Vzít manžela na 1. screening

Anonymní
18.1.21 15:04

Vzít manžela na 1. vaginální screening v 14tt?

Ahoj holky, příští týden jdu na 1. screening, budu 13+0 a doktor říkal, že můžu vzít manžela. Automaticky jsem předpokládala, že ult bude přes břicho, ale prý ho dělá radši ještě vaginálně. Přijde mi trochu divný ho tam za této situace brát, přestože jsem se těšila, že tam půjdem spolu… Neumím si představit tam být rozcapená hodinu a manžel vedle… Nebo lze doktora požádat o břišní ult? Všude jsem četla, že byl již přes břicho… co vy, vzali byste za této situace partnera sebou? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18.1.21 15:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky, příští týden jdu na 1. screening, budu 13+0 a doktor říkal, že můžu vzít manžela. Automaticky jsem předpokládala, že ult bude přes břicho, ale prý ho dělá radši ještě vaginálně. Přijde mi trochu divný ho tam za této situace brát, přestože jsem se těšila, že tam půjdem spolu… Neumím si představit tam být rozcapená hodinu a manžel vedle… Nebo lze doktora požádat o břišní ult? Všude jsem četla, že byl již přes břicho… co vy, vzali byste za této situace partnera sebou? :)

Co je 1. vaginální screening v 14tt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
18.1.21 15:07

Já bych vzala, nechá manžela dívat na obrazovku a bude ukazovat, možná bych zkusila přemluvit dr o břišní a potom jestli bude potřeba vaginální tak ten a manžela poprosit at odejde do čekárny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 15:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky, příští týden jdu na 1. screening, budu 13+0 a doktor říkal, že můžu vzít manžela. Automaticky jsem předpokládala, že ult bude přes břicho, ale prý ho dělá radši ještě vaginálně. Přijde mi trochu divný ho tam za této situace brát, přestože jsem se těšila, že tam půjdem spolu… Neumím si představit tam být rozcapená hodinu a manžel vedle… Nebo lze doktora požádat o břišní ult? Všude jsem četla, že byl již přes břicho… co vy, vzali byste za této situace partnera sebou? :)

Vzala jsem až na ultrazvuk přes břicho. Nechci, aby manžel viděl, jak do mě nějakej jinej chlap něco strká (i když u porodu viděl ledacos…). Ale slyšela jsem, že někdy se dělá, že vyšetří vaginálně a až pak se pozve manžel a udělá se ultrazvuk přes břicho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 15:15

@Martina Čer.is.back
To je klasický první prvotrimestrální screening…

• Citovat
  • Nahlásit
18.1.21 15:21
@Anonymní píše:
@Martina Čer.is.back
To je klasický první prvotrimestrální screening…

Jo tak to to už vím co to je ale pro jistotu co je prvotrimestrální screening?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
18.1.21 15:23

Já byla na 1. screening s partnerem, dělali mi ho normálně přes břicho, ale jelikož byla špatná viditelnost udělali mi i vaginální. Dr. se zeptala jestli chci aby partner zůstal, mně (ani partnerovi) to nevadilo, tak jsem souhlasila. Každopádně, přehodila přes mě automaticky plachtu, tak aby nešlo nic vidět..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7219
18.1.21 15:33
@Martina Čer.is.back píše:
Jo tak to to už vím co to je ale pro jistotu co je prvotrimestrální screening?

Proc na to reagujes, kdyz netusis, o co jde? 8o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4639
18.1.21 15:34

Já myslím, že v době těhotenství a porodu může zažít cokoliv. :mrgreen: A jeste s radostí budeš vzpomínat na vaginální UTZ. :mrgreen:
Hele můj chlap zažil vaginální ultrazvuk několikrát a bylo mi to úplně jedno. :mrgreen: Já myslím že moji vaginu viděl dostatečně a to že mi tam někdo něco strčí při vyšetření před ním mi nepřijde divné. :lol:
Ale popravdě my spolu zažili tolik vyšetření, že nám je to jedno. :nevim: I při střevní chřipce mi držel kýbl. :nevim: Takže já svého chlapa obdivuji a smekám před ním a děkuji za všechno. No nic, jdu mu poděkovat osobně ještě jednou, jelikož jak to po sobě čtu, tak vydržel už hodně věcí. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7219
18.1.21 15:34

Mne delali jen brisni utz screening. Ale asi bych se domluvila s manzelem, jak to vidi…muj by sel, zazili jsme spolu hodne. Kazdopadne predpokladam bude sedet u tve hlavy a koukat na obrazovku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 15:38
@Kukacka123 píše:
Proc na to reagujes, kdyz netusis, o co jde? 8o :lol:

Protože nevím co to je za nás to nebylo tak se chci vzdělat. Vadí vám to moc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
18.1.21 15:40

Tak pokud byl manžel při oplodnění, tak asi ho vnitřní UTZ nerozhodí, ne? 8o Krom toho bude koukat na obrazovku, ne tobě do rozkroku. A i kdyby, asi už tvůj rozkrok viděl, ne? Promiň, ale je to opravdu zvláštní dotaz.
Buď ráda, že tam manžel může, v této době je to spíš vyjímka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19713
18.1.21 15:42

Anonymní tulipáne a slunečnice - váš manžel ještě neviděl vaši vaginu a jste těhotné? divné, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3340
18.1.21 15:44

První screening byl přes břicho a odběr krve :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7219
18.1.21 15:45
@Martina Čer.is.back píše:
Protože nevím co to je za nás to nebylo tak se chci vzdělat. Vadí vám to moc?

Za prve si tu tykame ;) A predpokladam, ze kdyz pouzivas emimino, ze umis do googlu zadat termin prvotrimestralni screening, tot vse. Jen me to prekvapilo, tak jsem se zeptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat