Vzdělávání na rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanabenešová
Stálice 82 příspěvků 2 inzeráty 31.10.18 22:29
Vzdělávání na rodičovské dovolené

Zdravím ostatní maminky. Ráda bych tu našla někoho, kdo se vzdělává na rodičovské. Tedy dělá spíše nějakou rekvalifikaci. Uvažuji o kurzu Asistenta pedagoga nebo Vychovatele. Je to vůbec zvládnutelné s prckem? Je možné mít kurz přes ÚP? Máte doporučení na nějakou školu v okolí Kolín/Kutná Hora a nebo tedy i Praha. Děkuji za jakoukoliv radu.

Reakce:

P4ja
Kelišová 6275 příspěvků 31.10.18 22:31

AP ti bude vcelku na nic. Je to dost mizerně placené a vychovatel taky nic moc. Nechceš najít něco, co bude za ten čas stát?

hanabenešová
Stálice 82 příspěvků 2 inzeráty 31.10.18 22:42

Tak já potřebuji pak najít práci, kde ta pracovní doba bude ok i pro kluka a děti mám ráda. Pokud bych se měla vrátit na Zákaznický servis (kde jsem dělala spoustu roků), tak nejdříve v 17-18h konec… S manželem bych do Prahy jezdila služebním autem, kluk má již nyní zajištěnou firemní školku. Vím, že to není nic moc na peníze, ale oni ty peníze nejsou vše.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 22:50
@P4ja píše:
AP ti bude vcelku na nic. Je to dost mizerně placené a vychovatel taky nic moc. Nechceš najít něco, co bude za ten čas stát?

Tak vychovatel bývá často o dvě platové třídy výš než asistent, a jsou tam omezené hodiny přímé činnosti. Pokud škola umožní třeba vychovatelkám v družině tu nepřímou činnost dělat doma, tak ty peníze zase tak špatné nejsou. Švagrová šla do družiny jen na poloviční úvazek, má jen 14h přímé práce u dětí a má myslím přes 10tis. čistého. Stará se o velký dům a dodělávky na něm, pak si odskočí na 3-4h do družiny a od 15h je s dětmi. Ona teda má delší praxi, ale to na tom platu tolik neudělá. Jako asistentka by prý měla výrazně méně.
Prosím anonym, píšu o financích někoho jiného.

P4ja
Kelišová 6275 příspěvků 01.11.18 01:28
@hanabenešová píše:
Tak já potřebuji pak najít práci, kde ta pracovní doba bude ok i pro kluka a děti mám ráda. Pokud bych se měla vrátit na Zákaznický servis (kde jsem dělala spoustu roků), tak nejdříve v 17-18h konec… S manželem bych do Prahy jezdila služebním autem, kluk má již nyní zajištěnou firemní školku. Vím, že to není nic moc na peníze, ale oni ty peníze nejsou vše.

Tak jasné, pokud to utáhne manžel a ty to budeš mít spíš jako koníček, tak v pohodě. Jen píšu zkušenosti a abys pak nebyla zklamaná. Pár takových zklamaných znám, které zjistily, že se prostě s těmi penězi vyžít nedá. :?

P4ja
Kelišová 6275 příspěvků 01.11.18 01:32
@Anonymní píše:
Tak vychovatel bývá často o dvě platové třídy výš než asistent, a jsou tam omezené hodiny přímé činnosti. Pokud škola umožní třeba vychovatelkám v družině tu nepřímou činnost dělat doma, tak ty peníze zase tak špatné nejsou. Švagrová šla do družiny jen na poloviční úvazek, má jen 14h přímé práce u dětí a má myslím přes 10tis. čistého. Stará se o velký dům a dodělávky na něm, pak si odskočí na 3-4h do družiny a od 15h je s dětmi. Ona teda má delší praxi, ale to na tom platu tolik neudělá. Jako asistentka by prý měla výrazně méně.

Jj, jasný, pokud to máš v místě a můžeš to takhle dělat, pak ano. Ale pokud zakladatelka psala, že bude dojíždět s manželem. Tak, co bude dopoledne dělat, když k tomu nebude mít třeba nic jiného? To by ty kurzy musela mít oba dva a dopoledne být jako asistentka. A navíc ráno tam bude muset být brzy, což by asi syna vzal manžel a odpoledne zase bývá družina docela dlouho.

hanabenešová
Stálice 82 příspěvků 2 inzeráty 01.11.18 07:47
Pro "anonymní"
@Anonymní píše:

Mohla by jste mi napsat do soukromé zprávy? Moc děkuji

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >