Vzduch v hadičce od kapačky

Anonymní
12.12.19 20:11

Vzduch v hadičce od kapačky

Holky jsem v nemocnici na kapačkách, překvapilo mě, že mi v té kapačce při proplachování pokaždé nechají dost vzduchových bublin, jinde mi zas říkali že vzduch tam být nesmí. Ta ruka mě pak bolí a otéká mi. Říkala jsem jim to ale nepomohlo. Tak jsem googlila a na internetu se píše že je vzduch v kapačce hodně nebezpečný. Je tu nějaká sestřička která mě uklidní prosím? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1771
12.12.19 20:22

A nemáš tam takovou tu kosticku na hadičce? Ta právě ty bubliny odstraňuje. Já je tam taky měla, manžel taky,… Takže já to považuji za normální. Určitá bolest je taky „normální“. Někdo to necítí, někdo hodně. Můžeš to mít i hůř napichly, ale bublinama to není… Neboj. :kytka: Kdyby se ti bublina dostala do krve, tak si myslím, že nepíšeš na emimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
12.12.19 20:29

Taky jsem měla v hadicce od kapacky bublinky, když jsem byla těhotná v nemocnici, divila jsem se tomu, ale nic se mi nestalo a viděla jsem ty bublinky,,zajet’’ až do ruky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
12.12.19 20:32

Jako sestra tě můžu uklidnit, že to je běžné a zabít tě to rozhodně nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7173
12.12.19 20:32

Bolí a otéká to normálně, je to cizí těleso přímo v tvém krevním oběhu. Když si zadřeš třísku, tak taky místo bolí a oteče, pokud je to hlouběji. Ty bublinky jehlou neprojdou, jsou jen v té hadičce. A při proplachu je bolest a tlak normální, ve slabé žíle se najednou nahromadí velké množství tekutiny a ta se musí vstřebat dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1196
12.12.19 20:37

Já jsem se na to ptala sestřičky, a říkala mě že by mě tam musela fouknout celou 20tku(20ml) stříkačku vzduchu aby se mě možná něco stalo. Takže bych byla uuuplne v klidu. :kytka: vědí co dělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.12.19 20:37

Ahoj, jsem sestra, momentálně na RD, bublinek se neboj, aby se ti něco stalo (vzduchová embolie) tak by toho vzduchu do tebe museli napustit vic. Jestli ti nateka ruka, tak je mozne, že ti praskla žila a infuze teče z žíly ven. Nechej si to zkontrolovat od sester (toho se také neboj, otok se vstreba). Bolet můžeš mít z toho otoku nebo tě prostě bolí ten vpich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
12.12.19 20:42

Ja lezela v tehotenstvi na rizikovym a resila to samy :mrgreen: po pár dnech mi kapacku vyndali a nic mi nebylo krom bolavy ruky. :mrgreen: jinak pri cisari jsem pak take byla na kapackach, pichli mi to jinam a ani jsem necítila jehlu v ruce, takze si to nech prepichnout, jestli te to boli dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7535
12.12.19 20:53

Kdyz jsem byla poprve v nemocnici na kapackach, tak jsem kvuli tomu taky vydesena zvonila na sestry a uklidnovaly me, ze to by musela byt poradna bublina, aby se neco stalo. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4036
12.12.19 20:57

To já po císaři nelenila vyskočit z postele a dojet se zaštípnutou kapačkou na sesternu, že se bojím embolie.
Ale já už byla vyděšená z JIP, jelikož jsem tam viděla trojmo a šedivě a oni říkali, že asi mám embolii, jenom nevědí kde. Takže po příchodu na pokoj jsem už toto neunášela psychicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.12.19 21:06

Holky jste zlaté!! Děkujiiiii! :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
12.12.19 21:29

Vzduchová bublina by musela být opravdu hodně velká, aby to ohrozilo život, vzduchová embolie z pár bublinek nehrozí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.12.19 09:03

Měla jsem už stovky kapaček a když je bublinka v té hadičce 1 cm dlouhá, tak to fakt neva. Taky jsem se nejednou ptala.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama