Vzhled maminek na mateřské dovolené

324
9.7.15 11:23

Vzhled maminek na materske dovolene

Ahoj holky. Trochu se bojim, ze me za dane tema rozcupujete, ale co uz :-) Zajimalo by me, jak o sebe dbaji cerstve maminky na materske dovolene. Jsem ve veku, kdy bych uz taky chtela pocit a tudiz sleduju nahodne maminky, ktere v kazdodennim zivote potkavam. A musim konstatovat, ze vetsine z nich absolutne chybi sarm. Vetsinou jsou obleceny do nejakych nemodernich habitu typu „co skrin da“ a ocividne toho jejich skrin uz moc neda nebo maji na sobe jakasi neforemna trika :-D Vlasy neupravne s odrostlou barvou, na obliceji ani molekula makeupu, na nohou bud nevzhledne pohorky nebo outdoorove sandale a o upravenych detailech jako jsou nehty nebo doplnky, nemuze byt ani rec. Aby jste me spravne pochopily: neocekavam, ze budou maminky tlacit kocarek s podpatky na nohou, vecernim licenim na obliceji a nosit dlouhe drapy. Ale parada se da prece udelat i v dobre padnoucich dzinach, Converskach a obycejnem triku + nejaky doplnek k tomu a maminka muze byt kocka :-) Taky netvrdim, ze musi zenske nosit nejake tezke liceni, ale zakryt kruhy pod ocima a dodat pleti stavu lehkou tvarenkou a upravit vlasy, prece moc casu ani penez nestoji. A tak se ptam, jak jste na tom vy, vsimli jste si toho take nebo je to jen muj dojem? Odsunou se po porodu maminky na x-tou kolej a povazuji peci o sebe za zbytecnou? Nebo je to hlavne zpusobeno spatnou financni situaci (pochopitelne z rodicovskeho prispevky moc penez na paradu nezbyva). Jak to mate holky vy? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5283
9.7.15 11:26

Většinou kdo je zvyklý o sebe dbát, je upravený i na mateřské. Já jsem chodila v teplákách a nenalíčená i před porodem, tak nevidím důvod na tom něco měnit :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22812
9.7.15 11:30

Není to špatnou finanční situaci. Já se přiznán, že občas na to fakt není síla, hlídání nemám a většina mých venkovních aktivit je písek, hriste, potraviny. A tam se jako moc zdobit nepotřebuju. Když byla malá menší teda jako mimino tak jsem kojila, takže většina mých vršku byla taková aby se v tom daly vytáhnout kozy. Ale asi jsem spíš líná, já se snažím to dítě nějak ve zdraví přežít, neaspiruju na matku a manželku roku :mrgreen:

Příspěvek upraven 09.07.15 v 11:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18222

No tak jestli dbáš na svůj šarm a šmrnc, jistě na něj budeš dbát i na mateřské. Proč sleduješ okolí? Každý to má jinak.

Věřím, že žena, která o sebe hodně dbala před dítětem, se k tomu brzo vrátí. Žena sportovnějšího typu u něj zlstane i s dítětem. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698

Já mám kolem sebe upravené a hezké maminky. Všechny o sebe pečují, malují se, chodí ke kadeřníkovi. Já o sebe nikdy pečovat nepřestala a ani jsem nezměnila šatník, nosím hlavně šaty a sukně a někdy mám i lodičky u kočárku, ale to jen na krátké vzdálenosti. :)Takže podle mě to není o tom, že má někdo dítě, někdo nato nedbá ani předtím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460

Jo tak ja sem presne ta mamina co o sebe na materske moc nedbá kdyz jsem doma nebo jdeme ven beru teplaky a tricko a nemaluji se kdyz jdu do mesta nakupovat nebo vecer posedet hezky se oblecu a namaluji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69024
9.7.15 11:31

@fenny Souhlasím, taky nevidím důvod proč na sebe patlat nějaké líčení, když to nedělám ani do práce a na pohorkách a outdoor sandálech nevidím nic špatného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5534

Ono občas není čas, chuť a ani peníze na zkrášlování a nový šatník. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Tak ja o seba normálne dbám. Základ je pre mňa mať umyté vlasy, byť vysprchovaná a oholená a voňavá. Doma sa nemalujem, ale ak ideme na prechádzku tak si dám BB cream, linku, řasenku a lesk na rty a prežehlím vlasy-zabere to max.15 minút. Čo sa oblečenia a obuvy týka tak doma chodím oblečená pohodlne-nie otrhaná, ani špinavá- a von si dám buď džíny, kraťasy, k tomu padnúci top a boty buď tenisky alebo nejaké sandálky na platforme.
Doplnky nosím len náušnice, zásnubní prsteň a ozdobné čelenky.
Na manikúru moc času nemám, ale mám upravené nechty a to isté platí aj o nohách.
Dúfam, že som na nič nezabudla :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20081
9.7.15 11:32

Někdy tak a někdy tak. Když mi dítě 3 noci po sobě nespalo, tak mi byl nějaký make-up a slušivé oblečení na cestu pro chleba ukradené. Když jsem chtěla vypadat k světu, tak jsem se podle toho zařídila. Šatník čerstvých matek nehodnotím, z vlastní zkušenosti vím, že jsem první 2 měsíce chodila v manželových teplákách, protože ze svého šatníku jsem nenatáhla nic. Teprve po dvou měsících mi došlo, že budu muset celou skříň obnovit, portože ta pánev se prostě do původní velikosti nevrátí.

shrnuto - na běžné pochůzky s kočárem jsem se nelíčila a obouvala si co nejpohodlnější věci - trekové boty (sandály) vedly.

na procházení se jen tak po parku jsem nikdy nebyla, ale ani tam nevidím důvod malovat si na ksicht princeznu. K životu mi stačí umyté zuby, vlasy, oholené nohy a nesmrdět potem.

Příspěvek upraven 13.07.15 v 12:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
@pikola píše:
Není to špatnou finanční situaci. Já se přiznán, že občas na to fakt není síla, hlídání nemám a většina mých venkovních aktivit je písek, hriste, potraviny. A tam se jako moc zdobit nepotřebuju. Když byla malá menší teda jako mimino tak jsem kojila, takže většina mých vršku byla taková aby se v tom daly vytáhnout kozy.

No vidis, to me nenapadlo, ze vrsky musi byt prakticke na rychle vytahnuti prsou :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3859
@fenny píše:
Většinou kdo je zvyklý o sebe dbát, je upravený i na mateřské. Já jsem chodila v teplákách a nenalíčená i před porodem, tak nevidím důvod na tom něco měnit :jazyk:
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
@Zaaria mně třeba strašně vadí dlouhé nehty u maminek, jak strkají ten čínskej plast společně s jídlem dětem do pusy… Taky většinou ty co hodn dbjí na zjev, tak jsem se přesvědčila, že o to méně dbají o hygienu, jak říkám já, nahoře huj a dole fuj. Mám dokonce takovou kamarádku, která má sice ksicht upraveneja dlouhé nehty, za to zapraný proužkatý ponožky. a to její „sáčko za tři a půl“ už taky jaksi je dost okoukané… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959

Ahoj, nemůžu si pomoci, ale tvůj příspěvěk mi přijde od začátku do konce směšný:)
No asi takhle, záleží jaké máš dítě, jestli máš někoho „k ruce“, kdo ti pomůže když potřebuješ a spousty dalších a dalších indicií..
Když byl syn úplné miminko a jen ležel, tak jsem se každé ráno namalovala, načesala.. Pak povyrostl a začal být divoké dítě a bylo to horší.. Nicméně měla jsem doma naklizeno a navařeno, aby měl muž i dítě co do úst..
Jsou dny, kdy se jen ploužím jak zombí po zahradě a dny, kdy se vyfiknu a jdu do města.. Takže za mě asi tak.. Co se nehtů atd. týká, není to ani o tom, že bych neměla čas, ani o tom, že bych neměla peníze, ale k čemu, že jo.. :) Synovi je to fuk a když už občas vyrazím někam do společnosti, tak si nehty hezky nalakuju a je to..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
9.7.15 11:33

Já se maluju, ale decentně…ted ve vedrech jen řasenka. Jinak si myslím, že se o sebe dám, ke kadeřnici chodím pravidelně 2×do roka. Každý měsíc si koupím něco pěkného na sebe. A nakupovat v teplákách bych asi nešla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
9.7.15 11:33

@Zaaria outdoorove sandale miluju :dance: :mrgreen: pred porodem i po nem. Dlouhy nehty se mi nelibi a jeste kdyz jsou zmalovany a nejlip kazdej nehet ma dve barvy, tak mi jdou oci v sloup. Sportovni obleceni to je moje, temer se nemaluju, ale zase si kazde rano vycistim zuby a ucesu si vlasy :mrgreen: a nemam pocit, ze bych byla neupravena a memu muzi se tak libim :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama