Vzít 4,5 leté dítě na velký UTZ?

9549
8.4.11 08:27

Vzít 4,5 leté dítě na velký utzv?

Ahoj, ráda bych si přečetla vaše zkušenosti a podle toho se rozhodla, jestli vzít dcerku na velký utzv ve 21tt? Pořád o tom mluví, slíbila jsem jí to kdysi, ale ted nad tím přemýšlím, jestli tam pozná ručičky, nožičky, hlavičku atd, jestli z toho bude něco mít a bude si to pamatovat? Nebo vzít radši manžela, ten se mnou byl minule u dcerky? Nebo oba? Ale zase ať tam nejsme jak velká voda :think: Dr, který to bude dělat je myslím fajn, ale pamatuju si ho jen matně z minula…
Braly jste děti na čumendu? měly z toho něco? Ona je jinak šikovná, vnímavá, klidná, na pár kontrolách se mnou byla, takže prostředí zná, v klidu sedí a vydrží celou prohlídku, toho se bát nemusím…
No a varianta nejhorší, co když nedejbože něco nebude v pořádku? Budu vyvředěná, ona to pozná… pevně věřím, že k tomu nedojde, ale nikdy nevíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

150
8.4.11 08:29

Já byla na velkém utz se synem i manželem, syn v té době měl 2,5 roku, seděl jak pěna, koukal na monitor a i si pak docela pamatoval jak viděl mimi v bříšku :-) . Pravděpodobnost,že něco bude špatně je malinká, já bych o ten zážitek malou neochudila, je už velká, určo uvidí mimčo krásně, navíc to pan doktor určitě i popíše, aby vše viděla. Takže za mě hlasuju pro ano :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
8.4.11 08:33

Já měla u velkého UTZ svou tehdy 3,5 letou dceru. Zvládla to bez problémů a největší zážitek neměla s miminka, ale z toho množství gelu, co mi dr. nanesla na břicho :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
8.4.11 08:36

Vzala bych oba, však ještě nebudete jako Hujerovi, dva na čumendu není žádný dav. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
8.4.11 08:36

Taky bych vzala :palec: . Měla jsem to v plánu absolvovat s Matym, ale velký UZ mi dělal můj doktor a seběhlo se to tak rychle, že jsem Matyho nestihla zavolat od sestřičky :lol: . Ale ke konci těhu se mnou chodil do Podolí na ozvy, při jedné kontrole mi dělali i rychlý UZ, tak Maty „ochuzený“ nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
7584
8.4.11 08:37

Měla jsem tříletýho sebou. Dodnes myslí, že mi tam holili břicho. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28791
8.4.11 08:38

Se mnou byla sestřenka :hug:
Hlavně pro to, že jsme se dlouho neviděly, měla volno v práci a tak mě doprovodila. Tatínek nemohl a synka hlídala babička. Měla jsem fotečku, ukázala jsem ji synkovi miminko v tom poznal.
Nevidím na tom nic špatného, když vezmeš dítě kolem 4 - 5 let na velký UTZ. Náš dr. to měl uzpůsobené, že mohlo přijít více osob a bylo mu jedno, v jakém příbuzenském poměru jsou - měl tam 3 obrazovky, jednu pro sebe, druhou pro těhotnou ženu a 3 pro diváky i s pohodlnou velkou sedačkou. Podmínkou je, že malé dítě musí sedět na zadku a nesmí rušit. To ne každé zvládne. Hlavně toto bych zvážila.
Co se týká zážitku pro dítě, zase bych tomu nepřikládala takový význam, ale může to pomoct v přípravě na sourozence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
8.4.11 08:38

ja jsem brala,i kdyz muj kluk uz mel v te dobe 5,5.Neodpustil by mi to 8-) ,moc se na brasku tesil(a porad je z nej nadseny).Pri utz byl potichu,pozoroval vnimal,sice se mu zdalo miminko jako dinosaurus,ale byl nadsen.U sestricky na Utz snimcich s uzasem popisoval,kde maji miminka srdicka a pod.
jo a teda brala jsem manzela i syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
8.4.11 08:45

Ahoj, jý bych klidně vzala. Bude to pro ni super zážitek. My byli loni všichni a syna (loni 6) miminko zajímalo chvíli a pak už jen zkoumal proč doktorovi kouká palec z bot a jestli si nechce koupit nové. No ostuda, ale jsem zvyklá, má hubu nevymáchanou. Nicméně na další kontrole už se pak doktor chlubil novými papučemi a synovi poslal lízátko :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
8.4.11 08:52

Tak super, holky, moc díky za odpovědi a zkušenosti, v podstatě tohle jsem chtěla slyšet :lol: :palec:
Anežka je klidná jak želva (někdy až tak, že to můj temperament vytáčí k neuvěření), takže o sezení v klidu se fakt nebojím, a když říkáte, že ty větší děti tomu rozuměly, tak proč ne! Navíc by to měl být bráška (Aladino, Vítek :hug: ), tak jsem zvědavá - a i ona, jestli dr opravdu pinďoura potvrdí! Dcerka se nemůže miminka dočkat, obecně je má hrozně ráda, takže jdem do toho :-)
Ještě jednou díky moc! Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
8.4.11 09:04

Pa a užijte si to :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9941
8.4.11 09:17

se mnou taky byl synek-tehdy 3roky a mamka-ona ho hlídala, ale chtěl jet tehdy se mnou, tka čekali normálně na chodbě, ale dr. se mě pak sám od sebe ptal, jestli je chci zavolat, tak pro ně šel a malý jak je svý založením šílený divoch a hotové torpédo :lol: tak tam čučel a hleděl na tu obrazovku-to vydržel teda chvilku a pak ho víc zajímal utz jako takový-že má kolečka a proč to jezdí apod… :mrgreen: ale to miminko tam poznal a pak doma tatínkovi na fotce ukazoval, co kde má (občas se teda netrefil :lol: ) a i když viděl třeba pak v televizi nějaký pořad, kde byl utz, tak už volal „tam je naše miminko!“ :hug: Takže určitě bych vzala :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
8.4.11 09:25

pokud je klidná a vydrží u toho nevyrušovat, a taky pokud to dr. nevadí, vzala bych jí. ono hlavní je přeci jenom, aby ten dr. se mohl soustředit a viděl všechno, co má… a jsou to jen lidi, někdo se nemusí úplně soustředit, když má ordinaci plnou lidí…

hypoteticky, když bych měla dítě, co to v klidu vydrží, nejprve bych se zeptala dr., a pokud by s tím neměl problém, bych ho vzala.

já byla třeba na všech vyšetřeních sama.. muž nemůže jen tak z práce a syna hlídala babi.
ale o mimčo nepřišel, během služby si manžel prohlídnul miminko sám,.. Vojta u toho byl, soustředil se asi 5min, a pak to nešlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
8.4.11 09:32

My jsme byli všichni :-D (malýmu necelej rok a půl), ale nechápu proč, když je se mnou u dr. sám je hodnej a když s náma někdo jde, řádí jak drak… :roll: Ale manžela jsem s sebou chtěla a malýho prostě nemá kdo pohlídat… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama