Vzít domů toulavého pejska?

9.7.15 17:49

Vzít domu toulavého pejska?

Dobrý den chystame se vzít si domu toulavého psíka, který už nějaký den chodí podél silnice. Přijde mi, že ho někdo vyhodil z auta a on tam čeká na páníčka. Je hodně zanedbaný, špinavý a zacuchaný. Jen mě zajímá, když nebude očipovaný můžeme si ho bez problemu nechat? Zkoukla jsem všechny stránky, kde majitele hledají své zatoulané psíky, ale nikdo ho nehledá. Když teda nebude načipovaný, neni nezakonné si ho nechat? :think: Předem děkuji za odpovědi a Vaše zkušenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.7.15 17:54

Nevim, jak to je dle zákona, ale pro vás :palec: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9477
9.7.15 17:54

Klidně si ho vezměte domů a pro klid duše, napište někam inzerát o nalezení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
9.7.15 17:59

Určitě ho vzít domů můžete. veterinář zkontroluje čip, můžete dát někam inzerát. Ale když se nikdo neozve, určitě si ho můžete nechat. Hlavně ho vemte domů dřív, než ho něco zajede… :(
Já kdysi taky vzala domů takto vyhozeného pejska. Nechat jsme si ho nemohli, protože už jsme měli 3 svoje, ale našli jsme mu páníčky a byl u nich moc spokojený a dožil se dobrých 14cti let (byl to ovčák, takže krásný věk:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
9.7.15 18:00

To je od Vás naprosto úžasné. :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:
Stejně budete muset asi na vyšetření na veterinu, tak bych se poradila tam.Co se týče toho čipu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32725
9.7.15 18:02
@Lucinnnka… píše:
Dobrý den chystame se vzít si domu toulavého psíka, který už nějaký den chodí podél silnice. Přijde mi, že ho někdo vyhodil z auta a on tam čeká na páníčka. Je hodně zanedbaný, špinavý a zacuchaný. Jen mě zajímá, když nebude očipovaný můžeme si ho bez problemu nechat? Zkoukla jsem všechny stránky, kde majitele hledají své zatoulané psíky, ale nikdo ho nehledá. Když teda nebude načipovaný, neni nezakonné si ho nechat? :think: Předem děkuji za odpovědi a Vaše zkušenosti :)
:potlesk: :palec: pokud to nahlásíš třeba na městě, tak ho dají do karantény do útulku a bude se mu hledat nová rodina, která se taky najít nemusí k přihlédnutím k počtu pejsků tam. takže u vás mu bude určitě líp. Jen je třeba ho vzít na veterinu na prohlídku a naočkování.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 18:06

Tata pro něj zítra pojede :) nechtěla bych aby jsme si ho zamilovali a pak přišel nějakej majitel tyran a chtěl ho zpátky. Nedávno nám umřel pejsek 16 let a tatu to vzalo tak, že už nechtěl pejska, ale dneska mi přiznal, že ho jezdí krmit a že si ho vezme domu :) na veterinu by jsme rozhodně jeli, máme skvělou veterinařku která spolupracuje s odchytovou službou tak by mohla poradit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
9.7.15 18:07
@loves píše:
Určitě ho vzít domů můžete. veterinář zkontroluje čip, můžete dát někam inzerát. Ale když se nikdo neozve, určitě si ho můžete nechat. Hlavně ho vemte domů dřív, než ho něco zajede… :(
Já kdysi taky vzala domů takto vyhozeného pejska. Nechat jsme si ho nemohli, protože už jsme měli 3 svoje, ale našli jsme mu páníčky a byl u nich moc spokojený a dožil se dobrých 14cti let (byl to ovčák, takže krásný věk:)
:hug: :hug: To je krásný :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 18:10

@Lucinnnka… až zítra? :( no tak at tam je a vše dopadne dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
9.7.15 18:11
@Izzz píše:
@Lucinnnka… až zítra? :( no tak at tam je a vše dopadne dobře
:zed: taky bych se neudržela a jela hned :? :?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32725
9.7.15 18:12

Zítra už může být pozdě :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
9.7.15 18:13

@Lucinnnka…

Já bych pro něj jela okamžitě :-) Je super, že mu takto pomůžete :hug: :hug: :hug: :hug:
Klobouk dolů, takových lidí je opravdu málo :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

Určitě bych někam hodila inzerát, že jste našli pejska, ale asi to bude zbytečné. Když je tak zanedbaný, tak nejspíš nikomu chybět nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
Krasavicaa
9.7.15 18:13
@WERISKA píše: :zed: taky bych se neudržela a jela hned :? :?

Já taky… Neodkládala bych nic.
Mě jednoho psa přejelo auto, takže teď už z toho mám hrůzu.

• Nahlásit
  • Citovat
9.7.15 18:15

Je daleko :( tata jezdí kamionem za nim každý den a dneska ho bohužel kamionem přivézt nemohl tak zítra tam pojede osobakem :( když bude čipován tak se musí majitel kontaktovat že jo? :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32725
9.7.15 18:17
@Lucinnnka… píše:
Je daleko :( tata jezdí kamionem za nim každý den a dneska ho bohužel kamionem přivézt nemohl tak zítra tam pojede osobakem :( když bude čipován tak se musí majitel kontaktovat že jo? :/

co je to za rasu? i když by byl čipován, neznamená to, že se najde majitel.Aby se našel nestačí jen čip ale i zanesení do databáze a to dělá málokdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama