Vzdor ve 3,5 letech - psycholog?

Anonymní
30.3.17 11:08

Vzdor ve 3,5 letech - psycholog?

Dobry den všem. Prosím o anonym. Stydím se za vlastní selhání. Už jsem z naši dcery zoufalá. Hyperaktivní, vzdorovita, svehlava, hlučna, neposlechne na truc, o všem diskutuje… nejčastěji větu začíná ale mami. Uvažuji nad dětským psychologem už delší dobu. Dnes už asi poslední kapka, kdy mě ve školce nepřímo řekli, ze bychom měli být na dceru tvrdší. Já mám pocit, ze už tvrdší být nemůžu. Někdy si říkám, ze už je vše za námi. Ze už je rozumná, dá se s ni domluvit. Pak přejde klidně období a vzdor začíná znovu. Nechávám ji vyvztekat v pokojicku, pokud nepomůže rozmluva. Vzteka se třeba klidně 20 minut. Pak přijde a je v pohodě. A druhy den udělá to stejný a neponauci se snad nikdy. I ve školce říkají, ze má velkou vydrž. Ze to zkouší pořad dokola. Hlavně chce pořad diskutovat. Mate radu, jestli pomůže třeba psycholog jak na ni? Případně si popovídat a rozebrat i mne? :lol: snadno mi ujedou nervy, což je můj velký problém. Ale to dítě mne tak dokáže vytočit :oops: pořad někde lítá, křičí, zpívá a zlobí. Beru to jako osobní selhání, ze mám ne vychováni dítě. A při tom se tak snažím :,( proto mne napadá ta rada odborníka. Pomoci poradit, kde dělám chyby

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3397
30.3.17 11:23
@Anonymní píše:
Dobry den všem. Prosím o anonym. Stydím se za vlastní selhání. Už jsem z naši dcery zoufalá. Hyperaktivní, vzdorovita, svehlava, hlučna, neposlechne na truc, o všem diskutuje… nejčastěji větu začíná ale mami. Uvažuji nad dětským psychologem už delší dobu. Dnes už asi poslední kapka, kdy mě ve školce nepřímo řekli, ze bychom měli být na dceru tvrdší. Já mám pocit, ze už tvrdší být nemůžu. Někdy si říkám, ze už je vše za námi. Ze už je rozumná, dá se s ni domluvit. Pak přejde klidně období a vzdor začíná znovu. Nechávám ji vyvztekat v pokojicku, pokud nepomůže rozmluva. Vzteka se třeba klidně 20 minut. Pak přijde a je v pohodě. A druhy den udělá to stejný a neponauci se snad nikdy. I ve školce říkají, ze má velkou vydrž. Ze to zkouší pořad dokola. Hlavně chce pořad diskutovat. Mate radu, jestli pomůže třeba psycholog jak na ni? Případně si popovídat a rozebrat i mne? :lol: snadno mi ujedou nervy, což je můj velký problém. Ale to dítě mne tak dokáže vytočit :oops: pořad někde lítá, křičí, zpívá a zlobí. Beru to jako osobní selhání, ze mám ne vychováni dítě. A při tom se tak snažím :,( proto mne napadá ta rada odborníka. Pomoci poradit, kde dělám chyby

psychologa bys opravdu potřebovala spíš ty

chování je na tříletého úplně normální :nevim: vyroste z toho, jako úplně všechny děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.17 11:28
@EmmaAnna píše:
psychologa bys opravdu potřebovala spíš tychování je na tříletého úplně normální :nevim: vyroste z toho, jako úplně všechny děti

Děkuji :D ale asi úplně normální to není, když už i učitelky mají poznámky. Na všechno má odpověď, diskuze a stejně neposlechne. V šatně částo dělá scény a žádné jiné dite tam tak nevyvádí. Litá po šatně jak squashovy míček a diskutuje proč zrovna dneska nebude oblikat to a to

• Nahlásit
  • Citovat
6582
30.3.17 11:32

Pokud cítíš, že bys potřebovala psychologa, zajdi za ním. Dcera mi nepřipadá, z toho, co píšeš, nevychovaná. Jen je svá, asi dost inteligentní, ale nevím, Ty ji znáš nejlépe. Jak přesně zlobí? Nevím, co si mám pod tím představit. Spíš mi připadá, že využívá Tvé nejistoty, vyčerpanosti.
Jediné, co mi nesedí, je to, že i ve školce jsou stížnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.17 11:35

Dobrý den,
s holčičkou bych na Vašem místě určitě zašla do pedagogicko-psychologické poradny. Možná Vám řeknou, že je všechno v pořádku a budete mít klid, že neděláte nějakou zásadní chybu. Kdyby ale bylo potřeba něco řešit, je lepší přijít co nejdříve. Většina rodičů to odkládá a z neznámého důvodu se bojí hledat pomoc. Často mají strach, jak na takové dítě budou učitelé ve škole koukat a mají obavy, že se to s ním potáhne dál jen proto, že si maminka chtěla nechat poradit. Ve škole i ve školce se dozvědí jen to, co jim sami řeknete. Pedagogicko-psychologická poradna nikoho sama neinformuje. A když se včasné řešení problému propase, náprava v pozdějším věku je pak hodně těžká. Pracuji ve škole, tak jsem takových dětí už viděla bohužel víc. A máme takový případ i v rodině. Maminka „radši“ nikam nešla, že je dcera ještě malá a vyroste z toho a opravdu to nebylo dobré rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
3397
30.3.17 11:36
@Anonymní píše:
Děkuji :D ale asi úplně normální to není, když už i učitelky mají poznámky. Na všechno má odpověď, diskuze a stejně neposlechne. V šatně částo dělá scény a žádné jiné dite tam tak nevyvádí. Litá po šatně jak squashovy míček a diskutuje proč zrovna dneska nebude oblikat to a to

poznámky učitelek bych nebrala za bernou minci :nevim: o co jim dost často jde? mít s dětma co nejméně práce a umanutější nebo tvrdohlavější holčička jim to kazí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15062
30.3.17 11:36

Já mám zas doma nerudu, negativistu, už jsem z toho taky na nervy. Do školky ještě nejde, na podzim jsme zkusili a musela jsem ho odhlásit, celou dobu tam prořval, navíc nemá rád zpívání, program, nejradši by pořád ležel v autech. Čekala jsem, že za půl roku už bude víc v pohodě a přijde mi to naopak čím dál horší. Nevím, jestli je to období nebo si v sobě něco nese nebo prostě taková povaha-to abych opravdu navštívila psychologa a věděla jak na něj. Už mu zpíváme „odnauč se říkat ne“ :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 11:37
@Anonymní píše:
Dobry den všem. Prosím o anonym. Stydím se za vlastní selhání. Už jsem z naši dcery zoufalá. Hyperaktivní, vzdorovita, svehlava, hlučna, neposlechne na truc, o všem diskutuje… nejčastěji větu začíná ale mami. Uvažuji nad dětským psychologem už delší dobu. Dnes už asi poslední kapka, kdy mě ve školce nepřímo řekli, ze bychom měli být na dceru tvrdší. Já mám pocit, ze už tvrdší být nemůžu. Někdy si říkám, ze už je vše za námi. Ze už je rozumná, dá se s ni domluvit. Pak přejde klidně období a vzdor začíná znovu. Nechávám ji vyvztekat v pokojicku, pokud nepomůže rozmluva. Vzteka se třeba klidně 20 minut. Pak přijde a je v pohodě. A druhy den udělá to stejný a neponauci se snad nikdy. I ve školce říkají, ze má velkou vydrž. Ze to zkouší pořad dokola. Hlavně chce pořad diskutovat. Mate radu, jestli pomůže třeba psycholog jak na ni? Případně si popovídat a rozebrat i mne? :lol: snadno mi ujedou nervy, což je můj velký problém. Ale to dítě mne tak dokáže vytočit :oops: pořad někde lítá, křičí, zpívá a zlobí. Beru to jako osobní selhání, ze mám ne vychováni dítě. A při tom se tak snažím :,( proto mne napadá ta rada odborníka. Pomoci poradit, kde dělám chyby

Tohle mi dělá můj syn ve 2,5 letech bohužel je to normální i v jeslích mě obdivují že to zvládnem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12774
30.3.17 11:40
@EmmaAnna píše:
psychologa bys opravdu potřebovala spíš tychování je na tříletého úplně normální :nevim: vyroste z toho, jako úplně všechny děti

já ti nevím, mému je 5 a ještě z toho nevyrostl..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2175
30.3.17 11:48
@Anonymní píše:
Děkuji :D ale asi úplně normální to není, když už i učitelky mají poznámky. Na všechno má odpověď, diskuze a stejně neposlechne. V šatně částo dělá scény a žádné jiné dite tam tak nevyvádí. Litá po šatně jak squashovy míček a diskutuje proč zrovna dneska nebude oblikat to a to

No a diskutuješ s ní? Já právě na ty dlouhé diskuse moc nejsem, takže když už se mi to zdá moc, utnu to, řeknu, že já jsem maminka a já rozhoduju a je mi úplně šumák, co si o tom on myslí :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12774
30.3.17 11:53
@kacaba379 píše:
No a diskutuješ s ní? Já právě na ty dlouhé diskuse moc nejsem, takže když už se mi to zdá moc, utnu to, řeknu, že já jsem maminka a já rozhoduju a je mi úplně šumák, co si o tom on myslí :oops:

tohle jsem použila asi dvakrát, od té doby synátor říká, že on tady rozhoduje, pokaždé, když po něm něco chci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
30.3.17 11:57

@Tamtama to si povíme, až mu bude 17 :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19200
30.3.17 11:57
@Ester13 píše:
Pokud cítíš, že bys potřebovala psychologa, zajdi za ním. Dcera mi nepřipadá, z toho, co píšeš, nevychovaná. Jen je svá, asi dost inteligentní, ale nevím, Ty ji znáš nejlépe. Jak přesně zlobí? Nevím, co si mám pod tím představit. Spíš mi připadá, že využívá Tvé nejistoty, vyčerpanosti.
Jediné, co mi nesedí, je to, že i ve školce jsou stížnosti.

Taky mi to tak přijde. Mám podobný téměř stejně starý exemplář doma. Výřečný umí být dokonale, občas jak veverka na speedu (tam hraje velkou roli únava), občas to je jak mluvit do dubu, selektivní hluchota na vysoké úrovní, když se vztekne (a že to umí), tak to taky stojí za to. U nás ještě frčí poštuchování mladšího sourozence a někdy snaha řídit zeměkouli. Jen si to tedy povětšinou šetří pro rodiče a prarodiče. Je to únavné, protože je to o neustálém vymezování hranic, člověj nesmí povolit ani o píď jinak si to slízne i s úrokem.
Ve školce s ním nemají nejmenší problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
32866
30.3.17 12:12

To budete chodit pořád s dítětem k psychologovi? víte kolik má před sebou ještě období vzdoru?
myslím, že váš případ není na psychologa..ale je to jen na vašem zvážení.
Více vymezit hranice, nepovolit, pokud se snaží diskutovat, at tedy navrhne vlastní řešení, které je schopné si obhájit, nebo vydiskutujte dvě možnosti ze kterých si nakonec musí vybrat… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
30.3.17 12:13

No myslím, že pokud se citis na dně a že nevíš jak dál tak bych za psychologem zašla, pomůže ti to jit dál. Nevím, ale záleží jak se celkově učitelky projevují, já jsem na rodicaku s mladší a starší ve školce spí, jenže je problém, že jedný učitelce neusne a už jsem od ní i slyšela že by bylo lepší abych si jí brala po obědě když neusne, ale u ty druhý spí v pohodě. Okolo poledního spí mladší a tahat ji z auta a do auta a pretrhavat spánek jí nebudu, dneska jsem se o tom bavila s tou druhou učitelkou a ta mi rekla že je normální v tomto věku že jednou usne a podruhy ne. Takže je i možný, že u jiných učitelek by tvoje dítě bylo v naprostém pořádku, jen trochu své

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama