Vzdělání zdravotnického záchranáře k výkonu práce

3
28.8.18 12:52

Vzdělání zdravotnického záchranáře k výkonu práce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li k výkonu práce zdravotnický záchranář musím mít Střední zdravotnickou školu? Vím že musím mít VŠ s tímto zaměřením

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28.8.18 12:58

Na záchranáře se studuje bud na VŠ nebo VOŠ, a je třeba mít maturitu, ale je jedno z jakého oboru.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.8.18 13:12

@k.bramborova Děkuji za odpověď , hledala jsem na internetu všude možně ,ale nic jsem nenašla

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
28.8.18 13:24

Pokud chceš jít dělat záchranáře, tak musíš mít bud VŠ nebo VOŠ se zaměřením na tento obor, nebo maturitu z jakéhokoliv oboru, ale pak už si musíš dodělat kurz DNR - řidič dopravy nemocných a raněných. Pak můžeš jezdit s převozkou a nebo jít k záchrance, kde si doděláč další nezbytné kurzy.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.8.18 13:26

@Kattulka děkuju

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.8.18 15:10

@Kattulka ale přímo záchranář jde pouze se školou, kurz DNR a další jsou pro řidiče, aby věděli jak pomoct samotnu záchranáři, uměli dat prvni pomoc apod. Tedy takto to bylo alespon pred dvemi lety. Kurz DNR by měl mit každý ridic rychlé i prevezovky

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
28.8.18 15:33

@k.bramborova záchranář jde i s DNR a poté si dodělává další kurzy. Vím to, manžel si to dělal aby mohl dělat řidiče.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10303
28.8.18 19:51
@Kattulka píše:
@k.bramborova záchranář jde i s DNR a poté si dodělává další kurzy. Vím to, manžel si to dělal aby mohl dělat řidiče.

no nevím, teď jsem koukla do zákona a ten je poměrně jednoznačný:

(1) Odborná způsobilost k výkonu povolání zdravotnického záchranáře se získává absolvováním

a) akreditovaného zdravotnického bakalářského studijního oboru pro přípravu zdravotnických záchranářů,

b) nejméně tříletého studia v oboru diplomovaný zdravotnický záchranář na vyšších zdravotnických školách, pokud bylo studium prvního ročníku zahájeno nejpozději ve školním roce 2018/2019, nebo

c) střední zdravotnické školy v oboru zdravotnický záchranář, pokud bylo studium prvního ročníku zahájeno nejpozději ve školním roce 1998/1999.

(2) Odbornou způsobilost k výkonu povolání zdravotnického záchranáře má také zdravotnický pracovník, který získal odbornou způsobilost k výkonu povolání všeobecná sestra podle § 5 a specializovanou způsobilost v oboru sestra pro intenzivní péči a byl členem výjezdové skupiny zdravotnické záchranné služby nejméně v rozsahu alespoň poloviny týdenní pracovní doby po dobu 5 let v posledních 6 letech.

no, tipla bych si, že bod dva je v zákoně spíš kvůli těm záchranářům, kteří se jimi stali v minulosti, protože teď už ten postup vzhledem ke kompetencím nelékařů asi nebude možný. a zrovna tak podle bodu jedna, písmeno c) už je minulostí a od příštího roku už bude minulostí pro nástup ke studiu i písmeno b), takže zbyde jediná možnost a to bakalář. získání kvalifikace jenom za pomoci kurzů zákon nepřipouští :nevim:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.8.18 20:46

@Kattulka ano řidič, ale řidič není záchranář.
@sagina to s VOSkou je teda novinka i pro me, dekuji za osvětu :)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat