Vzhůru do boje aneb jak na mravence?

559
29.3.16 14:05

Vzhuru do boje aneb jak na mravence?!

Ahoj damy, ze zoufalstvi zakladam tuto diskusi na tema" boj proti mravencum a jinemu obtezujicimu lezoucimu hmyzu"
Pred casem vylezlo prvni jarni slunicko a ja jako kazdej rok zacinam svoji bitvu-predem prohranou proti brabencum. Vyzkousela jsem snad vsechny dostupne „zarucene“ odpuzovace techto potvor, bez dlouhodobejsiho vysledku :cert: Bylinky, jako je mata, rozmaryn, levandule nic nezabralo. Kuchyn mam prosypanou praskama do peciva i perniku 8o a ty cu*ky si tu zvesela pochodujou pruvodem, jak na 1.maje. Nemate nekdo nejakej napad, nebo zkusenost, jak na ne :cert: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4716
29.3.16 14:09

Juchů jaro je tady, nekrm je, ono to časem přejde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
29.3.16 14:16

@petamaj
Drze se přidám k dotazu, protože u rodičů marně bojujeme s těma mrchama snad 100 let :zed:. Teď má mamka ve skříňkách nasypaný hřebíček. To je aroma, že by to zabilo i vola :mrgreen:. Takže ve skříních jsme zatím žádného mravence nenašli. Ovšem na kuchyňské lince se sem tam nějaký proleze, a na podlaze lezou také - tam zase mamka ten hřebíček moc dávat nechce, protože pořád hlídají malá vnoučata, a ty lezou na hřebíček víc, jak mravenci :lol: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
29.3.16 14:17
@Swift píše:

Diky za radu, hnedle jsem klidnejsi 8o :mrgreen: Ono to prejde, vim..na Svateho Vaclava se totiz stehujou :jazyk: A jestli dobre pocitam, tak uz se mi to krati, tusim, ze uz JEN 6mesicu v jejich spolecnosti a pak tradaaa :mrgreen: Jen me z nich do ty doby svihne :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
29.3.16 14:18
@Swift píše:

Diky za radu, hnedle jsem klidnejsi 8o :mrgreen: Ono to prejde, vim..na Svateho Vaclava se totiz stehujou :jazyk: A jestli dobre pocitam, tak uz se mi to krati, tusim, ze uz JEN 6mesicu v jejich spolecnosti a pak tradaaa :mrgreen: Jen me z nich do ty doby svihne :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2278
29.3.16 14:19

Zaručenou radu nemám, ale pošlu ti dceru-ta vydrží i hodinu a vychytává jednoho mravence za druhým :mrgreen: rozmnělní mezi prsty a odhodí. Jinak jako dítě si pamatuji, že se dávala sklenička s cukrem a oni se utopili-jestli to pomáhalo tak to netuším. Tchýně používá takové ty domečky :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13426
29.3.16 14:20

Já si jednou přinesla do bytu mraveniště v květináči s bylinkama - nasázel je můj táta a květináč byl asi měsíc na zahradě…14 dní se nic nedělo a pak se mi začali rozlézat po bytě, děs! No ale pomohl tzv. mravenčí bufet - jsou to takové nádobky, které se zaplní roztokem - jim voní a chutná, nanosí si ho do hnízda a měli by brzy vychcípat. Prodává se v drogerce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
29.3.16 14:21

A víš, kudy tam lezou? mně si loni udělali mraveniště na terase a lezli přes dveře na terasu (takovými těmi otvory na odtok vody :? )… pomohlo jim přímo k těm otvorům nasypat kupičky skořice, přes to nepřelezli :nevim:
ale hlavně je dobrý mít v kuchyni pořádně uklizeno, všechno, co by je mohlo lákat, pořádně zabalené, zavřené, schované, když tam nenajdou nic zajímavého, tak tam tolik nepolezou (tak jsme to řešili v Řecku na dovolené, když nám lezli mravenci do apartmánu, přístupová cesta odstřihnout nešla, takže jsme všechno buď měli pořádně zabalené nebo zavřené v lednici, pořád jsme vynášeli koš a pomohlo to)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
29.3.16 14:22

@tterka Hrebicek jsem take zkousela, s vysledkem 1:0 pro brabence :cert: Achjo ono je to vazne otravny, ty potvory vlezov uplne vsude :nevim: Vzdy se objevi tam, kde je cĺovek nejmin potrebuje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
29.3.16 14:34
@chaarleene píše:
A víš, kudy tam lezou? mně si loni udělali mraveniště na terase a lezli přes dveře na terasu (takovými těmi otvory na odtok vody :? )… pomohlo jim přímo k těm otvorům nasypat kupičky skořice, přes to nepřelezli :nevim:
ale hlavně je dobrý mít v kuchyni pořádně uklizeno, všechno, co by je mohlo lákat, pořádně zabalené, zavřené, schované, když tam nenajdou nic zajímavého, tak tam tolik nepolezou (tak jsme to řešili v Řecku na dovolené, když nám lezli mravenci do apartmánu, přístupová cesta odstřihnout nešla, takže jsme všechno buď měli pořádně zabalené nebo zavřené v lednici, pořád jsme vynášeli koš a pomohlo to)

Co jsem vykoukala, tak lezou pres terasu do kuchyne. Cestu se jim samozrejme snazim vsemozne znemoznit, ale jsou chytrejsi, jak ja 8o. Samozrejme se snazim v kuchyni udrzovat cistotu a poradek, ale proste to neuhlidas, nejaky ten drobek upadne, tu se neomyje sklenka od stavy..a to je pro ne raj 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
29.3.16 14:37
@baaruunkaa píše:
Zaručenou radu nemám, ale pošlu ti dceru-ta vydrží i hodinu a vychytává jednoho mravence za druhým :mrgreen: rozmnělní mezi prsty a odhodí. Jinak jako dítě si pamatuji, že se dávala sklenička s cukrem a oni se utopili-jestli to pomáhalo tak to netuším. Tchýně používá takové ty domečky :nevim:.

Pujc mi dcerku :mrgreen: U nas by se vyradila :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2278
29.3.16 14:41

@petamaj My když jsme u tchýně tak zasedne k té cestičce s mravenci a za chvilku tam nic neleze a nešťastně vyčkává až něco půjde :mrgreen:. Jsem si přečetla rady se skořicí a hřebíčkem tak to poradím a jsem zvědavá jak to zabere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22851
29.3.16 14:51

Bojujeme už několik sezon :nevim: zkusila sem kdeco, na podzim konečně klid a už taky zase vylejzají :zed:
Místa kde vylejzaj čas od času postříkám biolitem, to asi nakonec pomáhalo nejvíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
29.3.16 14:55
@Avrun píše:
Já si jednou přinesla do bytu mraveniště v květináči s bylinkama - nasázel je můj táta a květináč byl asi měsíc na zahradě…14 dní se nic nedělo a pak se mi začali rozlézat po bytě, děs! No ale pomohl tzv. mravenčí bufet - jsou to takové nádobky, které se zaplní roztokem - jim voní a chutná, nanosí si ho do hnízda a měli by brzy vychcípat. Prodává se v drogerce.

Tak bufet pro brabence jsem nezkousela, to se ke me nedoneslo. Nevis, jestli to neni nebezpecny pro ostatni zviratka? Mame venkovni pejsky a kocky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
29.3.16 15:13

@Mar__tanka1983 Biolit take fungoval nejlepe, ale uz si na nej vytvorili nejspis imunitu, prijde mi, ze uz jim snad i voni a pritahuje je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama