pedagogické nebo celé studium mateřiny na výšce :? Kdybys měla pro první stupeň, můžeš dělat mateřiny jako celoživotní vzdělávání, ale z druhého stupně Tě tam nepustí :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
34545
1.6.21 14:39
@Anonymní píše:
Ahoj,pokud to s dětmi umíte, děti Vás berou a jste pro tu práci opravdu zapálená a vedení školky to pozná, nemuseli by po Vás chtít žádné další vzdělání. Záleží od konkrétní školky. Mám aprobaci pro druhý stupeň a čerstvě po státnicích mě vzali v jedné školce, než jsem nastoupila do školy v místě bydliště. A při pohovoru v jiné školce jim to taky nijak zvlášť nevadilo.

No, tak toto už pár let nejde, od roku 2016 musí mít pedagogický pracovník odpovídající kvalifikaci.
Muže mít rozestudováno, ale tak jak píšeš, to nejde.

Řešením je druhá odborná maturita nebo celoživotní vzdělávání, případně VOŠ, VŠ v bakalářském stupni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53770
1.6.21 14:50

Nevím, jakou máš přesně aprobaci pro druhý stupeň. Jestli lze navázat CŽV. Zjisti si to. Ve tvém případě bych zvolila 2r. maturitní studium nebo CŽV.
Já mám teď jiné plány. Až je dodělám. Tak si chci dát přihlášku sem, je tam studium na jeden rok https://www.bean.cz/ . Praxi mám léta v družině, ve škole. Takže mi bude prý stačit, že si doplním rok k další maturitě nebo přes CŽV 3 semestry. Mám to v plánu, abych si rozšířila pole působnosti. Kdyby náhodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 15:35

Děkuji všem za informace. Mrknu na to CŽV a uvidím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 06:59
@Pears206 píše:
No, tak toto už pár let nejde, od roku 2016 musí mít pedagogický pracovník odpovídající kvalifikaci.
Muže mít rozestudováno, ale tak jak píšeš, to nejde.Řešením je druhá odborná maturita nebo celoživotní vzdělávání, případně VOŠ, VŠ v bakalářském stupni.

Aha…v tom případě se omlouvám. Je pravda, že už je to dýl, co jsem tam byla zaměstnána a 2016 jsem byla už jinde. V té době to ještě šlo.

• Citovat
  • Nahlásit
2.6.21 07:21

@Kelsey škola Bean šk. rokem 2021/2022 naposled otevírá studium na 1 rok. Já tam nastupuji od září právě na poslední 1-leté studium předškolní a mimoškolní pedagogiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53770
2.6.21 11:06
@veru.521995 píše:
@Kelsey škola Bean šk. rokem 2021/2022 naposled otevírá studium na 1 rok. Já tam nastupuji od září právě na poslední 1-leté studium předškolní a mimoškolní pedagogiky.

Tak si dám CŽV nebo dva roky maturitu. Mi teď čeká druhá VŠ na pět let. Mi jde spíš pouze o doplněk, abych si doplnila trofeje a měla více možností :lol:. Nejdřív to hodlám řešit za pět let. Do té doby může být novinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.21 12:26

@Kelsey tyyyyjo, obdivuji tu Vaší chuť studovat VŠ :potlesk: :dance: já stále odolávám, dodělám si maturitu pajdu a pak se uvidí :mrgreen: :think: spíše plánuji v brzké budoucnosti dětičky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat