Vzdělání učitele angličtiny na SŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jan92
Nováček 6 příspěvků 04.11.18 16:36
vzdělání učitele angličtiny na sš

Zdravím.
Chtěl bych se zeptat místních učitelů/elek na názor. Mám bakalářské vzdělání NEučitelského směru a angličtinu na úrovni C1-C2. Chtěl bych si dodělat vzdělání abych mohl učit AJ ideálně na střední škole.
Mám dvě možnosti: varianta jedna je, že budu studovat od začátku Bc a Mgr. učitelství (bohužel při práci, tudíž kombinovaně, jde studovat AJ na 2.st ZŠ) a po té si dodělám dva semestry CŽV o rozšíření aprobace na střední školy. Celkem tedy šest let studia.

Druhá (časově výrazně jednodušší) legální varianta je vystudovat si magisterský program mého oboru, když už Bc. jsem a po té si dostudovat na akcent college didaktiku AJ a pedagogické minimum. Tím budu kvalifikovaný učit jak na zš tak sš a celé studium trvá 3 až 4 roky.

Chci se zeptat místních : jak se dívají ředitelé na přijetí člověka, který nemá klasický pajdák, ale šel druhou cestou? Obzvlášť třeba na gymplu. Myslíte, že šance uplatnění je stejná v obou variantách?

Díky moc za odpověď :)

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 16:43

@Jan92 Já třeba dodělávala CŽV už když jsem učila na ZŠ. C1 - C2 mám a musela jsem si na CŽV dodělat české státnice. Na druhý stupeň je stejná aprobace jako na SŠ. TEdy aspoň v Brně byla. JEn s tím rozdílem, že už Mgr. mám. V Brně na MU to trvalo 2 roky.

Ono asi jak kde. Ale u nás je nedostatek angličitnářů, tak jsou ředitelé rádí, že vůbec někoho mají. Ale asi je to oblast od oblasti. A upřímně u gymplů bychsi bez praxe a jen s tím, co píšeš o místo žádat netroufla. Přece jenom je to o něčem jiném než na učňáku a nebo druhém stupni ZŠ.

Uživatel je onlinepazitka
Kelišová 6693 příspěvků 04.11.18 16:53
@Jan92 píše:
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat místních učitelů/elek na názor. Mám bakalářské vzdělání NEučitelského směru a angličtinu na úrovni C1-C2. Chtěl bych si dodělat vzdělání abych mohl učit AJ ideálně na střední škole.
Mám dvě možnosti: varianta jedna je, že budu studovat od začátku Bc a Mgr. učitelství (bohužel při práci, tudíž kombinovaně, jde studovat AJ na 2.st ZŠ) a po té si dodělám dva semestry CŽV o rozšíření aprobace na střední školy. Celkem tedy šest let studia.

Druhá (časově výrazně jednodušší) legální varianta je vystudovat si magisterský program mého oboru, když už Bc. jsem a po té si dostudovat na akcent college didaktiku AJ a pedagogické minimum. Tím budu kvalifikovaný učit jak na zš tak sš a celé studium trvá 3 až 4 roky.

Chci se zeptat místních : jak se dívají ředitelé na přijetí člověka, který nemá klasický pajdák, ale šel druhou cestou? Obzvlášť třeba na gymplu. Myslíte, že šance uplatnění je stejná v obou variantách?

Díky moc za odpověď :)

a co si rovnou dodělat Mgr. na pajdáku pro střední školy/fildě? nevím teda, jestli není problém se tam dostat, ale to by chtělo zjistit.. řekla bych, že se dá najít uplatnění v obou případech, ale asi prostě záleží na řediteli.. výhoda je i že se jedná o muže a ne ženu :)

Beckyttine5
Kecalka 301 příspěvků 04.11.18 17:52

U nás na gymnáziu by Tě s Aj vzali hned, i bez praxe, pokud bys měl vystudovany přímo obor Učitelství pro SŠ . Ten druhý, byť legální, přístup náš ředitel neuznává… má na to svůj názor… jinak úrovně C1 v anglickém jazyce u nás většina žáků ke konci studia běžně dosahuje, skládají zkoušky a dostávají na to certifikát… jinak není je anglictinaru nedostatek, takže šanci, že někde s druhým postupem uspejes je dost vysoká

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >