Vzdor a vztekání u dvouleté dcery po narození sourozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 11:54
Vzdor a vztekání u dvouleté dcery po narození sourozence

Ahoj všichni,
prosím o zachování anonymu, nerada bych aby okolí vědělo co řeším. Díky za pochopení.

Mám takový docela pro mě stresující a vysilující problém. Před dvěma týdny se mi narodila třetí dcera lehce nedonošená 34+6 tt. Doma mám ještě 2 dcery - 8,5 roku a 23 měsíců. Ta starší je v pohodě, ale ta mladší je od doby co jsem odjela do porodnice úplně vyměněná. Byla jsem tam z důvodu nedonošenosti a porodu císařským řezem 7 dní. Když za mnou poprvé přišla, tak za mnou ani nechtěla jít, cca za hodinku se to zlepšilo a pomazlit se přišla. Vždycky byla se mnou hodně kontaktní, prostě a jednoduše mamánek.
Po návratu domů vypuklo pravé peklo. Tu nejmladší, protože ještě pořád hodně spí, tak kojím, pak dokrmím hadičkou po prstu, poté odsaji mléko a nakonec všechno umyji a sterilizuji. To mi zabere tak celkem 1,5 hodiny a dělám to tak 6-7× denně. Jsme doma už skoro týden a je to čím dál tím lepší, ale myslím, než bude mít sílu si všechno odsát sama přímo z prsu zabere ještě nějaký ten týden (prostřední dcera byla také nedonošená a stejným způsobem jsem si ji „vypiplala“, takže zkušenost mám a vím).
Ta prostřední už samozřejmě za tu dobu pochopila jak se situace má a je čím dál tím vzteklejší, pořád dělá scény, když ji nechceme nosit. Manžel si vzal až do konce roku dovolenou, aby mi situaci ulehčil a celkově se vším pomohl. Ve volných chvílích se jí snažím věnovat a hrát si s ní, ale většinou mě odmítá a chce být s tatínkem. Tak to tady tak nějak pytlíkujeme. Snažím se ji v rámci možností zapojit do péče o miminko, ale moc to ještě nepobírá, hodně chválíme…
Situaci ještě ztěžuje to, že je nemocná, kašle, soplí, navečer mívá teploty.

Takže když to shrnu, strašně mě bolí její odmítání a vztekání :,(, a že většinou nic nemůžu udělat, protože buď kojím, nebo dokrmuji, nebo odsávám… tak je uklidňování na tatínkovi.

Je tu někdo kdo prožil něco podobného a může mě nějak povzbudit, že se to třeba časem spraví? Nebo co pomohlo, aby dítě tolik nežárlilo. Vím, že je to teď hodně čerstvé a určitě nejsme jediní v takovéto situaci…

Díky
Anonym Mája

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67232 příspěvků 11.12.17 11:59

Ježiš, ona je ještě malinká, nejsou jí ještě ani dva roky a její máma na ní najednou nemá čas. Neumí se s tím poprat, nedokáže to zpracovat, bodejť by uměla, je to ještě trpaslík, tak dělá to jediné, co jí jde. Vždyť ty na ni také nemáš čas. Jí se život obrátil vzhůru nohama a to doslova. Nic jiného než čas nepomůže a hlavně klid a nenechat se vytočit nebo nedávat najevo zklamání a frustraci.

tumpach
Kelišová 5870 příspěvků 11.12.17 12:07

No, prostě te tim tresta., zarli ze, nemas cas, vzdoruje, nedivím se ji ty na ni nemas cas, ne neni to tva ch

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 12:07

@terinka4444
První část příspěvku ve mě vyvolala pocit, že jsem nejhorší matka na světě… ale takto děti rychle po sobě má spousta lidí.
To co jsi napsala vím a uvědomuji si, ale nijak mi to nepomáhá.

Prosím tedy o příspěvky k věci, pokud možno matek, které mají děti takto „blízko“ po sobě.

Děkuji

tumpach
Kelišová 5870 příspěvků 11.12.17 12:10
@Anonymní píše:
@terinka4444
První část příspěvku ve mě vyvolala pocit, že jsem nejhorší matka na světě… ale takto děti rychle po sobě má spousta lidí.

Prosím tedy o příspěvky k věci, pokud možno matek, které mají děti takto „blízko“ po sobě.

Děkuji

Tak tu neklikej a venuj ji cas

terinka4444
Hvězda diskuse 67232 příspěvků 11.12.17 12:14
@Anonymní píše:
@terinka4444

Děkuji

to jsi si do mého příspěvku naprojektovala svoje pocity, já ti nic takového nenapsala. Spousta lidí má děti blízko sebe a spousta lidí se potýká s tím, že těm starší obrátila svět vzhůru nohama a ty děti to neumí ustát. Že ti to nepomáhá, za to já nemohu, jediné co pomůže je čas, který na ni zatím nemáš. A nedělat dusno a nepřenášet na ni frustraci z toho, že tě odmítá, čím víc uvidí, že tě to trápí, tím víc ti to bude dělat, aby ti oplatila, to co děláš ty jí, tak to je, bez emocí ke mně. Nic než čas a trpělivost a vlídnost ti nepomůže.

sunshine125
Kecalka 391 příspěvků 11.12.17 12:17

Neber si to tak. Takhle blízko děti tedy nemam ( mám po 4letech a i tak mám občas nervy na pochodu :mrgreen: ), věnuj se tomu co je důležitější, tedy vypiplat tu nejmenší, starší se občas pokus pomazlit nebo se chvilku plně věnovat jenom jí, ale když nebude chtít, nenuť. Je to otázka pár týdnů, max měsíců a bude to v pohodě. U nás žárlí i ta starší (skoro 6) tomu se fakt nevyhneš… Jo a nezapomínej na tu nejstarší… No nezávidím :mrgreen: ale ono si to sedne a bude to fajn :hug: jsi dobrá, já bych to nedala :potlesk:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 12:19

@tumpach
ty jsi fakt hyena

sunshine125
Kecalka 391 příspěvků 11.12.17 12:25

@tumpach aha, takže má jen kojit, odsávat, dokrmovat, běhat z starší aby náhodou chudák neměla citovou újmu, kontrolovat úkoly nejstarší a sama se nesmí pomalu ani nadechnout, nedej bože když si sedne na chvilku k PC. Tímhle tempem je to tak na blízké zhroucení a to potom bude dětem houby platná :nevim: fakt nechápu jak někdo může tohle napsat ženský po porodu a jeěte v téhle situaci :roll: 8o

Fima
Nadpozemská drbna 29241 příspěvků 16 inzerátů 11.12.17 12:32

Co se žárlivosti týče, tak dvouleťáci jsou na tom z psychologického hlediska úplně nejhůř. Je to normální.

Já to vlastně zažila taky. První dvě děti mám po dvou letech a příchodem sourozence nastal totální obrat. Když za mnou přišel s manželem syn do porodnice, tak se mnou naprosto odmítal komunikovat, nechtěl se pochovat, dát pusu, nic. Táhl radši tátu na koupák. Nikdy nezapomenu na to, jak jsme potom přijeli z porodnice a syn dostal doma příšerný hysterický záchvat. A od toho okamžiku se to tak nějak neslo v tomto duchu. Syn si to na mě hodně vyléval, kousal, štípal, scény a amok na denním pořádku násobený ještě počínajícím obdobím vzdoru. U nás to nejhorší trvalo 14 dní, pak se začal zklidňovat a do 3 měsíců už to bylo naprosto fajn. Klukům jsou dneska 6,5 a 4,5 roku a jsou to bráchové až za hrob.

Chce to čas, ono se to utřepe.
Pro dceru je to šok, nic jiného než vetřelec a obrovská změna.
Třetí dítě mám po 4 letech od druhého a to už bylo úplně o něčem jiném.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 12:35

Neboj, dej tomu čas, ono si to sedne a za pár týdnů bude líp. Teď je na ní moc změn, navíc je v období vzdoru. Mám holky 2 roky od sebe, donošené dítě a aby nebyly scény, tak jsem starší kojila společně s mladší, prostě najednou vyžadovala také víc kojit, jako mladší sestřička. Teď mám dvouletého kluka, většinou je zlatíčko, ale někdy má dny, kdy jen ječí, vzteká se…, možná i vycítil, že čekám mimino a je pravda, že už ho tolik nenosím, jsem unavenější, prostě to není stejné, jako dřív, a proto reaguje podrážděně.
Držím palce, ať vše v pohodě zvládnete, uvidíš, že časem spolu budou sestřičky vycházet báječně.

medunka23
Kelišová 6883 příspěvků 11.12.17 12:42
@Anonymní píše:
@tumpach
ty jsi fakt hyena

tak jako ve výsledku chápu, proč ti to @tumpach na psala, terinka ti napsala jak to je. Ona je opravdu malinká, mě se druhá narodila ve 2,5letech starší a taky bylo prostě období kdy chodila jen k tatinkovi, je to naprosto normální a téhle situaci jsem se snažila být se starší co nejvíc.

monicka1990s
Kecalka 163 příspěvků 11.12.17 12:50

Zdravím zakladatelko,

No mám podobnou situaci, v listopadu se mi narodil syn a doma mám 22 měsíční dcerku. No dobré je, že malého přijala, skvěle, pusinkuje ho, chce si sním hrát atd… ale samozřejmě se jí nelíbí, že malého kojím, věnuju se mu, když chce abych byla s ní. Většinou kříčí, brečí, tahá mě za ruku, dokonce se i párkrát počůrala, když jsem kojila a nešla hned za ní si hrát a to už chodí dlouho sama na nočník. Hold ty naše holky jsou ještě malé a nechápou novou situaci, ale věřím, že si časem vše sedne a budou rádi za sourozence.-) chce to jen čas.

Dceři se snažím věnovat co to jde a když příjde manžel, dostane syna na starost a mám s malou holčičí chvilku a čas jen pro ní. Je to už přes měsíc a už vidím, že si to začíná sedat a je to lepší, než na začátku. Přeju ti pevné nervy, hodně trpělivosti, určitě to bude za pár tejdnů lepší, uvidíš :)

Verun83
Echt Kelišová 8693 příspěvků 33 inzerátů 11.12.17 12:59

Vydrz, rikej ji jak ji mas rada, mazli ji. Je malinka, hodne malinka. Mam deti 2r2m od sebe a zpetne vidim, ze to bylo brzy, ze me syn jeste hodne potreboval. Ale on je dobrak, sceny mi moc nedelal. Kdyz jsem kojila, zavolala jsem si ho k nam a hladila jsem ho. Drz se, bude lip. :hug:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 11.12.17 13:06

Co mohu doporučit, když bude mimčo spát a manžel je zatim doma, tak vzít dcerku a věnovat se jen jí. Jít s ní ven, nebo si s ní hrát v pokojíčku, ale opravdu jen s ní. Já jsem manželovi, kdykoliv to šlo, šoupla mimčo a šla někam s dcerou.
První dceru mam také nedonošenou, taky jsem kojila+odsávala, tak vim jak je to časově náročné. Až se rozkojíš, tak hned bude víc času. Přeju hodně sil :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Úsměv, reformy a ženy! Co skrývá saúdský princ bin Salmán?

Teprve minulý rok se stal korunním princem Saúdské Arábie, a to v podstatě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >